Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Diş Macunu Çeşitleri & Fiyatları  için 8680 sonuç bulundu

8680 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Ağız ve diş bakımı sadece estetik görünüm açısından değil genel sağlık açısından da büyük önem taşır. Dişleriniz bir kere zarar gördü mü geri dönüşü olmayan sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ama diş macunu ile dişlerinizi düzenli fırçalayarak onları büyük ölçüde korumanız mümkün.

Diş Macunu Çeşitleri Nelerdir?

Diş Macunu Çeşitleri Nelerdir?

Diş macunu, diş fırçası ile birlikte kullanılan, dişin sağlığı ve estetiğini sürdürmeyi amaçlayan, macun veya jel yapısındaki bir diş temizlik maddesidir. Diş macunları genel olarak dişleri temizlemeyi amaçlar ama içlerindeki maddeye bağlı olarak diş plaklarını ortadan kaldırabilir, ağız kokusunu giderebilir, çürümeyi önleyebilir, dişleri beyazlatabilir ve diş eti iltihabını geçirmeye yardımcı olabilir. Diş macununun içinde bulunan maddelerden en yaygını florürdür. Bu, çürükle savaşta önemli bir mineraldir çünkü diş minenizi kuvvetlendirerek dişlerinizi çürük oluşumuna karşı korur. Onun dışında abrasifler, tatlandırıcılar, nem tutucular ve deterjanlar da içerir. Deterjan lafı sizi ürkütmesin; bu madde köpürmeyi sağlar ve diş bakımınıza katkıda bulunur.

Diş Macunu Kullanma İpuçları

Diş Macunu Kullanma İpuçları

Diş macunu yutulmaz, fırçayla sürüdükten sonra ağza su alınarak çalkalanır ve dışarı atılır. Diş macununu az miktarlarda yutmanızda sıkıntı yok ama çok fazla miktarda yutarsanız doktorunuza danışmanız iyi olur. Diş macunu renk ve çeşit açısından oldukça zengin bir ürün, o yüzden dişlerinizin ve diş etlerinizin ihtiyacını karşılayacak ürünler arasından seçim yapmalısınız. Tadını beğenmediğiniz veya ağzınızı yakan bir diş macununu değiştirmekten çekinmeyin. Günde iki üç kere, genelde öğünlerden sonra dişlerinizi fırçalamanız önerilir. Bunun için fırçanıza fındık boyutunda diş macunu sıkmanız yeterli olacaktır. Fırçayla iki üç dakika boyunca bütün dişlerinize ulaştığınızdan emin olun. Sonra da ağzınızda hiç diş macunu kalmayacak şekilde bol suyla çalkalama yapın.

Diş Macunu Fiyatları

Diş Macunu Fiyatları

Diş macunu fiyatları markadan markaya ve markaların içinde de formülden formüle değişiklik gösterir. Önemli olan, iyi bir markanın ihtiyacınız neyse onu karşılayan uygun bir ürününü edinmeniz. Ambalajlar üstünde genel bakım, diş beyazlatma, çürüklerle savaş, dişetini iyileştirme gibi birçok ibare göreceksiniz. Ürünün macun ya da jel olması veya ikisinin karışımı olması da sizin zevkinize kalmış çünkü hepsi sonuçta aynı işlevi görür. Daha ekonomik bir alışveriş için ikisi bir arada olan veya diş fırçası hediyesi olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Sensodyne, Colgate, İpana, Signal en ünlü diş macunu markaları ama Agarta gibi başka markaların bitki özlü, doğal diş macunu çeşitlerini denemeniz de mümkün. Ağız ve diş bakımı kategorisinde bulunan diş ipi ve ağız çalkalama suyu gibi ürünlerle diş macununun etkisini kuvvetlendirebilirsiniz.