ÜCRETSİZ KARGO

Bavul Seyahat Çantası Çanta içi Düzenleyici Organizer 6 Lı Set
(23)
72,90 TL
69,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ocean Home Gri Çizgili 16 Gözlü Kapı Arkası Organizer
(3)
107,87 TL
SEPETTE
96,11 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Pevabag Elbise Kılıfı abiye 60x150 Baskısız 5 Adet/50 G
(5)
125,00 TL
99,50 TL
Buzdolabı Kapak İçi Düzenleyici - Banyo Organizeri 6 Adet
(8)
49,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ahşap Askı Kıyafet Ve Elbise Askısı 6-12-24-48-96 Adet
(240)
134,75 TL
127,85 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ayakkabı Düzenleyici Çiftli Rampa 10'lu Düzenleyici
(2)
119,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

ABİYE ELBİSE KILIFI 10 ADET FERMUARLI GAMBOÇ
(2)
269,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kademeli Ayakkabı Rampası 12 Adet Yükseklik Ayarlı Rampa Trm12
(37)
199,00 TL
144,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Takım Elbise Kılıfı Siyah 50 Gr. 5 Adet Düz Model
(67)
110,50 TL
90,50 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Milard Dots Dolap İçi Ayaklı Metal Raf Mutfak Düzenleyici
(3)
159,90 TL
104,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Okyanus Home Buzdolabı Düzenleyici 2'Li Şişe Rafı
(35)
79,90 TL
75,11 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ayakkabı Rampası Dolap Düzenleyici Rampa Organizer 24 Adet
(14)
300,00 TL
249,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ayakkabı Rampası 10 Adet Yüksekli Ayarlı Rampa Dolap Düzenleyici Siyah
(20)
129,90 TL
Nakres Buzdolabı içi Organizer Askılı Raf Akordion Buzdolabi Sak
(1)
73,48 TL
41,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ocean Home 3'lü 10 Bölmeli Pembe Çizgili Çekmece İçi Düzenleyici
(5)
174,99 TL
SEPETTE
148,04 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ocean Home 3'lü 10 Bölmeli Gri Çizgili Çekmece İçi Düzenleyici
(4)
174,99 TL
SEPETTE
148,04 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Bay Ayakkabı Koruma Kutusu Saklama Kutusu 5 Adet
(8)
289,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Elbise Kılıfı 2 Paket 12 Adet 60x90 Cm
(28)
58,90 TL
53,90 TL

Dolap İçi Düzenleyiciler

Tüketim çılgınlığının durdurulamaz bir seviyeye ulaştığı günümüzde sürekli ürün alıp toplum tam bir tüketim toplumu haline gelmiştir. Hal böyle olunca alınan ürünlerin çokluğuyla birlikte onları muhafaza edecek hem yer kaplamayan hem de oldukça işlevli ürünlere yönelim kendiliğinden gerçekleşmiştir. Artık dolaplar veya çekmeceler yetersiz kalıp daha detaylı ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır. Tam bu noktada dolap içi düzenleyiciler karşımıza onca eşyamızı tek bir yerde toplayıp farklı göz seçenekleriyle sistemli bir saklama ve muhafaza etme şansını bize sunmaktadır. Böylece düzenin içinde ayrı bir düzen sağlanmış olup kıyafetler veya ürünler kolay ulaşılacak bir duruma getirilmiştir. İşlevleri çok basit görünse de dolap içi düzenleyicilerin büyük dolap ve çekmecelere göre daha işlevli ve kullanışlı bir olayı mevcuttur. Herkes eşyalarını düzenli ve tertipli bir şekilde muhafaza etmek ister. Çünkü dağınıklık beraberinde düzensizliği de getirir. Aldığınız ürünleri iş koşturmacasında bulmaya çalışmak size zaman kaybettirirken o anda ihtiyacınız olan eşyayı bulamayıp randevunuza veya gitmeniz gereken bir yere geç kalmanıza sebep olabilir. Dolayısıyla ihtiyacınız olan eşyaya o anda ulaşabilmek hem ihtiyacınızı kısa sürede karşılamanıza olanak verirken gideceğiniz yere geç kalmamanızı sağlar. Böylece ürünleriniz hem düzenli bir şekilde saklarken hem de ürünlerinizin kaybolup ya da düşüp zarar görmesini minimum seviyeye indirebilirsiniz. Aslında tabak ve çatal bıçak gibi eşyaların düzeniyle beraber bir düzenleme fikri gıda malzemelerinde olmalıdır. Çünkü bu noktada yiyeceğimiz ya da içeceğimiz ürünlerin temiz ve tertipli ve sağlıklı bir şekilde muhafaza edilmesinin elzem olduğudur. Bazen sırf bu buzdolabındaki düzensizlikten dolayı meyvelerin tatları dahi birbirine karışabilir ve gıdalara temiz olmayan bir ortamın oluşmasına göz yummuş olabiliriz. Bu yüzden buzdolabı düzenleyici hayat kurtarır nitelikte olabilir. Bu sayede meyve sebze ve et-süt ürünlerini ayrı ayrı muhafaza edip daha sağlıklı bir ortam elde edip gardıroplarda giyimde yakaladığınız düzeni buzdolabında yiyecekler için de sağlayabilirsiniz.

Dolap İçi Düzenleyici Genel Özellikleri ve Modelleri

Dolap İçi Düzenleyici Genel Özellikleri ve Modelleri

Dolap düzenleyicidenildiğinde akıllara hemen kıyafetleri daha düzenli bir hale getiren kalın plastikten yapılan pek çok gözü olan dolap içi düzenleyici raf gelmektedir. Ancak teknolojinin gelişip ev ve ev ürünlerindeki dekora olan ilginin artmasıyla birlikte sadece bununla sınırlı kalmamaktadır. Genellikle küçük ve kaybolması daha muhtemel olan ürünleri bulamayışımız hayat kalitemizi düşürüp o anda yapılması gerekeni yapamayışımıza sebebiyet verebilir. Örneğin çorap, iç çamaşırı, havlu, fular gibi küçük ürünlerin kaybolmasını çevremizdeki birçok kişiden çok sık bir şekilde duyarız. İşte edineceğiniz bir çekmece dolap içi düzenleyici sayesinde bu sorunları minimum seviyeye indirebilirsiniz. Bunun için bu şekilde muhafaza edilmek üzere birçok dolap içi düzenleyici piyasaya sürülmüştür. Bunlar arasında bez olanlar, şeffaf olanlar, plastikler, askılı halde bulunanlar, çantanın bir gözü halinde bulunan dolap içi düzenleyiciler mevcuttur. Büyük valizler veya çantaların içindeki küçük bez şeklindeki birçok bölmesi olan çanta içi düzenleyiciler ise çanta kullananlar için büyük kolaylık sağlamaktadır. Anahtar, toka, çakmak, cep aynası, sakız, ruj gibi birçok minik eşyanızın bulunduğu çanta içinde bu minik ürünlerin kaybolup aradığınızda bulamamanız ve zaman kaybetmeniz muhtemeldir. İşte bu tip büyük eşyaların içindeki cepli küçük düzenleyiciler hayatınızı kurtaracak, daha düzenli bir şekilde hayatınıza devam etmenize yardımcı olacaktır. Evin tek tek diğer bölümlerine bakıldığında aslında hemen hemen her bölümde dolap içi düzenleyicilerine ihtiyaç vardır. Örneğin mutfakta kaşık çatal gibi aletlerin ayrıştırılıp düzenlenmesi için plastik diyebileceğimiz ve çekmeceye yerleştirebileceğimiz bir büyüklükte dolap içi düzenleyicisine ihtiyaç duyulur. Mutfak tezgâhının altındaki dolaplarınızın kapaklarına monte edilebilir bir şekilde üretilmiş olan plastik dolap içi düzenleyiciler deterjan, sünger, sabun gibi temizlik malzemelerini temiz bir şekilde muhafaza etmenize olanak sağlar. Böylece deterjanlarınızın dökülüp etrafa bulaşmasını ve süngerlerin sağda solda nemli bir şekilde bulunup steril bir ortamı minimuma indirmesini engelleyerek temiz bir mutfak elde etmenize yardımcı olur. Sonuçta yemek yapılan yer mutfaktır ve hem sağlık açısından hem de gıda ürünlerinin burada saklanmasından dolayı ekstra bir hijyen gösterilmesi mantıklı olacaktır. Mutfak, banyo gibi yerlerde kullanılan plastik dolap içi düzenleyicilerinin olmasının tek sebebi ise içine konacak eşyaların metal oluşundan dolayı ağır ve sert oluşudur. O yüzden sert plastikler kullanılır. Daha ağır ürünler koymayı hedefliyorsanız o zaman metal olan dolap içi düzenleyicileri seçmenizde fayda olacaktır. Mutfakta bir diğer hayat kurtaran ev gereçleri ve düzenleme buzdolaplarında mevcuttur.

Dolap İçi Düzenleyici Boyutları ve Ölçüleri

Dolap İçi Düzenleyici Boyutları ve Ölçüleri

Her üründe olduğu gibi kullanacağınız mekâna göre de dolap içi düzenleyicilerin boyutları ve ölçüleri de değişiklik gösterir. Mutfakta kullanacaklarınız mutfakta işinize yarayacak malzemeleri koyabileceğiniz büyüklükte ve mutfak dolaplarına rahatlıkla asabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Tezgâh yanında kullanacağınız ürünlerde kepçe, bıçak, tava gibi ürünleri asabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra bardak, kâse, tabak gibi ürünleri de koymanızı kolay hale getirecek mutfakta kullanabileceğiniz dolap içi düzenleyiciler de mevcuttur. Boyutlar genellikle çekmece organizer için düşünürsek çekmece boyutundan büyük olmayacaktır. Tabi çekmece boyutunuza göre piyasada üretilen daha geniş ve daha çok eşya koyabileceğiniz ürünler tercih edebilirsiniz. Gardıroplarda kullanılan dolap içi düzenleyiciler ise daha boyut ve uzunluk olarak diğerlerine nazaran eni dar, boy uzunluğu fazladır. Bu sayede dört beş bölmeye ayrılarak içine çokça kıyafeti istifli bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Banyo için kullandıklarınız ise sadece dolap içinde değil duş kabininin hemen yanında da kullanılabilir. Sabun, şampuan ve diğer bakım ürünlerinin sistemli ve düzenli bir şekilde konulmasını sağlayacaktır. Banyoda yani nemli bir ortamda kullanıldığı için malzeme olarak suya yani paslanmaya daha dayanıklı bir malzemeden üretilmiştir. Dolabınızın kenarına yerleştireceğiniz bez çanta hafifliğinde dolap düzenleyicisine tarak, fırça toka gibi bakım malzemelerinizi koyabilirsiniz. Mutfakta dolap içi raf kullanarak ekstra gıdalarınızı ve paketli ürünlerinizi bu bölmelere yerleştirebilirsiniz.

Mutfak Dolap İçi Düzeneyici

Mutfak Dolap İçi Düzeneyici

Dolap içi düzenleyici çeşitleri mutfak, banyo, yatak odası salon veya hol gibi yerlere göre farklılık göstermektedir. Örneğin holde kullandığınız bir dolap içi düzenleyici genellikle ayakkabılarınızı daha kolay bir şekilde koyabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Ona göre zemini ayakkabının tabanından aşınmayacak ve ayakkabının düşmesini engelleyici pürüzlü bir zemine sahiptir. Yatak odasında ise tüm kıyafetlerinizin ebatlarına göre kullanılacak ürünler farklılık gösterir. Küçük paketli ürünler için olmazsa olmazınız haline geleceğinizden şüpheniz olmasın. Örneğin kabartma tozu kakao, vanilya, maya gibi küçük paketli ürünler büyük çekmeceler içinde kaybolup hatta bu karmaşada dökülüp çekmecelerin batıp diğer ürünlerin de batmasına ve diğer ürünlerle karışmasına sebebiyet verebilir. Bunun için çekmece içi düzenleyiciler hayat kurtarır bir duruma gelecektir. Sadece büyük çekmecelerde kullanacağınız küçük dolap içi düzenleyiciler haricinde direkt büyük olarak satılan dolap içi düzenleyiciler; büyü tabaklarınızı istifleyip, tencere tava gibi büyük parçalı ürünlerinizin düzenli bir şekilde durup, tencere tava gibi çizilmemesi gereken materyallerinizin düzenli bir şekilde durmasına olanak sağlayacaktır. Bu ürünleri direkt büyük mutfak dolaplarınızın içine vida veya matkapla sabitleme gibi bir zahmete girmeden direkt yerleştirerek kullanabilirsiniz. Çünkü genellikle bu ürünler büyük ve uzun sepet boyutunda olup ayaklı bir şekilde satılmaktadır. Metal olanları hem daha sağlam hem de plastiklere göre daha sağlıklıdır. Ancak metal olan ürünlerin paslanma sıkıntısı içinde olduğu atlanmaması gereken bir özelliktir. Bu yüzden ıslanan ortamlarda veya aşırı nemli ortamlarda metal dolap içi düzenleyici tercih etmek yerine plastik olanları tercih edebilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki plastiklerin de kalitesine göre değeri değişmektedir. Dolayısıyla iyi bir plastik için iyi bir marka tercihi içine koyacağınız ürünlerin sağlıklı bir şekilde muhafaza edilmesi için de oldukça önem taşımaktadır. Onun haricinde ağır cisimleri koymak için metal tercih daha sağlıklı olacaktır. Sayfamızdan Primanova dolap içi düzenleyiciler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Dolap İçi Düzenleyici Fiyatları

Her Bütçeye Uygun Dolap İçi Düzenleyici Fiyatları

Her üründe olduğu gibi fiyatlar kullanılan malzemeye, ürünün markasına, ebadına, sağlam bir yapısının olup olmadığına göre değişkenlik gösterir. Alıcının ise beklediği şeyler arasında ürünün, ihtiyaçlarını karşılaması kadar fiyat performansının da onu tatmin etmesi gerekir. Bu yüzden uygun bir fiyata iş görecek, ihtiyaçları karşılayacak bir ürün satın almak her alıcının hayalidir. İş ev için para harcamaya, evin iç dekorasyonunda ürün almaya geldiğinde çok daha özenli davranıldığı görülür. Dekorasyonla ne derece uyum içinde olup olmadığına dikkat edilerek alışveriş yapılır. Dolap düzenleyici fiyatlarına bakıldığında ürünün fiyatını etkilen iki şey görülür; ürünün hangi malzemeden yapıldığı, diğer ise ürünün ebadıdır. Makyaj malzemelerinizi, çoraplarınızı yahut iç çamaşırlarınız gibi küçük ebatlı şeyleri muhafaza etmek için aldığınız organizer ürünler daha cüzi bir miktar olacakken kıyafetlerinizi koyacağınız biraz daha büyük ve çokça bölmesi olan uzun dolap içi düzenleyicileri diğerlerine göre daha maliyetli olacaktır. Ancak anlaşılacağı üzere çok aşırı maliyetli ürünlerle karşılaşmayacaksınız. Ürünleri almadan önce boyutlarını iyice öğrenmeli yerleştireceğiniz yere göre bir ürün seçimi yapıp ondan sonra satın almalısınız. İyice yorumları okuyup ona göre bir ürün alıp ayrıca dolap içi düzenleyiciler sayfasını inceleyebilir sizin ihtiyaçlarınız ve istekleriniz doğrultusunda kendinize en uygun Star dolap içi düzenleyiciler ve alternatiflerini satın alabilirsiniz.

Dolap İçi Düzenleyiciler Temizliği

Dolap İçi Düzenleyiciler Temizliği

gardırop düzenleyici temizliğinden önce asıl dolap içi raf düzenleyicilerini koyduğunuz yerin temizliği önemlidir. Çünkü eşyalarınızın arasına rutubet yapmayı engelleyecek şeyler koyarsanız bu sayede rutubetlenmeyi minimuma indirerek böylece dolaylı yoldan dolap içi düzenleyicileriniz de bakımını sağlamış olur, rutubetten kurtarmış olursunuz. Bunun için rutubet önleyici maddelerden alıp belirli noktalara yerleştirebilirsiniz. Bu işinizi daha kolaylaştırıp rutubet lekelerini temizlemenize engel olacak rutubet kokusunu engelleyerek temiz bir ortama kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Onun haricinde dolap içi düzenleyiciler zaten çok bir bakım gerektiren özelliklere sahip değildir. Örneğin çekmece içi düzenleyiciler için bakım oldukça basittir. Özellikle kumaş olanlarının bakımı daha kolaydır. Ancak bu ürünlerde dikkat edilmesi gerekenlereler arasında uzun süre kapalı alanda kaldığı gerçeği yatacaktır. Bu yüzden sık sık olmasa da belirli aralıklar ürünlerin içinden çıkartılıp havalandırılmanın yapılması çok daha iyi olacaktır. Gerektiğinde tozunun gitmesi için havalandırılması ve ıslak bir bezle sadece silinip kurutulması yeterli olacaktır. Kuruması bu noktada önemlidir. Çünkü nemli kalan kumaşı eşyaların konulmasıyla birlikte havasız bir ortama dönüşerek kötü koku yayılmasına sebebiyet verebilir. Plastik dolap içi düzenleyicilerin yanında metal olanlarında daha farklı bir temizlik yolu izlenmelidir. Çünkü metal bir ürün paslanmaya karşı daha hassas olacaktır. O yüzden ürünlere olduğunca su değmemesine özen göstermeli ürünler su alıp paslansa dahi ürünü hemen kaldırıp atmak yerine pas çözücü temizlik malzemeleriyle temizleyip tekrar kullanıma hazır hale getirmek çok zor olmayacaktır. Askılık tarzında olanların ise kirlendiği zaman askılığından çıkarılıp çamaşır makinesinde kolaylıkla yıkanabileceğini de unutmamak gerekir. Deforme olma gibi bir düşünceye kapılmak yersiz olacaktır; çünkü kumaşları giyim kumaşlarından belki bir tık daha kalındır. Bu yüzden derecesi çok da fazla olmamakla bitlikte makineye gönül rahatlığı ile atabilir temizliği ile uğraşmadan bu işi teknolojinin getirdiği kolaylıklara bırakabilirsiniz.

Çekmece Düzenleyici Nasıl Kurulur?

Çekmece düzenleyici hazır bir şekilde elinize geçtiğinde ilk yapmanız gereken boyutlarına dikkat etmek olmalıdır. Hatta asıl öncelik vermeniz gereken şey kıyafetlerinizi düzenli bir şekilde saklamanıza yardımcı olacak olan çekmece düzenleyicisini almadan önce nereye yerleştireceğinizi saptamalı oranın ölçülerine göre bir çekmece düzenleyici satın almalısınız. Aksi takdirde büyük veya küçük gelmesiyle birlikte istediğiniz yerde kullanamayabilirsiniz. Kullanacağınız çekmecenin ölçülerini aldığınız takdirde bezden veya hangi malzemeden yapma bir ürün aldıysanız onu çekmecenin içine yerleştirmek yeterli olacaktır. Özel bantlarıyla sabitleyebilir kaymasını engelleyebilirsiniz.

Dolap Düzenleyici Nasıl Kullanılır?

Dolap içi düzenleyicini yerleştirmek için ekstra bir çaba sarf etmenize gerek yoktur. Herhangi bir matkap gibi elektrikli bir alete, vidaya ihtiyaç duymadan dolap düzenleyicisini yerleştirebilirsiniz. Böylece hem iş gücü kullanmamış olup hem de pratik ve maliyetsiz bir şekilde saklamak ve düzenli bir şekilde tutmak istediğiniz eşyalarınızı sağlıklı bir şekilde muhafaza etmiş olursunuz. Dolap içi düzenleyicilerininim boyuna göre kullanımı da değişiklik göstermektedir. Örneğin dolap içi düzenleyicilerini direkt kullanabilir yahut eşyaların kapaklarına mandalları yardımıyla takarak kullanabileceğiniz modelleri seçmeniz de muhtemeldir. Bu ürünleri kullanmadan önce dikkat etmeniz tek şey kullanacağınız ürün ve kullanacağınız yerin birbiri ile uyumlu olmasıdır. Aksi takdirde aldığınız ürün size yetersiz gelip düzenli bir yerleştirme hayal ederken tam tersine düzen içinde bir düzensizlik yakalamanız işten bile değildir. Bunun için kullanacağınız dolap veya çekmecelerin öncesinde ölçüsünü alıp ona göre bir dolap içi düzenleyici seçmek sizin için en doğru seçim olacaktır.

Dolap İçi Raf Nasıl Takılır?

Dolap içi raf olayı düşünüyorsanız yapmanız gereken iki farklı şey vardır. Ya dolabınıza uygun marangozdan kestireceğiniz ne çok kalın ne çok ince tahta raflar ya da internetten çok rahat satın alabileceğiniz dolabınızın içine ya da derin çekmecelerinize rahatlıkla yerleştirebileceğiniz kendinden rafları olan dolap içi düzenleyicilerdir. Bu işler yapılırken direkt yerleştirebilir ya da havada kalmasını istiyorsanız ona göre bir model tercih edip kolay bir şekilde dolaba sabitleyebilirsiniz. Çünkü plastikleri size zorluk çıkaracak bir yapıya sahip değildir. Ancak genellikle buna ihtiyacınız kalmayacaktır çünkü direkt taşınabilir şekilde raflı bir dolap düzenleyicisi aldığınızda eğer çok küçük bir dolabınız yoksa herhangi bir ön işlem yapmadan yerleştirip kullanabilirsiniz.