2. El Reklam & Hatıra Ürünleri

Geçmiş zamanlarda üretilmiş ürünlerin yaşattığı değerler, çoğu insan tarafından büyük bir ilgi ile karşılanır. Özellikle geçmiş dönemdeki film fişleri, kitaplar, dergiler ve posterler, büyük ilgi gören hatıra ürünleri arasında yer alır. 2.el hatıra ürünleri daha önce bir ya da birkaç kişi tarafından kullanılmış olan ve belirli bir tarihi yansıtan ürünlerdir. 2.el reklam ürünleri ise daha önce kullanılmış olan reklam ve broşür standı ya da reklam ile ilgili herhangi bir konu üzerine olabilir. Bu kategori içerisinde yer alan ürünler, daha çok koleksiyonu olanların ilgisini çekse de, birbirinden değişik ve anlamlı hatıra ürünleri, sevdikleriniz için çok şık bir hediye de olabilir.

2.El Reklam & Hatıra Ürünleri Nelerdir?

2.El Reklam & Hatıra Ürünleri Nelerdir?

2.el reklam & hatıra ürünleri arasında en rağbet gören ürünler, eski filmlerin afişleridir. Yeşilçam filmlerinin birbirinden farklı boyutlardaki arşivleri, gerek koleksiyonerlerin, gerekse iş yeri ya da evlerini farklı bir şekilde dekore etmek isteyenlerin, ilk tercihi olur. Kült haline gelmiş filmlerin afişini bulabileceğiniz gibi, çok fazla bilinmeyen afişleri bulmak da mümkündür. 2. El reklam ürünleri de yine koleksiyonerlerin tercih ettiği ürünler arasındadır. Tarihi 100-150 yıl kadar öncelere dayanan kartpostallar ve broşürler de reklam ürünleri arasında, ilgi çekici ürünler olarak ön plana çıkar. 2.el reklam & hatıra ürünleri kullananlar genellikle nostalji dokusunu yaşamak isteyen insanlardan oluşur. Özellikle film afişi koleksiyonu yapanlar için eski filmlerin orijinal afişleri, büyük bir önem kazanır. Hababam Sınıfı, Neşeli Günler, Şabanoğlu Şaban, Kara Murat gibi kült olmuş Türk filmlerinin yanı sıra Hollywood ve Avrupa sinemasının da öne çıkmış film afişlerini bulmak mümkündür. Hatıra ürünleri arasında kartpostal ve eski fotoğraflar, oldukça ilgi görür. Hepsi birer yaşanmışlığı yansıtan bu ürünlerin, tarihleri oldukça eski zamanlara kadar ulaşır. Son zamanlarda en popüler hediyelerden olan kişinin doğduğu güne ait olan gazete ve takvim sayfaları da hatıra ürünleri arasında yer alır. Reklam ve reklamcılık malzemeleri; reklam panoları, flama, bayrak, afiş, yönlendirme ürünleri olarak bilinir. Bu malzemelerin imalatında alüminyum ve ahşap levha, panel gibi malzemeler kullanılır. Reklam ürünleri dendiğinde sadece basın-yayın organlarına verilen reklam akla gelmemelidir. Özellikle açık hava reklamcılığı olarak bilinen dalda reklamcılık ürünleri, çok kullanılır. Bu ürünlerde en çok kullanılan malzeme alüminyumdur. İkinci el reklam ürünlerinde genellikle alüminyum malzemeye rastlanılmasının nedeni, alüminyumun çevreci ve geri dönüşüme uygun bir malzeme olmasıdır. Dekoratif olması, neme, rutubete dayanıklı olması ve her şekle girmesi de bu malzemeyi öne çıkaran diğer özelliklerdir. Promosyon olarak kullanılabilen rozet, bayrak, kupa, balon, araba kokusu gibi özelleştirilmiş ürünlerde 2.el reklam ürünü olarak kullanılabilir. Reklam ajanslarının onayından geçerek üretilen bu ürünler, her türlü reklam eylemi için kullanılabilir. 2.el reklam malzemeleri her geçen yıl artan teknolojik gelişmeler sayesinde çok daha yaygın bir hale gelir. 2.el reklam & hatıra ürünleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve ürünleri incelemek için sayfaya göz atabilirsiniz. Ayrıca, antika radyo ve gramofon modelleri için de sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

2.El Reklam & Hatıra Ürünlerinin Avantajları

2.El Reklam & Hatıra Ürünlerinin Avantajları

2.el reklam & hatıra ürünleri avantajları koleksiyonerlerden dekorasyon uzmanlarına kadar pek çok kişiyi yakından ilgilendirir. 2.el reklam ürünleri sıfır ürünlere oranla daha ekonomiktir. Reklam ürünlerini kullanan bir firma, tanınırlığını arttırır; ancak ikinci el reklam ürünleri, genellikle hatıra ürünü olarak tercih edilebilir. 60 ve 70’li yıllara ait reklam panoları, logolar ve ambalajlar, özellikle koleksiyon yapanların gözde ürünlerindendir. Kartpostallar da koleksiyonerlerin ilgi gösterdiği ürünler arasındadır. Belli yaşanmışlıkları ve eski zamanları seven biri için bu ürünlerin değeri oldukça fazladır. 2.el reklam ürünleri arasında oldukça anlamlı hediyeler de bulunabilir. 70 ve 80’li yıllara ait film afişleri, özellikle dekorasyon konusunda kullanılır. Dekore etmek istediği mekânı farklı ve havalı hale getirmek isteyen biri, duvarlarını film afişleri ile süsleyebilir. Bu film afişleri orjinal zamanlarından kalabileceği gibi sonra ki dönemlerde replika olarak da üretilmiş olabilir. Farklı boyutlarda bulunabilen afişlerde genellikle 1 metre uzunluğa kadar çıkılabilir. Alınan ürünler ikinci el olacağı için herhangi bir eksiklik olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bazı film afişi, dergi ya da kartpostallar, uzun bir süre katlanmış halde muhafaza edildiklerinden katlanan yerlerde izler olabilir. Almaya karar verdiğiniz ürünün görselini ve diğer bilgilerini, kontrol etmeniz gerekir. Genel olarak reklam ürünü üretmenin amacı, markanızı yaymak ve tanınırlığınızı arttırmaktır. Bugün popülerlik kazanmış olan firmaların birçoğu, zamanında ürettikleri reklam ürünleri sayesinde popüler olmuşlardır. Bu ürünlerde, ikinci el reklam ürünleri kategorisinde karşılaşılan ürünler olmuşlardır. 2.el reklam & hatıra ürünleri özellikleri kapsamında geniş bir zevke hitap edebilir. Bundan dolayı ister kendinize, ister sevdiklerinize bu ürünleri alabilirsiniz. Oldukça ilgi çekici olan hatıra ürünleri arasında ünlü ve tanınmış isimlerin de yer aldığı görseller bulunabilir. Kartpostal çeşitleri içerisinde manzara ve ünlü şehirlerin fotoğrafları olduğu kadar ünlü isimlerin kartpostalları da ilgi görür.

2.El Reklam & Hatıra Ürünleri Fiyatları

2.El Reklam & Hatıra Ürünleri Fiyatları

2.el reklam & hatıra ürünleri fiyatları ürün bazında değişkenlik gösterir. İkinci el ürün dendiğinde akla sıfır ürünlere oranla daha ekonomik fiyatlar gelir. Bundan dolayı insanların birçoğu araştırmalarına, önce ikinci el ürünlerden başlar. Hatıra ve reklam ürünlerinde de ikinci el ürün ağının geniş bir önemi vardır. Bu kategoriye giren ürünlerin birçoğu, sıfır olarak bulunması zor ürünlerdir. Belli bir dönemi ya da tarihi yansıtan ürünlerin orjinal ya da orjinale en yakın halini bulmak, bir hayli zordur. Reklam ve hatıra ürünlerinde fiyatı belirleyen ana faktörlerden ilki ürünün temizliğidir. Ürün ne kadar az hasarlı ve temizse, fiyatı da o denli yüksek olur. Film afişleri arayan kullanıcılar, genellikle hiç yıpranmamış ya da çok az yıpranmış ürünlere yönelir. Görsel anlamda göze hoş gelen ürünler, genellikle iyi saklanmış ürünlerdir. 2.el film afişleri, kağıt malzemeden üretilen ürünlerdir. Bundan dolayı zaman içinde aşınma ve yırtılma problemleri kendini gösterebilir. Afiş zamanla katlandığı yerlerden yırtılma yapabilir ve bu da görüntünün daha çirkin bir hale gelmesine neden olur. Bu tip afişler katlanarak değil silindirik bir boru şekline getirilerek paketlenmelidir. Sert kutusunda muhafaza edilmeli ve darbelere karşı korunaklı olmalıdır. Bu hassasiyet, her türlü ikinci el ürünü için geçerlidir. Antika ve koleksiyon parçası olan ürünler, farklı bir fiyat kategorisine girebilir. Bazı parçalar ikinci el olsa bile nadir bulunan parçalardandır. Bundan dolayı bu tip eşyaların satışını yapan kişi, diğer ürünlere göre daha farklı bir fiyat politikası uygulayabilir. 2.el üründe satış inisiyatifi ürün sahibindedir. Bundan dolayı alacağınız ürünü iyice araştırmadan almamanız gerekir. Seçiminizi yaparken ürünlerin benzerleri hakkındaki yorumları okumanız ve görseli iyi bir şekilde incelemeniz faydanıza olur. Tüm bu şartları sağladıktan sonra güvenle alışveriş yapabilirsiniz. 2.el reklam & hatıra ürünleri, fiyatlarını ve ürünler hakkındaki değerlendirmeleri daha detaylı bir şekilde takip etmek için sayfaya göz atabilir, tercihinizi daha kolay bir hale getirebilirsiniz.