ÜCRETSİZ KARGO

Devecioğlu Harbinger Powerboard Ütü Masası 127MM
(57)
650,32 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Xiaomi Mijia Kıyafet Tüy ve Tiftik Toplama Temizleme Cihazı
(173)
349,90 TL
344,76 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Devecioğlu Harbinger Ultraboard Mm151 Ütü Masası
(21)
703,91 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Devecioğlu Harbinger Harbinger Gold Mm037 Alüminyum Çamaşırlık
(273)
485,10 TL
474,32 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Doğrular Avrora Kanatlı Kurutmalık
(163)
391,51 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ceraware Tekerlekli Lüks Çamaşır Kurutmalık Askısı 3 Katlı
(30)
1.079,10 TL
1.055,12 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Devecioğlu Harbinger Alfaboard Mm152 Ütü Masası
(25)
674,10 TL
659,12 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Devecioğlu Mm126 Belinda Ütü Masası
(15)
747,12 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Devecioğlu Mm127 Harbinger Powerboard Ütü Masası
(197)
665,10 TL
650,32 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Harbinger Mm123 Blackboard Ütü Masası
(16)
949,00 TL
873,08 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kurutmalık Lüks Kalın Borulu Practicehouseware
(78)
268,49 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

İyimi Smart Mini Seyahat Portatif Ütü Masası
(22)
179,90 TL
156,31 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Korbell Bebek Bezi Çöp Kovası Sistemi.
(414)
384,98 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Devecioğlu StarBoard Ütü Masası MM420
(7)
584,10 TL
571,12 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Lady Saraylı Caprice Mandallı Kurutmalık
(149)
351,99 TL
330,87 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Doğrular Perilla Fits 3 Katlı Tekerlekli Çamaşır Kurutmalık
(433)
547,93 TL
524,61 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Laisy Ls - 55 Flex Merdivenli Ütü Masası
(19)
614,90 TL
565,71 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Doğrular Almine Alüminyum Kurutmalık
(24)
440,00 TL
404,80 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Xiaomi Mijia Kıyafet Tüy ve Tiftik Toplama Temizleme Cihazı
(173)
569,00 TL

Ev Gereçleri ve Düzenleme

Evlerin düzenli ve tertipli olması için gerekli olan ev aletleri her daim kullanıcıların yararına olmuş gereçlerdir. Kıyafetlerin dolap içerisinde düzgün bir şekilde yer alması, çöplerin evde birikmemesi, çamaşırların hızlı bir şekilde kuruyabilmesi gibi görevler, önemli ev aletlerinin görevleri arasındadır. Ev gereçleri evler için oldukça önemlidir. Her evde bulunması gereken bu malzemeler farklı görevler içerebilir. Siz de evinizde gerekli düzeni sağlamak için çalışmalara başlamak istiyorsanız kendinize ev araç gereçleri listesi yaparak alışverişe başlayabilirsiniz.

Ev Gereçleri Nelerdir?

Ev Gereçleri Nelerdir?

Ev gereçleri içerisinde evin düzenini sağlamak için oldukça önemli malzemeler bulunmaktadır. Ev düzenlemede önemli gereçlerden biri olan çöp kovası, çöplerin ortalığa saçılmasını önler. Farklı boyutlarda alınabilecek çöp kovaları ev temizliği açısından oldukça gereklidir. Çöp kovalarının farklı modelleri bulunmaktadır. Kimi çöp kovalarının altında bulunan pedala basılır ve çöp kovasının kapağı açılır. Çöp kovalarının kapaklarının her daim kapalı olması evde oluşabilecek olası kokunun da önüne geçer. Banyonuz için alacağınız çöp kovasının su geçirmez ve paslanmaz olması gerekmektedir. Çelik kromdan yapılan çöp kovaları paslanmaz özellik gösterebilir. Ev araç gereçleri içinde en önemli olanlardan biri de çamaşır kurutma askısıdır. Çamaşırlarını kurutmak için yer bulamayan kullanıcıların sorunlarına çözüm getiren çamaşır kurutma askısı, belli büyüklüklerle üzerine koyabileceğiniz çamaşır miktarını arttırabilir. Bu tip ürünler katlanabilir olması nedeni ile kolaylıkla ev içinde yer tutmadan saklanabilir. Evlerinde çamaşır kurutma makinesi olmayanlar, dışarıda çamaşır kurutamayanlar ya da yağmurlu havalarda çamaşır kurutmak zorunda olanlar için çamaşır askısı en pratik ev gereçlerinden biridir. Açılabilir çamaşır askılarının haricinde balkon korkuluklarına monte edilebilen çamaşır askısı modeli de mevcuttur. Çamaşırların düzenli olması için gereken bir diğer ev gereci ise ütü masasıdır. Ütülenecek kıyafetler konusunda sıkıntı yaşayanların yardımına koşan bir gereç olan ütü masası büyük boy tercih edilebileceği gibi mini boy ütü masaları da tercih edilebilir. Ütü masaları değişik modellerde üretilmiş olabilir. Bazı ütü masaları ısıtmalı olurken, bazı ütü masalarında gömleklerin daha kolay ütülenmesi için kol aparatı bulunur. Evin düzensiz görüntüsünün önüne geçmek için fazla eşyaların saklanması gerekmektedir. Saklama kutuları, evinizdeki fazla eşyalarınızı kolaylıkla muhafaza etmenizi sağlar. Böylelikle bulmak istediğiniz eşyayı da kolaylıkla bulmuş olursunuz. Saklama kutuları dekoratif bir şekilde üretilmiştir. Birden fazla kutu alarak bunları üst üste de koyarak kullanabilirsiniz. Bu kutular özellikle banyo eşyaları, fazla evraklar, küçük obje ve ev aksesuarları, ayakkabılar gibi malzemeleri kolaylıkla saklamaya yardımcı olur. Bir diğer saklama gereci ise hurçtur. Hurç, giyecek ve nevresim gibi eşyaları taşımaya ve saklamaya yarayan çadır bezi heybesidir. Genellikle sandık şeklinde olur ve çeyiz saklamak için de kullanılır. Klasik bez hurçların dışında, elektrik süpürgesi ile vakum yapılarak çekilen hurçlarda bulunmaktadır. Bu tip hurçlar oldukça az yer kaplamaktadır. Vakumlu hurçlar diğer hurçlardan farklı olarak özel bir plastik malzemeden yapılır. Üzerinde kapaklı bir delik bulunur ve elektrik süpürgesi yardımı ile hurcun içindeki hava çekilir. Vakumlu hurç içine oldukça fazla kıyafet alır ve az bir yer tutar.

Ev Düzenleme İçin İpuçları

Ev Düzenleme İçin İpuçları

Dağınık bir evde yaşamak konforu düşüren olumsuzlukların başında gelmektedir. Günlük yaşamın yoğunluğundan ötürü ev düzenlemesinin es geçildiği zamanlarda tüm eşyalar üst üste gelmiş, dağınık bir şekilde görülebilir. Ev yaşantısını daha düzenli bir hale getirmek için ev düzenleme gereçleri çok önemli bir yer tutmaktadır. Dolaplar evin içinde aradığınızı bulmanız konusunda size yardımcı olmaktadır. Ancak ev düzeni kadar dolapların içinin düzeni de oldukça önemlidir. Düzenleme dolabı dolap içinden en faydalı şekilde yararlanılmasını sağlayan gereçtir. Dolabınız içindeki eşyaları organize ederek hem düzen, hem de alan tasarrufu yapabilirsiniz. Dolap içi düzenleyicileri özellikle mutfak dolapları içerisindeki karışıklığı engellemek adına oldukça yardımcı olur. Raf içinde ekstra katlar oluşturarak farklı ürünleri birbirinden ayırarak daha kolay ulaşmayı sağlayabilirsiniz. Örneğin mutfak dolabınızdaki kaşık, bıçak, kepçe gibi gereçleri birbirinden ayırarak kullanmak istediğiniz zamanda rahatça kullanabilirsiniz. Banyonuzda da raflı depolama sistemi kullanarak düzen sağlayabilirsiniz. Raflı üniteler estetik görüntüsünün yanında oldukça pratik bir kullanıma da sahiptir. Düzenleme ünitesi olarak sayılabilecek TV üniteleri de kapalı çekmecelerle eşyalarınızı depolamanıza yardımcı olur. Kıyafet dolaplarınızın içindeki düzeni sağlamak için kıyafet askısı kullanabilirsiniz. Kıyafet askıları hem dolap içine bir düzen verir, hem de kıyafetlerinizin kırışması ya da yıpranmasının önüne geçer. Askılar tel, plastik ya da ahşaptan yapılmış olabilirler. Klasik askıların dışında kapı arkalarına takabileceğiniz askılar da dağınıklığı giderme konusunda iş görmektedir. Kapı arkası askılara bornoz, mont, kaban, şapka ya da atkı gibi aksesuar ve kıyafetlerinizi asabilirsiniz. Kirli kıyafetlerinizi temiz kıyafetlerinizden ayırmak için kirli sepeti bulundurmanız gerekmektedir. Bazı kirli sepetleri çift ağızlı olur. Böylelikle renkli kirlilerinizle beyaz kirlilerinizi ayırmış olursunuz. Kirli sepetinde kapaklı modelleri tercih etmeniz durumunda kötü kokuyu da absorbe etmiş olursunuz. Birbirinden farklı ev yaşam gereçleri inceleyip ev aletleri fiyatlarına daha yakından bakmak için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Mutfak Ev Gereçleri

Mutfak Ev Gereçleri

Evin her bölümünün düzeni oldukça önemli olsa da mutfak düzeni, hem kırılacak eşyanın çok olması, hem de evin en çok kullanılan bölümlerinden biri olması nedeni ile düzen anlamında daha dikkat edilmesi gereken bir yerdir. Özellikle küçük bir mutfağa sahip olan kişiler için sahip olunacak mutfak gereçleri, yerden tasarruf yapılması için önemlidir. Mutfak için en önemli gereçler dolap içi düzenleme yapmanıza yardımcı olacak gereçlerdir. Bardak askıları, tencere ve tava rafları dolap içlerini daha düzgün gözükmesine yardımcı olur. Mutfağında çöp kovası istemeyen biri, dolap kapağının üzerine çöp kovası asarak çöp kovası kullanabilir. Bu tip dolap içi düzenleyicileri sadece dolabın içinde değil altına da yerleştirebilirsiniz. Köprü raflar tezgah üzerine de yerleştirilebilir. Tezgah üzerinde bulundurduğunuz ürünleri bu rafa yerleştirerek düzenleyebilirsiniz. Bulaşık makinesinde yıkamadığınız ürünleri elde yıkadıktan sonra önemli mutfak düzenleme gereçleri arasında bulunan bulaşıklık ile ürünlerinizi yerleştirebilirsiniz. Mutfak duvarlarınıza monte edeceğiniz ev aletleri mutfak düzenlemenizi çok daha kolay bir hale getirecektir. Duvara monte edeceğiniz raflar hem baharatlık olarak hem de bardaklık olarak kullanılabilir. Duvara asacağınız raflara yağlı kâğıt, kağıt havlu, çöp torbası ya da alüminyum folyo da asılabilir. Mutfak ev gereçleri içinde buzdolabı içine koyabileceğiniz raflar da dahildir. Buzdolabı içinde kullanabileceğiniz raflar, buzdolabını doğru bir şekilde yerleştirmenizi ve buzdolabının içindeki hava sirkülasyonunun daha sağlıklı bir şekilde oluşmasını sağlar. Şişe rafları şişeleri kolay bir şekilde yerleştirmeyi sağlarken, buzdolabı sepetleri meyve sebzeyi koymanız için tasarlanmıştır. Mutfağınızda kullanacağınız pratik ev gereçleri ile hem alandan hem de cebinizden tasarruf yapmış olursunuz. Mutfak için alacağınız ev gereçlerinin fiyatları, ürünün kalitesine göre farklılık göstermektedir. Dolap içi için alacağınız raflarla farklı amaçlar için kullanılan tezgah rafları farklı kategorilerde değerlendirilirler. Birbirinden pratik ve faydalı mutfak ev gereçlerini daha yakından incelemek için sayfamıza göz atabilirsiniz.