Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Emzik Çeşitleri  için 11450 sonuç bulundu

Yaş Grubu
11450 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Bebeği oyalamak, uykuya dalmasını kolaylaştırmak ve ağladığında sakinleşmesine yardımcı olmak için kullanılan yalancı emzikler her bebek için olmazsa olmaz ürünler arasında yer almaktadır. Kategorimiz üzerinden emzik ve emzik zinciri gibi emzik aksesuarlarına ulaşabilirsiniz.

Emzik Kullanmak Neden Önemlidir?

Emzik Kullanmak Neden Önemlidir?

Tüm bebekler doğuştan emme refleksine sahip bulunurlar. Bu yüzden çoğu bebek daha anne karnındayken bile parmağını emmeye başlar. Emmek, bebek için rahatlatıcı ve sakinleştirici etkiye sahiptir. Bu nedenle bebeklerin doğumundan itibaren yalancı emzikler kullanılmaktadır. Emzik kullanmak bebeklerin emme dürtüsünü gidermelerine yardımcı olduğu için parmak emme alışkanlığının önünde geçmede etkilidir. Ayrıca bebekler bilindiği gibi hastalık döneminde ya da diş çıkarma döneminde çok huysuzlaşırlar. Bu dönemlerde bebeklerin ağlamasını azaltmak ya da tamamen yatıştırmak için emzik kullanımı önemlidir. Birçok bebek emziğe kolayca alışır. Çünkü emzikler doğal emme içgüdüsünü tatmin etmeye yaradığından kolayca emziğe uyum sağlarlar. Emzik emmek çocuğu tabiki de doyurmaz. Ancak emzikle çocuğun emme davranışında doyum noktasına ulaşması sağladığından emerken doyduktan sonra emme davranışında bulunmak için oyalanmayı sürdürmez.

Emzik Modelleri

Emzik Modelleri

Kategorimizin geniş ürün yelpazesinde de göreceğiniz gibi emzik modelleri hayli çeşitlidir. En çok tercih edilen emzik modellerinden bazıları; kauçuk emzik, isimli emzik, yenidoğan emzik, damaklı emzik, silikon emzik ve taşlı emziktir. Kauçuk emzikler, ağızın doğru gelişimi için ortodontik ve yumuşak bir şekilde tasarlanmıştır. Bebeklerin dilinin doğru hareket etmesi için damarlı ve eğimli bir şekilde tasarlanan kauçuk emzikler son zamanlarda en çok tercih edilen emzik modellerinden biridir. Yine damaklı emzikler de ortodontik olarak geliştirilmiş emziklerdir. Nuk marka damaklı emziklerde hava, emziğin içine girip çıkabilmekte ve bu sayede emzik ucu yumuşak kalarak şeklini koruyabilmektedir. Bir başka emzik modeli olan yenidoğan emzikleri ise 0-2 aylık bebeklerin kullanımı için uygundur. Yenidoğan emzikleri de dilin doğru şekilde işlevini gerçekleştirmesini sağlar ve damak gelişimini uyarır.

Emzik Aksesuarları Nelerdir?

Emzik Aksesuarları Nelerdir?

En çok kullanılan bazı emzik aksesuarları; emzik zinciri, emzik kutusu, emzik askısı, emzik tutacağı gibi ürünlerdir. Emzik zinciri ve emzik askısı bebeklerin kıyafetine emziğin tutturulmasına yardımcı olur. Bu sayede bebeğinizin emziğini ağzından çıkarmış olsa bile emzik zincir de asılı kaldığından düşmez. Böylece de emziğin kirlenme olasılığı ortadan kalkmış olur. Emzikleri seyahat ve dışarı çıktığınız zamanlarda da yanınızda götürmek isteyebilirsiniz. Bu zamanlarda emzik kutusu kullanabilirsiniz. Emziği kutusunda taşımak hijyeni korumak açısından oldukça önemlidir. Emzik kutusunu bebek bakım çantasına ya da çantanıza koyabilir dilediğiniz zaman kutusundan çıkararak bebeğinize verebilirsiniz. Kategorimizde bulabileceğiniz emzik ve emzik aksesuarı markalarından bazıları; Nuk, Philips Avent, Wee Baby, Baby Time, Bebedor, Chicco, Dr. Browns gibi markalardır. Tüm bu markaların ve daha fazlasının emzik&aksesuarlarını kategorimiz üzerinden inceleyebilirsiniz. Ayrıca tüm beslenme ürünlerini görmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.