ÜCRETSİZ KARGO

Kız Erkek Pisi Pisi Bale Ayakkabısı
(25)
24,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Zindos 950.E19K.224 Anka Ilk Adım Gri Çocuk Ayakkabı
(2)
349,00 TL
SEPETTE
311,88 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Zindos 950.E19K224 Unisex Bebek Lacivert Anka Ilk Adım Ayakkabı
(0)
319,00 TL
SEPETTE
293,48 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Vicco Bumba Iı Bebe Phylon Hafif Sandalet 332.B22Y.306
(0)
369,90 TL
SEPETTE
340,31 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Siyah Cırtlı Erkek Bebek Işıklı Sneakers
(0)
199,36 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Gezer 03270 Erkek Bebek Günlük Cırtlı Panduf Ayakkabı
(0)
224,90 TL
169,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Vicco Oli Erkek İlk Adım Lacivert Günlük Ayakkabı 950.E23Y.211-01
(1)
359,90 TL
SEPETTE
331,11 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ella Bonna Pamuk Astarlı Kaydırmaz İlk Adım Ev Patiği Bebek Pandufu
(34)
189,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kaptanjunior Kaptan Junior Ilkadım Erkek Bebek Ortopedik Ayakkabı Bot
(2)
299,00 TL
SEPETTE
229,95 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kırmızı Yıldızlı Bagcıklı Spor Ayakkabı (490615895)
(0)
62,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Rakerplus Hakiki Deri Vizon Cırtlı Anatomik Bebek Sandalet
(0)
378,00 TL
SEPETTE
347,76 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Ayakland Vicco 950.E19K.224 Anka Kız/Erkek Bebek Ilk Adım Ayakkabı
(25)
390,88 TL
SEPETTE
293,16 TL
Gökkuşağı Desen Bebek Patik
(0)
49,00 TL
43,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Eylül Bebe Hakiki Deri Ortopedik İlkadım Ayakkabı Fuşya
(0)
157,20 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Severayakkabı Vicco 346.B22Y.108 Vira Bebe Çocuk Saks Mavi Çocuk Ayakkabı
(1)
273,90 TL
SEPETTE
229,08 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Papucsepeti Papuçsepeti 2036 Deri Ortopedik Ilkadım Bebek Ayakkabı Sandalet
(0)
349,90 TL
SEPETTE
220,71 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Hapshoe Beyaz Hakiki Deri Ilk Adım Bebek Ayakkabısı
(1)
317,88 TL
SEPETTE
292,45 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Rakerplus Hakiki Deri Lacivert Cırtlı Anatomik Bebek Spor Ayakkab
(0)
770,00 TL
SEPETTE
338,56 TL

Erkek Bebek Ayakkabı 

Her yaştan insan için doğru ayakkabı kullanımı oldukça önemlidir. Bebekler için ayakkabı seçimi yapılacağı zaman ise ebeveynler tarafından oldukça dikkat edilmelidir. Doğru ayakkabı kullanımı hem çocuğunuzun konfor ihtiyacını karşılamalı, hem de doğru sağlık koşullarını onun için sağlamalıdır. Birçok farklı model ve renkte olan erkek bebek ayakkabı modelleri, her türden ihtiyaca cevap niteliğindedir. Makosen modellerden klasik modellere, bez ayakkabılardan kışlık ayakkabılara birçok seçenek kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Ayak sağlığı genel insan sağlığı için oldukça önemli bir noktada durmaktadır. Omurga sağlığını doğrudan etkileyen ayakkabı kullanımı, bebek yaşlarda yapılacak doğru seçimler ile en başından bebeğiniz için sağlıklı koşulların oluşmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda seçilen ayakkabının ergonomik olması yine ön plana çıkan etmenlerden biridir. Rahat bir yapıya sahip ayakkabılar, bebeklerin ayak gelişiminin önüne geçmeyerek sağlıklı bir büyüme süreci sağlayacaktır. Sert yapıya sahip erkek bebek ayakkabı modelleri bebek ayak gelişiminin önüne geçme ihtimalini doğurmaktadırlar. Bebeklerin fiziksel özellikleri kısa süre içerisinde oldukça değişim gösterebildiği için ayakkabı alma ihtiyacı sürekli doğan bir ihtiyaç halini almıştır. Bu durumlarda her alışverişte dikkat edilmesi gereken unsurları göz önünde bulundurarak seçim yapmak sağlıklı olacaktır. Doğru beden seçimi de bir o kadar önemli bir noktada bulunmaktadır. Bebeğinizin ayak numarasından daha büyük bir model tercih etmeniz ayakkabı ile ayak arasında boşluk oluşturacağından düşme, sakatlanma gibi sonuçlar doğurabilir. Ayak numarasından daha ufak bir ayakkabı alınması ise ayak bölgesini fazlasıyla sıkacağından büyümeyi olumsuz etkileyecek, çeşitli fiziksel sorunlar ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu ve bunun gibi sağlık problemlerinin önüne geçmek için bebek ayakkabısı seçilirken her unsur göz önünde bulundurulmalı, ihtiyaca yönelik seçimler yapılmalıdır. Yeni doğan bir bebeğin ortalama olarak 1 yaşına kadar ayakkabı giymesine gerek yoktur. Bu gibi durumlarda patik kullanımı daha uygundur. Patikler hem bebeğinizin ayaklarını sıcak tutacak, hem de esnek yapısıyla erken yaşta gerçekleşen ayak gelişiminin önüne geçmeyecektir. Ayrıca oldukça esnek bir yapıya sahip olması farklı ayak numaralarında kullanımını mümkün kılmıştır. Hızlı büyüyen bebeklerin sürekli doğabilecek ihtiyaçları karşısında daha uzun vadeli çözümler ile kullanıcılarına sunulmuştur.

Erkek Bebek Ayakkabısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkek Bebek Ayakkabısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek ayakkabısı seçilirken ön plana çıkan birkaç unsur bulunmaktadır. Bebeğin yaşı, ayak numarası ve hangi mevsimde kullanılacağı seçim yapılırken dikkat edilecek faktörlerden bazılarıdır. Bebeklerin doğduğu andan itibaren ayakkabıya ihtiyaçları yoktur. İlk adımlarını atmaya başlayana kadar ayaklarını patik veya çoraplar yardımıyla koruyabilirsiniz. Bebek 1 yaşına geldiğinde ilk ayakkabı seçimini yapmak doğru olacaktır. Genellikle 1 yaşlarında yürümeye başlayan bebekler, artık ayakkabı kullanması gereken yaşa gelmişlerdir. 1 yaş erkek bebek ayakkabısı seçimi yapılırken ayak numarası ile ayakkabı numarasının uyuşması oldukça önemlidir. Modeller arası numara aynı olsa da ayakkabı kalıplarının farklılığından dolayı seçim esnasında ayak numarası ile uyuşmazlıklar oluşabilir. Bebeğinizin ayak numarasına en uygun ayakkabıyı giydiğinden emin olmak için birkaç yöntemi seçim esnasında deneyebilirsiniz. Bunlardan ilki uzunluk testi olarak isimlendirilebilir. Bebeğiniz ayakkabıyı giydikten sonra eliniz yardımıyla parmak uçlarının ayakkabının uç kısmına değip değmediğini kontrol edebilirsiniz. Parmak uçları ayakkabı ucu ile temas ediyorsa ayakkabıyı değiştirmeniz bebeğinizin ayak sağlığı için yararlı olacaktır. Uzunluk testine benzer bir diğer uygulama ise genişlik testidir. Parmak uçları ve ayakkabı ucu arasında yaptığınız uygulamanın aynısını ayakların yan bölgesi ve ayakkabının yan yüzeyleri üzerinde gerçekleştirebilirsiniz. Yine parmak uçlarında olduğu gibi ayak yanlarının ayakkabının yan yüzeyine tam anlamıyla dayanmaması gerekmekte, arada bir parmak boyu kadar boşluk kalmalıdır. Seçim esnasında uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise topuk bölgesinin ayakkabıdan çıkıp çıkmadığıdır. Ayakkabının topuk kısmından tutarak yukarı aşağı hareket ettirdiğiniz esnada ayakkabı ayak çevresinde hareket edebilir derecede sıkı olmalı ve ayaktan dışarı çıkmamalıdır. Bu yöntemler doğrultusunda bebeğiniz için doğru boyutta ayakkabıyı seçebilirsiniz. Bunların yanı sıra bebekler yürümeyi yeni öğrendiğinden yürürken yalpalamaları oldukça normaldir. Henüz gelişmemiş bacak kasları ise güçsüz olduğu için seçilen ayakkabının hafif olması gerekmektedir. Aynı zamanda cırt cırtlı ayakkabıları seçmek bağcıkların çözülüp bebeğinizin takılıp düşme ihtimalini ortadan kaldıracaktır. Yine düşme tehlikelerinin önüne geçebilmek adına kaymaz tabanlı ayakkabılar tercih edilmelidir. Esnek olması ise bebeğinizin ayak gelişiminin önüne geçmemeye yarayacaktır. Ayakkabının esnek olup olmadığını test etmek için tercih edeceğiniz ayakkabıyı burun ve topuk kısmından tutarak bükmeniz yeterli olacaktır. Ayakkabını burun kısmının 40 derece eğilebilmesi yeterli esnekliğe sahip olduğu anlamına gelmektedir. Erkek bebek ilk adım ayakkabısı tercih edilirken bu kriterlerin ön planda tutulması sağlıklı bir bebek gelişimine engel olmayacaktır.

 Erkek Bebek Ayakkabı ve Patik Seçiminin Sağlığa Etkileri

Erkek Bebek Ayakkabı Seçiminin Sağlığa Etkileri

Yetişkin bireylerde de bebek yaşlarda da doğru ayakkabı seçiminin sağlığımıza oldukça büyük etkileri bulunmaktadır. Omurga yapısının sağlığından çeşitli fiziksel problemlerin önlenmesine kadar kullanılan ayakkabılar önemli bir noktada bulunmaktadır. Bebeklerin fiziksel özellikleri çok hızlı geliştiğinden dolayı, ayakkabı seçiminde ebeveynler zaman zaman 1 veya 2 numara büyük ayakkabıları tercih edebiliyorlar. Fakat bu büyük seçimler bebek ayaklarında oluşabilecek yaralara sebep olmaktadır. Ayak numarasından büyük ayakkabı kullanımı nedeniyle ayak ayakkabı içerisinde hareket edecek ve ayakkabının çevresi ayak bölgesinde vurukların ufak yaraların oluşmasına neden olacaktır. Erkek bebek bez ayakkabı modelleri üretildiği yumuşak dokulu malzemelerden dolayı bu gibi yaralanmaları minimuma indirgeyecektir. Sağlık koşulları göz önüne alındığında hava alabilir yapıya sahip bir ayakkabı kullanımı da oldukça önemlidir. Kullanım esnasında bebeklerin ayaklarının hava alması mantar gibi cilt problemlerinin önüne geçecektir. Ayakkabı seçiminde kullanılan malzeme de önemli bir unsurdur. Ortopedik tabana sahip ayakkabılar seçilmesi ileride ortaya çıkabilecek düztabanlık gibi fiziksel problemlerin önüne geçecektir. Gelişim çağında bu gibi koşullar göz önüne alınarak yapılacak seçimler, ilerleyen yıllarda çocuğunuz ile ilgili sorunların karşınıza çıkmasını engelleyecektir. Aynı zamanda farklı mevsimler için tercih edilecek uygun ayakkabılar, grip ve benzeri hastalıkların önüne geçmede de oldukça etkilidir. Soğuk havanın en çok ayak üzerinden vücuda işlediği bilinmektedir. Bu gibi durumlarda kış aylarında tercih edeceğiniz ayakkabı ile daha sıcak havalarda tercih edeceğiniz ayakkabılar farklı özellikleri bünyelerinde barındırmalıdırlar. Erkek bebek kışlık ayakkabı modellerinde ön plana çıkması gereken özelliklerden biri ayakkabının yerden yüksekliğidir. Yerden ne kadar yüksek olursa soğuğun vücuda işlemesinin o kadar önüne geçilecektir. Fakat yerden gereğinden fazla yüksek ayakkabılar bebeğinizin dengesini kaybedip düşmesine, dolayısıyla çeşitli yaralanmaların meydana gelmesine neden olabilir. Kışlık ayakkabı seçiminde ön plana çıkan bir diğer özellik ayakkabının iç bölgesinin kaplamasıdır. Soğuktan koruyacak termal bir iç yüzeye sahip olması ayakların yandan veya üstten de soğuk almasının önüne geçecektir. Çeşitli modellerde sahip olunan kürklü yapı yine ayağı soğuklardan korumada işlevseldir. Bunlara ek olarak yine alt tabanın ergonomik yapısı göz önünde tutulmalıdır. Dilerseniz hastane çıkışı ve mevlüt takımı sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Makosen ve Bez Erkek Bebek Ayakkabı Modelleri

Makosen ve Bez Erkek Bebek Ayakkabı Modelleri

Birçok farklı modeli bünyesinde barındıran bebek ayakkabıları makosen ve bez seçenekleriyle de müşterilerine sunulmaktadır. Erkek bebek ayakkabısı modelleri arasında bulunan makosen modeller ebeveynler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Erkek bebek makosen ayakkabı modelleri sahip olduğu ince yapı nedeniyle oldukça hafif ürünler olarak kullanıcılarına sunulmaktadır. Bebeklerin henüz gelişmekte olan bacak kasları için hafif ayakkabıları tercih etmek oldukça önemlidir. Aynı zamanda deriden üretilen ayakkabı modelleri oldukça esnektir. Bebeğinizin ayaklarının ayakkabı içerisinde sıkışmasının önüne geçilmiştir. Deriden üretilmesi ürünlerin nefes alabilir yapıda olduklarının göstergesidir. Nefes alan ayakkabı modelleri yine bebek sağlığı göz önünde tutularak üretilmektedir. Çeşitli modellerde Dinco Heel taban özelliğini bünyesinde barındıran ayakkabılar ergonomik bir kullanışı müşterilerine sunmaktadır. Yine farklı modellerinde sağlanan ortopedik taban sayesinde bebeklerin iç kısma basmasının önüne geçilerek ileride ortaya çıkabilecek düztabanlık gibi ayak problemleri engellenmiştir. Kolay temizlenebilir yapılarıyla makosen ayakkabı modelleri hijyen açısından herhangi bir soruna neden olmazlar. Elastik yapıda olmaları ise ayakkabıyı giydirme esnasında oldukça kolaylık sağlamaktadır. Topuk kısmından tutularak rahatça giydirilip, çıkarılabilir. Çeşitli modellerde kişiye özel olarak tasarlanan ayakkabılar, bebeğinize özgün bir ayakkabı almanızda size yardımcı olacaktır. Makosen modellerin yanı sıra bez ayakkabı modelleri de ebeveynler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Deride olduğu gibi bez modellerde de ayak üzerinde herhangi bir baskı oluşmamaktadır. Kullanılan kumaşın hava alabilir yapısı sayesinde kullanım esnasında terletme yapmaz, ayak sağlığını riske atacak herhangi bir koşul oluşturmazlar. Makosen modellerde olduğu gibi hafif yapıdadırlar. Bu sayede bebeklerin ilk adımlarını attıkları dönemlerde onlar için ekstra bir yük olmaktan uzaklaşırlar. Ayrıca makosen ve bez modellerin ikisi de bebek patik modelleri gibi ev kullanımına uygundur. Erkek bebek patikleri, bez ve makosen modellerde olduğu gibi oldukça hafif bir yapıya sahiptir. Ev kullanımının yanı sıra dış alanlarda da kullanıma olana sunan modeller aynı zamanda yürüyüş ayakkabısı olarak da kullanılabilir. Erkek bebek yürüyüş ayakkabısı modelleri bünyelerinde barındırdığı ergonomik yapıları gereği bez ayakkabılar ile benzerlik göstermektedir. Çeşitli modeller ve renkler ile kullanıcılara sunulan ayakkabı modellerini incelemek için Fenerbahçe bebek ayakkabı ve patik sayfamıza göz atabilirsiniz.

 Zorlu Kış Aylarında Tercih Edilen Erkek Bebek Ayakkabılar

Zorlu Kış Aylarında Tercih Edilen Erkek Bebek Ayakkabılar

Yaz aylarında kullanılan bez veya makosen ayakkabı modellerinin aksine zorlu kış aylarında tercih edilmesi gereken ayakkabılar farklı özellikleri bünyelerinde barındırmaktadırlar. Soğuk havanın en çok ayaklardan vücuda nüfuz ettiği düşünülecek olursa ayakkabı tercihi de bir o kadar önemli hale gelmektedir. Özellikle gelişmekte olan bebek yaşlarda bireylerde hastalık riski erişkin bireylere göre oldukça yüksektir. Bu nedenle kış aylarında kullanılacak ayakkabılar dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Erkek bebek klasik ayakkabı modellerine göre daha büyük yapılarda olan kışlık modeller, soğuğu dışarıda tutma özelliğini kullanıcılarına sunmaktadırlar. Yüzeyden yüksekliği taban boyları ile sağlayan modeller, soğuk günlerde yerdeki soğuk havanın ayakkabıdan uzak tutulmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli modellerde iç yüzeyinde sahip olduğu termal yüzey yan kısımlardan da soğuk girmesinin önüne geçmektedir. Yine farklı modellerde soğuğu engelleyen yüzey kürk veya polar gibi malzemelerle sağlanmaktadır. Ergonomik taban yapısını yine bünyesinde barındıran bebek botları, düz taban veya çeşitli fiziksel problemlerin oluşmasının önüne geçmektedir. Erkek bebek ayakkabı numaraları, bot seçilirken ayakkabıların kalıplarından dolayı farklılık gösterebilir. Seçim yapılırken ayakkabının bebeğinizin ayağında nasıl durduğunu uzunluk ve genişlik testleri sayesinde belirleyebilirsiniz. Aynı zamanda yerden yükseklik önemli bir faktördür fakat yerden gereğinden fazla yüksek olan bir ayakkabı modeli bebeğinizin dengesini kaybedip düşmesine neden olabilir. Seçim esnasında göz önünde bulundurmanız gereken yükseklik unsuru, denge göz edilerek tercih edilmelidir. Ayakkabıların alt taban yapıları göz önüne alındığında kaymaz bir alt tabana sahip olması yine dikkat edilmesi gereken özelliklerdendir. Yağmurlu veya karlı havalarda kaygan olabilen yüzeyler bebeğiniz için tehlike oluşturacağından kaymaz alt taban özelliğine sahip olan bebek botları yardımcınız olacaktır. Tercih edilecek cırt cırtlı veya fermuarlı ayakkabılar sayesinde bağcıklarda oluşabilecek takılıp düşme problemlerinin önüne geçilmiştir. Bebek botları hafif olmaları özelliğiyle bebekler için ekstra bir yük olmaktan uzaklaşırlar. Henüz gelişmemiş olan kas yapısının zorlanmadan kaldırabileceği ağırlıklarda üretilen bot modelleri, ergonomik yapılarıyla ebeveynler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Aynı zamanda ev içi kullanıma uygun olarak üretilen kışlık patik modelleri, her türden ihtiyacı karşılar niteliktedir. Çeşitli model ve renk seçeneklerini bünyesinde barındıran ayakkabıları incelemek için erkek bebek sayfamıza göz atabilirsiniz.

 Erkek Bebek Patik ve Ev Ayakkabı Modelleri

Erkek Bebek Patik ve Ev Ayakkabı Modelleri

Bebeklerin özellikle 1 yaşına yani ilk adımlarını attıkları zamana kadar kullanılması gereken ev patikleri oldukça kullanışlı ve ergonomik ürünler olarak kullanıcılarına sunulmaktadır. Soğuk aylarda veya yaz aylarında kullanılmak üzere farklı özellikleri bulunan patikler, ev içerisinde yaşanabilecek kazalardan bebeklerin ayaklarını korumaktadır. Aynı zamanda erkek bebek patik modelleri kullanıcılarına sunduğu farklı renk ve model seçenekleriyle birçok alternatifi bünyesinde barındırmaktadır. Cilt dostu malzemeler kullanılarak üretilen bebek patikleri, bebek sağlığı göz önüne alınarak üretilmektedir. Üretiminde kullanılan malzemeler sayesinde sıcaklığı dışarı bırakmayarak ayakların üşümesinin önüne geçer. Aynı zamanda hava alabilir yapısı, ayakkabı modellerinde de olduğu gibi ayak bölgesinin havadar bir ortamda kalmasını sağlar. Bu durumda çeşitli cilt hastalıklarının önüne geçmede oldukça etkilidir. Yaz aylarında kullanılmak üzere üretilen erkek bebek patik ayakkabı modelleri ince yapılarda olup, sıcak havalarda ayakların terlemesinin önüne geçer. Aynı zamanda çeşitli modellerde patiklerin alt yüzeyinde bulunan kaydırmaz taban sayesinde bebeklerin yürürken düşmesinin önüne geçilmektedir. Ev ayakkabısı olarak da kullanıcılara sunulan modeller, farklı modeller ile alternatif oluşturmaktadır. Erkek bebek ev ayakkabısı modelleri çeşitli renk ve model seçenekleriyle kullanıcılarına sunulmaktadır. Üzerinde farklı işlemelerin yer aldığı modeller çocuklar için ilgi çekici nitelikte olmaktadır. Renk seçenekleri arasında kırmızı, turuncu, mavi ve yeşil gibi alternatifler yer almaktadır. Tamamen sağlık dostu olan ürünler, kullanıcı sağlığı ön planda tutularak üretilmiştir. Erkek bebek ev patiği üretiminde kullanılan materyaller kumaş veya deri olmak üzere farklılık göstermektedir. Çorap ile kullanılması önerilen ürünler, çorapsız kullanımlarda cildin patiğin iç yüzeyi ile direk teması sonucunda terleme yapabilir. Bu durumda ayak çevresinde oluşturacağı nem yüzünden mantar, nasıl gibi cilt problemlerinin ortaya çıkmasına neden olabilir. Çeşitli modellerde olan ev ayakkabıları arasında erkek bebek babet ayakkabı modelleri oldukça tercih edilmektedir. Farklı özellikte ve modelde birçok bebek ayakkabı modeli müşteriler tarafından ihtiyaç doğrultusunda tercih edilebilir. Her şeyden önce bebeklerin sağlığının göz edilerek üretilen ürünlerde, önerilen uzman yorumları dikkate alınmalıdır. Ev ayakkabıları ve patikleri henüz yürümeye başlamamış yaştaki bebekler için tercih edilmelidir. 1 yaşının altında bir bebeğin ayakkabı modellerinden birini giymesi ayak sağlığı için olumsuz sonuçlanabilir. Ayrıca yürümeye başlamış bebeklerde tercih edilecek ayakkabı modelleri de yine ayak gelişimi göz önüne alınarak üretilmiş esnek yapıda ürünler olmalıdır.