Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Çamaşır Makinesi Fiyatları & Kampanyaları  için 1422 sonuç bulundu

1422 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Evlerin en temel beyaz eşyalarından biri olan çamaşır makinesi, kalabalık ailelerden tek başına yaşayanlara kadar herkesin baş yardımcısı. Elle saatler sürebilecek, sizi yorabilecek ve ellerinize zarar verebilecek çamaşır yıkama seanslarını yarım saat ila bir saat içinde çözen bu mucizevi cihazı daha yakından tanıyın.

Çamaşır Makinesi Nasıl Çalışır?

Çamaşır Makinesi Nasıl Çalışır?

Çamaşır makinesi, giysi veya nevresim takımı gibi çamaşırlarınızı yıkamaya yarayan alettir. Ev tipi çamaşır makineleri önde cam bir kapağa ve dönen bir hazneye sahiptir. (Üstten doldurulan çamaşır makinelerine Türkiye’de daha az rastlanır.) Genelde sol üst köşede bulunan kapağın bir bölmesine deterjan ve diğer bölmesine dilerseniz yumuşatıcı konulur. Sağ tarafta bulunan düğmelerden yıkayacağınız çamaşır tipini, su sıcaklığını ve devir hızını seçebilirsiniz. Çamaşır makinesi çalışma prensibi basittir. Kıyafetlerinizi döner haznesi içinde önce deterjanlı suyla çalkalar sonra da temiz suyla durular. Seçtiğiniz programa göre bunu birkaç kez tekrarlayabilir veya kıyafetleri suda bekletebilir. Yine programa göre daha yüksek bir devir hızıyla kıyafetlerinizin suyunu süzerek onların neredeyse kuru olarak çıkmasını sağlayabilir. Birçok makinenin kapağı çalışmaya başladığında kilitlenir, çalışması bittikten bir dakika sonra açılır.

Çamaşır Makinesi Temizliği Nasıl Yapılır?

Çamaşır Makinesi Temizliği Nasıl Yapılır?

Çamaşır makinesi çamaşırlarınızı temizlemeyi amaçlayan bir cihaz ama kendisi kirlendiğinde bu işlevini yerine getiremez hale gelir. Çamaşır makinenize terli veya tozlu giysilerinizin yanı sıra çoraplar, nevresim takımları, hatta el bezleri gibi şeyleri de attığınızı düşünürseniz bunlardan çıkan kirlerin makinenin bir yerlerine yapışma ihtimali hiç de uzak gelmez. Çamaşır makinesi temizliği için genelde ekstra çaba sarf etmeniz gerekmez. Yapmanız gereken, yaklaşık ayda bir kere makinenizi boş olarak çalıştırmak. Bu, makinenizin haznesindeki birçok inatçı kiri sökecektir. Bunun dışında, ön kapağın lastiğini de bir el beziyle silmeniz iyi olur çünkü burası çamaşırlardan çıkan saç, kıl ve diğer birikintilerin en fazla toplandığı kısımdır. Deterjan haznesini de aynı şekilde bir bezle sildikten sonra rutin temizliğiniz tamam. Daha içeride kireçlenmeden kaynaklanan tortular ise yetkili servisin görev alanında.

Çamaşır Makinesi Fiyatları Ne Kadar, Markaları Neler?

Çamaşır Makinesi Fiyatları Ne Kadar, Markaları Neler?

Çamaşır makinesi fiyatları sizin ihtiyacınızın nasıl bir ürün olduğuna göre değişir. Kaliteli ya da ucuz bir ürün seçmeden önce, bilhassa ankastre banyolarda ve dar banyolarda, çamaşır makinesi ölçüsüne dikkat etmeniz gerekir. Yıkama hacmi geniş olan bir makine banyonuza sığmadıktan sonra bir işe yaramaz. Banyonuzda yeterince yeriniz varsa ama çamaşır kurutmak için yeriniz ve zamanınız yoksa kurutmalı çamaşır makinelerine de bakabilirsiniz. Samsung, Ariston, Altus, LG, Vestel, Profilo, Elektrolux, Arçelik, Bosch ve Siemens gibi dünyaca ünlü çamaşır makinesi markaları farklı devir hızları ve çamaşır kapasitesiyle beğeninize sunuluyor. Size de içlerinden sizin için en uygun olan ürünü seçmek kalıyor. Tüm beyaz eşya çeşitleri için Beyaz Eşya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Kullanımına Dair Küçük Tüyolar

  • Çamaşır makinenizin üstündeki atıl boşluğu değerlendirmek için çamaşır makinesi üstü dolap ideal.
  • Çamaşır makineniz çalışırken yürüyorsa makinenin altına kapı tutucu sıkıştırarak onu durdurabilirsiniz.
  • Yeni aldığınız renklileri önce tek olarak yıkayarak olası boyaların başka kıyafetlere geçmesini önleyebilirsiniz.

Bunlara Dikkat!

  • Kıyafetlerinizi makineye atmadan önce ceplerinizi kontrol edin. Kaybınızın yanı sıra para gibi parçalar çamaşır makinesinin tahliye borusunu tıkayabilir.
  • Çamaşır makinesinin çamaşır miktarı ve deterjan miktarı talimatlarını uygulayın, yoksa makine de çamaşırlarda olumsuz etkilenebilir.
  • Deterjan haznesine deterjan ve yumuşatıcı dışında kimyasal madde koymayın.