Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Pişik Kremi Fiyatları ve Çeşitleri  için 1254 sonuç bulundu

1254 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Pişik Kremleri

Bebeklerde en sık görülen durumlardan biri olan pişik sorununa karşı kullanılan en yaygın çözümlerden biri olarak pişik kremi karşımıza çıkmaktadır. Özellikle yenidoğan gruplarında çokça rastlanan bu olay, sadece tek bir sebepten kaynaklanmamaktadır. Bilindiği gibi bez kullanımı, bebekleri oldukça hassas kılmaktadır ve bunun bir neticesi olarak da ilgili bölge ekstra bir özen gerektirmektedir. Sık sık bez değişimine ihtiyaç duyan bebeklerin bu gereksinimleri ihmal edilirse sonuç olarak pişik durumu ortaya çıkmaktadır. Pişik için ortam oluşturan pek çok özel sebebi vardır. Ancak, temel anlamda bebeğin tahriş olmaya müsait bir ortam oluşuncaya kadar temiz olmayan bir bezle durmaya maruz bırakılmasıdır. Bebekler doğaları gereği kendilerini sözel olarak ifade edemediğinden, ebeveynlerin, bebeklerinin ihtiyaç duyabileceği hijyeni kendiliğinden göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Aynı zamanda önleyici etkisi de bulunan bebek pişik kremi kullanımının ihtiyaca binaen uygun miktarlarla alışkanlık haline getirilmesi önemlidir. Bunun dışında bebeklerin koltuk altı da aynı şekilde tahriş olabilmektedir. Bu durumda da yine pişik kremleri çözüm olabilmektedir. Zira her evlat sahibi çocuğunun rahatlık içinde bir gün geçirmesini ister ve tahriş sebebiyle uykudan ağlayarak uyanmasını tercih etmez. Ancak, her ne kadar dikkat edilse de bu durum kaçınılmaz olarak gerçekleşmektedir. Bu durumda yapılacak en mantıklı şeylerden biri şüphesiz pişik kremlerine başvurmaktır. Çocuğunuz da bu sıkıntıyı çekiyorsa ve en iyi pişik kremi çare arayışı içindeyseniz sitemizde bebek bakım ve sağlık ürünleri kategorisinde yer alan farklı markalara ait seçenekleriyle, bebek pişik kremi fiyatı incelemesi yapabilirsiniz.

Her Bütçeye Göre Pişik Kremi

Her Bütçeye Göre Pişik Kremi

Bütün hassas ciltlerin en az bir kere tecrübe ettiği kızarıklık ve tahriş sorunu bebeklerde pişik olarak kendini gösterir. Bez kullanılan bölgede, idrarlı veya temiz olmayan şekilde gereğinden fazla bırakılan her türlü bez, bebeklere rahatsızlık veren bu soruna mahal vermekte ve bebek pişik kremi ihtiyacı doğmaktadır. Bilindiği üzere, doğumdan belli bir yaşa gelene kadar çocuklar çok narin bir varoluş sergilemektedir. İdrarın içerdiği amonyak yetişkinlerde dahi tahrişe sebep olurken bebeklerin yaşadığı durumun rahatsız edici boyutunu tahmin etmek zor değildir. Sizler elinizden gelen ihtimamı gösterseniz bile bundan şikâyet edilmeyen bir bebeklik dönemi geçirildiğine rastlanmamıştır. Bu durum kendini bariz bir şekilde belli eder. Bunlardan en öne çıkanları, bebeğin bez bağlanılan bölgesinde kızarma, kabarma, sanki bir şey ısırmış da kaşınmış ya da isilik olmuş gibi görüntülerdir. Bebeğiniz 9-12 ay arası bir bebekse bu durumun daha sık yaşanması da mümkündür. Birçok markanın benzer içeriklerle oluşturmuş olduğu ürünler, tüm bebeklerin bu tedaviden yararlanması göz önüne alınarak piyasaya sürülmektedir. Bu durumun bir sonucu olarak, bebek pişik kremi fiyatları her bütçeye göre değişen aralıklarla olarak bulunabilmektedir. Diğer bir sebep de aşırı sıhhi olmak isteyen ebeveynlerin, bebeklerin bez değişimi sırasında gereğinden fazla bollukta ıslak mendil kullanımından kaynaklanmaktadır. Özellikle temizleme işlemi sırasında özenli davranmak, aceleyle hareket ederken dahi bebeğin altını yaş bırakmadan kurutmak önemlidir. Fakat tüm bunları yapmanız bu sorununun önüne geçmek için yeterli olmayabilir. Bunun sonucunda ebeveynler bebek pişik kremi öneri arayışı içine girmektedir. Artık her ürüne kolayca tek tıkla erişilebilse de, muhakkak bebeğinizi bir uzmana gösterdikten sonra gerekli müdahaleleri yapmanızda fayda var.

Doğru Pişik Kremi Seçiminin Önemi

Doğru Pişik Kremi Seçiminin Önemi

Her ürünün hitap ettiği farklı bir kitle olabildiği gibi her çeşit pişik kremi de her bebeğe önerilmemektedir. Henüz doğan bebekler için bilhassa yeni doğan pişik kremi tercih edilmektedir. Bunun sebebi, ürün içeriğindeki etken maddelerin bütün bebeklere uygun olmayabileceği gerçeğine dayanmaktadır. Genellikle bebek pişik kremi çeşitleri zararsız içeriklere sahiptir. Ancak bebek cildi özellikle merhem diye adlandırılan krem formundaki ilaçları erken aylarda tolere edemeyebilir. İlaç özelliğine sahip kremlerin üzerinde yüzde olarak etken madde açıkça belirtilir. Ambalajında bu ibareyi gördüğünüz bir ürünü tercih ederken muhakkak bilirkişiden tavsiye alın. Ayrıca tahriş olmuş bölgede sadece pişik kremiyle çözülebilecek derecede hafif bir tahribat varsa, bu durumda sırf daha etkili olsun ya da sorun çabuk çözülsün diye kendi fikrinizle hareket etmemeniz bebeğinizin sağlığı açısından önemlidir. Tercih edeceğiniz ürünün güvenilir ve bilindik bir marka olmasına dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca dermatolojik testlerden geçmiş, paraben ve parfüm gibi maddeleri içeriğinde barındırmayan, hassas ciltlere uygun olarak üretilmiş olmalıdır. Bebek kremleri güzel kokularıyla bilinmektedir, yani en bilindik markalarda dahi parfümlü ürünler bulunabilmektedir. Zira bu madde her cildi illaki kötü anlamda etkilememektedir. Sizler kendi çocuğunuzun cilt yapısını bilmeli ve buna göre seçimler yapmalısınız. Ürünün dış kabında hassas ciltlere uygundur ibaresini görmeye özen göstermek size ürün hakkında ipucu verebilir. Bir sorun yaşadığımızda genelde profesyonel görüşe başvurmak yerine çevremize danışırız. Söz konusu bebekler olunca pişik kremi tavsiye amacıyla yapılan güvendiğimiz kişilerden dahi olsa her yönlendirmeye kulak vermek kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Nihayetinde bir bebeğe iyi gelen ürün diğerinde kötü reaksiyonlarla neticelenebilir. Diğer önemli husus da aldığınız pişik kremi sadece nemlendirmeyi değil aynı zamanda tedavi etmeyi de vadetmelidir ya da tam tersi tedavi ederken kurutmasını önleyecek nemlendirici içerikleri de barındırması gerekmektedir. Örneğin, gliserin içeren ürünlerin kurutmayı önlerken, çinko oksit oranı pişiğe karşı koruma gücünü belirtmektedir. Bebek pişik kremlerine bakarken göz önünde bulundurmanız gereken diğer husus da kolaylıkla emilmesi ve bezi kapatırken bebeğinizin teninden kolaylıkla etrafa sürülmemesidir. Nihayetinde bebeğin bezinin değişme süreci ihtiyacının sıklığından dolayı oldukça kısadır. Kremi sürmenizin ardından tekrar kapatma işlemini yaptığınızda ürün beze bulaştığında hiçbir faydası kalmamaktadır. Bu sebeple, önerisi alırken yaptığınız konuşmalarda bu özelliği hususi olarak sorabilirsiniz. Pişik kremleri kutuda veya tüpte olabilmektedir. Size kolay gelen sürüm şekline göre bebek bakım ürünleri tercihinizi yapabilirsiniz.

Pişik Kremi Çeşitleri

Pişik Kremi Çeşitleri

Herkes çocuğu için alışveriş yaparken onun için en iyi olduğuna inandığı seçeneklere yönelmeye eğilimlidir. Hele de söz konusu bebekler ve onların sağlığı olduğunda normal olarak titizlikle araştırmalar yapılmaktadır. Gerek arkadaş çevresine gerekse çocuk büyütmekte tecrübeli aile büyüklerine bu konular danışılmaktadır. Ancak pişik kremlerinin içerikleri günümüzde daha özenli ve ihtiyaçları tam olarak karşılayacak şekilde formüle edildiğinden, güvenilir uzman kaynaklardan en iyi pişik kremi tavsiyesi almak daha mutlu sonuçlar almaya olanak vermektedir. Bebek pişik kremi çeşitleri piyasada bulunan farklı markalar tarafından bebeklerin tahriş tedavisindeki gereksinimlerini temel alarak ebeveynlere sunulmaktadır. Her üreticinin temel amacı bebeklerin huzurla ve sıkıntı çekmeden mutlu bir gün geçirmeleri ve hissettiği acı yüzünden ağlayarak kalkmadan mışıl mışıl uyuduğu gecelerin süresini uzatmaktır. Bebek pişik kremi cilde faydası ile bilinir ve muhakkak her bebeğin ihtiyaç çantasında bulunması gereken temel bakım ürünlerinden biridir. Pişik kremleri kullanımı ilk etapta bebeğin hissettiği acıyı alır ve düzenli kullanımıyla pişik sorununu bitirmeyi hedefler. Elbette bu durum aralıklarla tekrar edebilir ve her defasında pişik kremini kullanmanız gerekir. Bebeğiniz için seçtiğiniz kremin kullanımına düzenli olarak devam etmeyi alışkanlık haline getirmeniz onun faydasına olacaktır. Kortizonlu bebek pişik kremi muhakkak dermatolog ya da bebeğinizi düzenli götürdüğünüz doktoru tarafından tavsiye edilmeli, aksi halde pişik sorunu için kullanılması uzmanlarca sakıncalı bulunmaktadır. Zira bu ürünler reçete ile verilen ilaç sınıflandırılmasında yer almaktadır. Ebeveynlerin bebeklerinin sağlığını ne kadar önemsedikleri, kulaktan dolma bilgilerden ve önerilerden ne kadar kaçındıkları doğru orantılıdır. Sıradan bir pişikte etrafa yayılmış kabarcıklar kızarmış cilt tabakası üzerinde yer eder. Bu düzeydeki bir tahriş durumu için çinko içeren bebek pişik kremi kullanımı önerilmektedir. Ürün genellikle beyaz kremsi bir yapıda olup ince bir tabaka halinde bebeğin cildini kaplar ve yalnızca haricen kullanılması uygundur. Çinko oksit içeren ürünler tahriş olmuş ve kabarmış cildi tedavi etmeyi, iyileştirmeyi amaçlar. Aynı zamanda iz bırakmadan cildi eski pürüzsüz haline getirmektedir. Ancak yüksek çinko içeren ürünlerde aşırı kurumayı önlemek için muhakkak bu özelliğini telafi eden ve cildi yumuşatan dengeleyici bir içerik olmasına da dikkat edilmelidir. Bebeğinizin ihtiyacına cevap verebilecek birçok markanın yer aldığı Weleda pişik kremi sayfamızı pişik önleyici krem çeşitlerini araştırmak amacıyla inceleyebilirsiniz.

Ekstra Hassas Bebeklere Doğal Pişik Kremleri

Ekstra Hassas Bebeklere Doğal Pişik Kremleri

Kişisel bakım ürünleri vadettiği etkileri gösterebilmesi için pek çok kimyasal madde barındırabilmektedir. Ancak söz konusu bebekler olunca yetişkinlerden oldukça farklı bir cilt yapısı karşımıza çıkmaktadır. Bebeklikten çocukluğa kadar olan zaman diliminin çok önemli bir dönem olduğunu bilen anne ve babalar onu her türlü zararlı etkiden korumak istemekte ve organik bebek pişik kremi bulmak istemektedir. Organik bir ürün arıyorsanız size ip ucu verebilecek bazı ibareler ürün üstünde belirtilir. Bunlardan öne çıkanlar parafin, boya, silikon, paraben içermez ifadeleridir. Bazı markalar organik ürün sunarken yalnızca hassas ciltleri zarardan koruyan muhtevaları izole etmekle yetinmeyerek, doğadan gelen çeşitli bitkilere de yer vermektedir. Bunlardan bazıları shea yağı, aloe vera, aynısafa ve bal gibi yumuşatıcı ve cilt yenileyici etkisi olan içeriklerdir. Bu tür özelliklere sahip ürünleri rahatlıkla pişik önleyici bebek kremi olarak kullanabilirsiniz. Yenidoğanlarda cilt tahriş olmaya pek müsait olduğu için tedbiren de bu ürünleri belirli miktarlarda kullanarak tahrişe mani olmak amaçlı sürebilirsiniz. Bitkisel içerikli kremler gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Böylelikle bebeğinizin bezini değiştirme esnasında gördüğünüz pişik belirtileri ile daha fazla üzülmenize gerek kalmaz ve en önemlisi o da bu rahatsızlık verici acıya maruz kalmaktan kurtulmuş olur. Bez yapısı gereği her ne kadar pamuklu olsa da kullanılan maddeler bir şekilde bebeğin cildini tahriş edebilmektedir. Yeni doğmuş bebekler tükettikleri besinleri çabucak vücuttan atmaya meyilli bir metabolizmaya sahiptir. Bu sebeple en iyi bez markasını dahi kullansanız, çok sık bez değişimi, bezin bebeğin bacaklarında sürtünme kuvvetiyle bir sıcaklık ve ter oluşturmasıyla pişik kremi kullanmak kaçınılmaz hale gelir. Cilde sürüldüğü anda etkisini gösteren bu kremler bebeklerin ve dolaylı olarak da annelerin kurtarıcısı olmaktadır. Pişik kremleriyle çocuğunuz yumuşacık ve rahatlık dolu bir deneyim yaşar. Dilerseniz doğal bebek pişik kremi çeşitlerini bulabileceğiniz sitemize göz atabilir ve bebeğiniz için iyi bir ürün bulma arayışınıza Dalin pişik kremi sayfamızdan başlayabilirsiniz.

Birden Fazla Kullanım Alanı Olan Pişik Kremleri

Birden Fazla Kullanım Alanı Olan Pişik Kremleri

Pişik kremleri temelde kızarmış ve bez bağlama bölgesinde yayılmış cildin tahribatını iyileştirmeyi, ilgili bölgeyi yumuşatmayı ve bebeğin hassas tenini yenilemeyi vadeder. Bunun yanında, elbette her rasyonel birey, zarar oluşmadan önce onu engelleyecek önlemleri alma imkânı varsa bu yolu seçmeyi tercih eder. Bazı durumlar öngörülemez ya da dakikalar içinde gerçekleşebilmektedir. Pişik de tıpkı bunun gibi bir gece meydana gelebilecek bir durumdur. Ancak bebek cildi çok hassas bir yapı söz konusu olduğunda bu gibi olaylar anlık dahi gelişebilmektedir. Eğer bir insanın teni hususi içerikleri tolere edemiyorsa onlara anında reaksiyon gösterir. En çok da kızarma ve kabarma şeklinde belirtiler meydana gelir. Bunun tek çözümü pişik önleyici bebek kremi kullanımını bebeğimizin rutini haline getirmektir. Bebeklerin kolları koltuk altına ve bacakları birbirine çok sık değer. Bu durum tenin sürekli birbirine yapışıp ayrılmasına ve orada bir hasar oluşmasına önayak olur. Özellikle de sıcak havalarda pişik çok fazla görülür. Bebek koltuk altı pişik kremi amacıyla ayrı bir krem almanıza esasen gerek yoktur. Bu amaçla satılan tüm kremler bebeğin tahriş olmuş bütün bölgelerine kullanılabilmektedir. Ancak mantar oluşumu gibi pişiğin ciddi safhalara geçmesi söz konusu ise bu konuda reçeteli ilaç kremlere ihtiyacınız olabilir. Bunun için bir hekime danışmanız gerekir. Bebek pişik kremi ile cilt bakımı miniklerin birden fazla bölgesinde uygulanabilmektedir. Çocuğunuz çok fazla bu olayı yaşıyorsa farklı ağırlıklarda satılan ürünleri tercih edebilirsiniz. Bebek pişik kremi 250 gr olarak size uzun bir süre yetebilecek bir seçenek olmaktadır. Bu ürün her ne kadar büyük olsa da siz yine de bebeğinizin teninin kolayca emebileceği kadar kullanmalısınız. Böylelikle uzun süre bu kremi kullanabilirsiniz. Eğer siz sürekli pişik olan bir bebeğe sahip değilseniz ve tek bir bölgede bu durum oluşuyorsa daha düşük gramajlı bir ürün tercih edebilirsiniz. Bebek pişik kremi kullananlar genellikle memnuniyetle bu ürünü kullanmaya devam etmektedir. Zira ürün, etkisini kullanıldığı anda gösteren güçlü içeriklerden oluşmaktadır.

Bebeklerde hangi pişik kremi kullanılmalı?

Bebeklerde kullanılacak pişik kremleri tahribatın derecesine göre değişebilmektedir. Eğer hafif pişikler geçiriyorsanız düşük oranlı çinko oksit içeren seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Çünkü çinko kullanım oranı yüksek ürünlerin tahriş alanına etki oranı da yüksektir. Aynı zamanda nemlendirilmeyen bölgelerde çinko elementi kurumaya sebep olmaktadır. Sizler bir yandan onarıcı etkisi olan çinko oksit, diğer yandan gliserin ve aloe vera gibi nemlendirici ve yenileyici içerikleri barındıran ürünlere öncelik verebilirsiniz.

Pişik kremi nasıl sürülür?

Pişik kremini sürerken daha hızlı etki göstersin diye bol ürün kullanımı cildin üstünde gereğinden fazla kalın bir tabaka oluşturur. Böylelikle tedavi sürecini yavaşlatmış olursunuz. Kremin beyaz renkte orta kalınlıkta dokusu vardır. Bazı çeşitlerde bu yapı daha ince ya da göreceli olarak kalın olabilmektedir. Burada etken maddelerin yoğunluğu öne çıkmaktadır. Bu yüzden ciltte ince bir tabaka olacak şekilde ürün alın. Kolay sürülüm açısından parmaklarınızda ürünü sabitleyebilirsiniz ve tahriş olmuş bölgenin tamamına narin dokunuşlarla emilimini kolaylaştıracak şekilde bebeğinizin tenine ürünü yedirin.

Pişik kremi alırken nelere dikkat edilmeli?

Pişik kremini alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey bebek pişik kremi yorumlar vasıtasıyla elde edilmiş yüzeysel tavsiyelere araştırma yapmadan kolaylıkla güvenilmemesidir. Bebeğinizin cilt analizini yapmanız gerekir. Siz bu konuda bilgili değilseniz yetkinliği olan bir dermatologdan bunu yapmasını isteyebilirsiniz. Böylelikle daha güvenli seçimler yaparsınız. Bebeğiniz için kortizon içeren ürünleri doktorunuz reçeteyle yazmadan kesinlikle kullanmamalısınız. Bunun yanında, aldığınız ürünün hassas ciltlere uygun doğal içerikli olmasına dikkat edebilirsiniz. Ekstra hassas ciltli bebekler muhakkak doğal bebek pişik kremi kullanmalıdır.

Pişik kremi neye iyi gelir?

Pişik kremleri bebeklerin bez bağlanan bölgelerinin idrar ve hijyenik olmayan şekilde uzun süre bekletilmesi sonucunda oluşan tahriş, kabarma, kızarıklık gibi sorunlarda kullanılır. Bununla birlikte koltuk altında da pişik oluşabilmekte olduğundan aynı ürünü bebeğinizin bu bölgesinde de kullanabilirsiniz. En iyi pişik kremi, sizin bebeğinize en faydalı olandır. Doğru ürünü seçtiğinizde, bebeğinizin teni ürünü kullandığınız andan itibaren acısının dindiğini hissedecek ve günler içinde düzenli kullanımla eskisi gibi yumuşacık olacaktır. Cilde iyi gelen bebek pişik kremi seçeneklerini, belirtilen hususları dikkate alarak inceleyebilirsiniz.