Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Oto Cam Suyu Fiyatları ve Modelleri  için 818 sonuç bulundu

818 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Araç bakımının doğru ve düzenli yapılması, aracın hem uzun süre kullanılabilmesini hem de kaza risklerinin azaltılmasını sağlıyor. Özellikle araç camlarının temizliği görüş açısının net olması açısından büyük önem taşıyor. Araçların cam temizleme suyu içerisine eklenen ve özel olarak üretilen oto cam suyu çeşitleri, sileceklerin daha rahat çalışmasını sağlıyor. Aynı zamanda camda lekeler oluşmasını engelleyerek sürücünün görüş alanının her zaman temiz ve net olmasını destekliyor.

Cam Suyu Özellikleri

Cam Suyu Özellikleri

Araçların su haznesine eklenen araba cam suyu, tortu yapmayı ve donmayı önleyici yapısıyla dikkat çekiyor. Özellikle soğuk havalarda özel olarak üretilen cam suyu yerine deterjan ya da farklı maddeler kullanılırsa donmaya ve tortuya neden olabiliyor. Bu durum sistemin donmasına ya da tıkanmasına neden olarak silecek suyunun bozulmasına yol açabiliyor. Deterjan ya da benzeri maddeler aynı zamanda sistem içinde köpük ve çeşitli noktalarda birikme yapabiliyor. Bu birikintiler su memesi fıskiyelerinin tıkanmasına ve su akmaması gibi ciddi problemlere neden olabiliyor. Silecek suyu olarak kullanılan malzemelerin seçimi araç ve sürücünün güvenliği açısından oldukça önemli bir rol oynuyor. Ayrıca silecek su deposu içine oto cam suyu tableti de atılabiliyor. Atıldıktan sonra yaklaşık 10-15 dakika içinde eriyen tablet, hem cam da leke oluşumunu engelliyor hem de araç camlarına yapışan kuş pisliği, toz, kir, yağ, böcek gibi kalıntıların da kolayca temizlenmesini sağlıyor. Ayrıca oto cam suyu antifirizli olarak kullanıldığında soğuk kış aylarında donması engelleniyor ve bulunduğu kabın patlaması da önleniyor.

Cam Suyu Kullanmanın Faydaları

Cam Suyu Kullanmanın Faydaları

Cam silecekleri düzenli olarak değiştirildiğinde ve araç cam suyu zamanı geldiğinde doldurulduğunda ortaya çıkabilecek birçok önemli probleme karşı önlem alınmış oluyor. Özel cam suyu ürünleri kullanılmadığında araç camlarına yapışan kir, pislik ve tortular tam olarak temizlenmediği için cam yüzeyinde ufak çizilmelere neden olabiliyor. Bu çizilmeler sürekli olduğunda camda matlaşma gelişiyor. Özel olarak üretilen oto cam suyu, sileceklerin iz yapmasını önlüyor ve içeriğindeki özel kimyasal maddeler sayesinde yansıma oluşmasını engelliyor. Yüzeysel yağlanma ve yağ filmleri oluşumunu da önleyerek sürücünün görüş alanını net ve pürüzsüz bir hale getiriyor. Aynı zamanda yüksek malzeme uyumluluğuna sahip olan cam suları, aracın boyası, silecek lastikleri, kauçuk fitilleri başta olmak üzere aracın hiçbir parçasına zarar vermediği için gönül rahatlığı ile kullanılabiliyor. Antifirizli cam suları ise neredeyse -45 dereceye kadar etkili antifiriz özelikleri sayesinde kış aylarında su püskürtücülerinde oluşabilecek donmaları önleyerek araçların cam ve far silecek suyu depolarını koruyor.

Cam Suyu Fiyatları

Cam Suyu Fiyatları

Otomobilin ömrünü uzatan ve oto temizliğinin vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan oto cam suları, aracın kullanıldığı bölgenin iklim koşullarına göre farklılık gösteriyor. Özel formülleri sayesinde araç üzerinde herhangi bir hasara yol açmayan ürünler sileceklerin daha rahat ve daha sessiz çalışmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda su haznesinin ve sileceklere giden boruların kireçlenmesini de önleyen oto cam suları oluşabilecek ciddi problemlerin önlenmesini sağlıyor. İçerdiği maddeye, markasına ve miktarına göre oto cam suyu fiyat aralıkları da değişiyor. Antifirizli ürünler standart ürünlere göre bir miktar daha yüksek fiyata sahip olabiliyor. Üzerinde etiketi olmayan ürünlerin satın alınması araçlarda geri dönüşü olmayan hasarlara sebep olabiliyor. Araç cam suyu kullanılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli noktada kullanma talimatını doğru uygulamak oluyor. Aracınızın, sevdiklerinizin ve kendinizin güvenliği için oto cam suyu satın al seçeneklerini detaylı bir şekilde incelemeli ve aracınıza uygun ürünü satın almalısınız. Diğer kışlık oto bakım ürünleri için Kışlık Ürünler kategorimizi inceleyebilirsiniz.