SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Opalescence Cool Mint Beyazlatıcı Diş Macunu 133 G
(1961)
239 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sensodyne Tam Koruma + Beyazlatıcı Diş Macunu 6 x 50 ML
(665)
239,40 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sensodyne Tam Koruma + Beyazlatıcı Diş Macunu 4 x 50 ML
(732)
159,60 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sensodyne Tam Koruma + Beyazlatıcı Diş Macunu 3 x 50 ML
(885)
119,70 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Parodontax Beyazlatıcı Diş Macunu 2'li 75 ML
(136)
171,51 TL
129,93 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Colgate Total Aktif Kömür Profesyonel Temizlik Diş Macunu 50 ML x4 Adet
(27)
150 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Sensodyne Onarım ve Koruma Diş Macunu 4 x 75 ML - Çanta Hediyeli
Sensodyne Onarım ve Koruma Diş Macunu 4 x 75 ML - Çanta Hediyeli
(146)
329,80 TL
SEPETTE
254,80 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Signal White System Güçlü Beyazlık Güçlü Diş Minesi Diş Macunu 4 x 75 ML
(219)
139,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Signal White System Arındırıcı Beyazlık Aktif Karbon Diş Macunu 4 x 75 ML
(348)
139,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sensodyne Onarım ve Koruma Diş Macunu 4 x 75 ML
(129)
329,80 TL
SEPETTE
254,80 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Opalescence Cool Mint Sensitivity Relief Beyazlatıcı Diş Macunu 133 G
(116)
259 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sensodyne Onarım ve Koruma Diş Macunu 2'li 75 ML
(175)
164,90 TL
Parodontax Ultra Temizlik Diş Macunu 2 x 75 ML
Parodontax Ultra Temizlik Diş Macunu 2 x 75 ML
(150)
114,95 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sensodyne Promine Çocuklar için 6 - 12 Yaş Diş Macunu 50 ML x 3
(28)
314,78 TL
SEPETTE
239,78 TL
Eyüp Sabri Tuncer Doğal Nane Özlü Diş Macunu 90 ML
(36)
57,55 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Agarta Doğal Misvak Özlü Diş Macunu 100 ML x 2
(20)
250 TL
199,90 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Colgate Diş Macunu 125 ML + Orta Diş Fırçası + Palmolive Men Duş Jeli 500 ML + Duş Lifi + Fırça Kabı
(123)
179,95 TL

REKLAM

Agarta Bitkisel Florürsüz Diş Macunu 100 ML
(32)
169,40 TL
94 TL

Diş Macunu

Kişisel bakım denildiği zaman akla gelen ilk bakımların başında ağız ve diş bakımı gelir. Günümüzde ağız ve diş bakımının sağlanması ve daha sağlıklı bir diş yapısına sahip olmak için çeşitli ürünler üretilmiştir. Diş macunu çeşitleri de bu ürünlerinin başında gelir. Onlarca farklı amaç için üretilmiş olan ve farklı içeriklere sahip olan diş macunları sayesinde daha sağlıklı ağız ve dişlere sahip olabilirsiniz. Beyazlatıcı özelliğe sahip olan diş macunlarından diş eti hastalıklarına kadar etkili diş macunlarına kadar farklı ağız ve diş bakımı ürün çeşitleri arasından ihtiyacınıza yönelik olanları seçerek siz de sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.

 Diş Macunu Nedir? Ne İşe Yarar?

Diş Macunu Nedir? Ne İşe Yarar?

Diş macunu, ağzı ve diş bakımı esnasında kullanılan en önemli ürünlerin başında gelir. Diş macunlarının içerisinde bol miktarda kalsiyum ve flor bulunur. Bu sayede dişlerin temizlenmesi aşamasında oldukça önemli bir işlevi vardır. Adından da anlaşılacağı gibi macun kıvamında olan bu diş bakım ürünleri kullanım amacına göre farklı içeriklere sahip olmanın yanı sıra farklı aromalara sahip olan çeşitleri de vardır. Diş macunları ilk olarak diş lekelerinin giderilmesi amacı ile kullanılır. Dişlerin üzerinde bulunan lekelerin giderilmesi için beyazlatıcı etkiye sahip olan diş macunları kullanılabildiği gibi aktif karbon diş macunu da sıklıkla kullanılır. Aktif karbon içeren diş macunları diş yüzeyinde çok fazla çay ve kahve tüketmekten oluşan lekelerin giderilmesi için en çok tercih edilen ürünlerin başında geliyor. Diş macunları yalnızca dişte bulunan lekelerin giderilmesi için değil genel bir ağız temizliği için de oldukça etkilidir. Dişlerinizi fırçaladığınız zaman yalnızca dişlerinizi temizlemekle kalmaz aynı zamanla diş etleri, iç yanaklar ve dilinizi de temizlemiş olursunuz. Bu nedenle etkili bir diş macunu almalısınız. Diş macunları, diş plakları ve diş taşlarının oluşumunu önleme aşamasında da etkili bir rol oynar. Bunun yanı sıra çeşitli nedenler ile karşılaşılan diş hassasiyetinin giderilmesi için de diş macunları önemli bir araçtır. Diş hassasiyeti, dişin alt katmanında bulunan dentin tabakasının ortaya çıkmasından kaynaklanan bir problemdir. Diş hassasiyeti olan kişiler sıcak ve soğuğa karşı ekstra bir hassasiyet kazanır. Bu da zamanla katlanılmaz bir hal alarak kişileri çok rahatsız eder. İşte hassasiyet karşıtı diş macunları dentin tabakasında meydana gelen açılmaların kapanmasında çok etkili bir oynar. Bu sayede hassasiyet ortadan kaldırılmış olur. Diş macunlarının kullanımı ağız bakımı için bir tercih olmaktan ziyade bir zorunluluktur. Sağlıklı dişlere sahip olmak istiyorsanız siz de diş yapınıza uygun olan bir diş macunu seçimi yapmalısınız.

 Diş Macunu Çeşitleri Nelerdir?

Diş Macunu Çeşitleri Nelerdir?

Diş macunları hem yaşa göre hem de kullanım amacına göre farklılıklar gösterir. Modern toplumun vazgeçilmez parçasından biri olan diş macunları genel olarak dört farklı şekilde karşımıza çıkar. İlk olarak son yılların en çok tercih edilen diş macunu çeşitlerinin başında doğal diş macunu çeşitleri geliyor. Doğal diş macunlarının üretilmesi aşamasında genel olarak bitkisel özler esanslar kullanılır. Organik diş macunu olarak da bilinen bu çeşitlerin içerisinde herhangi bir kimyasal madde bulunmaz. Ayrıca florür de içermeyen yapıları ile son yıllarda en çok tercih edilen diş macunu çeşitlerinin arasında yer alıyor. Florürsüz diş macunu olarak da bulabileceğiniz bu diş macunları özellikle vegan, vejetaryen ve bazı ürünlere karşı alerjisi olan kişiler tarafından tercih ediliyor. Siz de organik ürünler kullanıyorsanız doğal diş macunları tercihleriniz arasında yer alabilir. Diş macunu denildiği zaman elbette ilk akla gelen özelliklerin başında diş beyazlatma geliyor. Beyazlatıcı diş macunu çeşitleri özellikle düzenli olarak çay ve kahve içmekten kaynaklanan diş sararmalarının önüne geçmek için tercih edilir. Bunun yanı sıra çeşitli diş lekelerinin temizlenmesinde oldukça etkili macunlardır. Beyazlatıcı etkiye sahip olan diş macunu çeşitleri, dişlerin neredeyse iki tona kadar beyazlamasında yardımcı olur. Eğer daha beyaz dişlere sahip olmak istiyorsanız tercihinizi beyazlatıcı diş macunlarından yana yapabilirsiniz. Diş macunu çeşitlerinin bir diğer ise hassas dişler için üretilmiş olan diş macunlarıdır. Hassasiyet karşıtı bu macunlar diğer diş macunu çeşitlerine göre özel bir içeriğe sahiptir. Yaşlanma ve diğer diş eti problemlerinden kaynaklanan hassasiyetin önüne geçebilmek için dişlerde bulunan sinirlerin sıcak ve soğuğu algılamasının önüne geçilmelidir. Diş macununun içinde bulunan özel bileşenler tam da bu görevi görerek bu sinir uçlarının kapanmasında önemli bir rol oynar. Eğer diş hassasiyeti problemi yaşıyorsanız mutlaka hassasiyet karşıtı bir diş macunu tercih etmelisiniz. Diş macunu çeşitlerinin en bilinenlerinden bir tanesi de çocuklar için geliştirilmiş olan özel macunlardır. Çocukların ağız ve diş yapıları yetişkinlere göre daha hassastır. Çok fazla florür tüketilmesi çocuklar üzerinde olumsuz etkiler yaşanmasına neden olabilir. Bebek diş macunu çeşitleri ya çok az florür içerir ya da florürsüz yapıları ile çocukların kullanımı için uygundur. Sizler de çocuklarınızın daha sağlıklı koşullarda diş fırçalamasını istiyorsanız mutlaka çocuklar için üretilmiş olan bir Sensodyne diş macunu ürünü tercih edebilirsiniz.

 Diş Macunu Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Diş Macunu Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Kişisel bakımına önem veren insanların en dikkat ettiği ve özen gösterdiği bakımların başında elbette ağız ve diş sağlığı geliyor. Dişlerin fırçalanması plak oluşumunu, diş eti problemlerini ve diş hassasiyetini önlemek için düzenli olarak yapılması gereken bir bakım aktivitesidir. Fırçalama esnasında kullanılacak olan fırçanın yapısı kadar diş macunu da önemlidir. Diş macunu çeşitleri farklı amaçlar için kullanılmakta olup hepsinin kullanımı aynı şekilde gerçekleştirilir. Diş macunu kullanımı ve dişlerin fırçalanması oldukça önemlidir. Diş macunu kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken birkaç madde vardır. İlk olarak genel olarak yanlış bilinen bir bilgi vardır. Dişlerin yemeklerden hemen sonra fırçalanması gerektiği yönünde olan bu bilgi oldukça yanlıştır. Dişler yemeklerden hemen sonra fırçalandığı zaman yemek artıklarının temizlenmesi bir yana bu yemeklerin neden olduğu asitlerin ağız içinde yayılmasına neden olacaktır. Bu da ciddi ağız ve diş problemlerinin ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu tür problemler ile karşılaşmamak için yemekten en az bir saat sonra dişlerinizi fırçalamanız gerekir. Diş macunu kullanımı esnasında yapılan en büyük hatalardan biri de fırçalamaya başlamadan önce diş macununun ıslatılmasıdır. Islatılan macunların içerisinde bulunan etken maddeler özelliklerini kaybedebilir. Bu nedenle dişlerinizi fırçalamadan önce kesinlikle diş macununu ıslatmamalısınız. Diş macunu markaları tarafından çekilen reklam filmlerinde karşılaştığımız manzaraların başında fırçanın üzerini kaplayan diş macunları geliyor. Bu oldukça yanlış bir davranıştır. Diş macunlarının fazlası zararlıdır. Bu nedenle bütün fırçayı macun ile kaplamak yerine en fazla bir nohut büyüklüğünde fırçanın üzerine koymalısınız. Diş macunlarının doğru miktarda kullanılması daha sağlıklı dişler için oldukça önemlidir. Diş macunu kullanımı kadar doğru kullanımı da çok önemlidir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağzınızı yıkamanız gerektiğini de unutmamalısınız. Çünkü ağız ve diş aralarında kalan diş macunu zamanla fayda sağlamak yerine diş etlerinize zarar verecektir. Paradontax diş macunu çeşitleri arasından kendinize en uygun çeşidi seçip doğru şekilde kullandığınız zaman etkili sonuçlar almanız mümkündür.

 Diş Macunu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş Macunu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş macunları farklı amaçlar ve diş yapıları için onlarca farklı çeşitte karşımıza çıkan ağız ve diş bakım ürünleridir. Diş macunları diş yapısına göre seçilmeli ve düzenli olarak kullanılmalıdır. Diş macunu alırken dikkat edilmesi gereken oldukça önemli noktalar vardır. Bu noktaların başında diş macunlarının flor içermesi gerekiyor. Florürlü diş macunu çeşitleri, içinde bulunan flor sayesinde dişlerin çürümesini engeller. Ayrıca düzenli kullanım sağlandığı zaman çürümeye başlayan dişlerin eski sağlığına kavuşmasında da yardımcı olacaktır. Diş macunu seçilirken dikkat edilmesi gereken belki de en önemli faktörlerden bir tanesi diş hassasiyetidir. Diş hassasiyeti, dentin kısmının açığa çıkması ile oluşmaya başlayan sıcak soğuk hassasiyetini belirtir. Eğer diş hassasiyeti problemi yaşıyorsanız normal bir diş macunu yerine hassasiyet giderici diş macunlarını tercih etmelisiniz. Hassasiyet giderici diş macunları özel bir içeriğe sahiptir. Bu macunların içerisinde bulunan özel iyonlar sayesinde dentin kanallarının tıkanması sağlanır. Böylece hassasiyet problemi ortadan kalkmış olur. Seçim yaparken bu faktörü mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Diş macunu seçerken diğer faktörlere nispeten dikkat edebileceğiniz bir diğer özellik ise macunun rengidir. Günümüzde siyah diş macunu çeşitlerinden tutun da ışıltılı diş macunlarına kadar onlarca farklı renge sahip olan macun bulmak mümkündür. Beyaz macun seçimi diş eti kanamalarının fark edilmesi açısından önemli bir ayrıntıdır. Özellikle siyah olan diş macunlarında bu kanama fark edilmeyebilir. Diş etlerinizin kanadığını gördüğünüz zaman herhangi bir problemin önüne erken geçme fırsatı bulabilirsiniz. Diş macunu seçerken partikül yapısı da dikkat edilmesi gereken önemli bir ayrıntıdır. Bazı diş macunu çeşitleri içerisinde partiküller barındırır. Bu partiküller dişlerin çizilmesine neden olabilir. Dişlerin çizilmesi de zamanla renk sorunlarının yaşanmasına neden olabilir. Bu nedenle partiküllere dikkat ederek bir seçim yapmalısınız. Diş macunu seçerken dikkat etmeniz gereken son nokta ise çocuklar için ve yetişkinler için üretilmiş olan macunların farklı yapılarak sahip olduğudur. Çocuklara diş fırçalama eğitimi küçük yaşlarda verildiği için fırçalama esnasında diş macunlarını yutma riskleri vardır. Bu nedenle daha düşük oranda florür içeren macunların tercih edilmesi oldukça önemlidir. Bütün bu faktörleri göz önüne alarak kendiniz ve çocuklarınız için en doğru diş macunu seçimini gerçekleştirebilirsiniz. Doğru bir diş macunu daha sağlıklı dişlere sahip olabilmeniz için oldukça önemlidir.

 Ağız ve Diş Sağlığının Vazgeçilmez Ürünü Diş Macunları ve Fiyatları

Ağız ve Diş Sağlığının Vazgeçilmez Ürünü Diş Macunları ve Fiyatları

Diş macunları farklı amaçlar için farklı içeriklere sahip olarak üretilen ağız ve diş bakım ürünleridir. Onlarca farklı marka tarafından, beyazlatma, hassasiyet giderme gibi problemler için kullanılan diş macunları farklı fiyat aralıklarında satışa sunulur. Diş macunu fiyatları belirlenirken birden fazla faktör göz önünde bulundurulur. Orta segmentli ve genel kullanıma sahip olan diş macunları ile özel bir amaç için üretilen diş macunları arasında bir fiyat farkı gözlemlenir. Genel kullanıma sahip olan diş macunu çeşitleri daha ekonomik ürünler olurken özel ürünler daha yüksek fiyatlara sahip olabilir. Bununla birlikte doğal diş macunu çeşitleri de farklı fiyatlarla satışa sunulur. Fiyatın belirlenmesinde etkili olan bir diğer faktör ise diş macununun gramajıdır. Diş macunları farklı boyutlarda satışa sunulur. Küçük ve büyük diş macunları arasında miktar farkı olacağı için fiyat farkı da gözlemlenir. Sayfamızda bulunan diş macunları onlarca farklı fiyata sahip olarak satışa sunulur. Tekli olarak alabileceğiniz bu diş macunlarını takım halinde yani birden fazla olarak da alabilirsiniz. Bunun yanı sıra sayfamızda diş macunları hakkında detaylı bilgileri bulmanız da mümkündür. Ürünlerin detay sayfalarında yer alan yorumlar kısmında diğer kullanıcılar tarafından yazılmış olan yorumları bulmanız mümkündür. Bu yorumlar arasında diş macunu önerisi ve tavsiyelerini bulmanız da mümkündür. Bu öneriler sayesinde ürün hakkında ön bilgiye sahip olabilirsiniz. Ayrıca diş macunu hakkında yaşanan kullanıcı deneyimlerini de okuyarak sizin diş yapınız ve sorunlarınız için uygun olup olmadığını da öğrenebilirsiniz. Sayfamızda hem yetişkinler hem de çocuklar için onlarca farklı diş macunu bulmanız mümkündür. Bunların arasından size uygun olan diş macununu alarak ağız ve diş sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Hangi Diş Macunu Kullanılmalı

Hangi diş macunu kullanılmalıdır sorusunun cevabı dişlerinizde meydana gelen problemlere göre farklılık gösterir. Örneğin dişinizde bulunan lekeleri ve sararmaları gidermek için aktif karbon içeren ya da beyazlatıcı özelliğe sahip olan diş macunlarını kullanmalısınız. Bunun yanı sıra hassas dişler için kullanmanız gereken diş macunları da özel olarak üretilir. Eğer hassas diş sorunu yaşıyorsanız hassasiyet karşıtı bir diş macunu tercih edebilirsiniz. Diş macunu tercihinde kişisel seçimler de oldukça önemlidir. Eğer doğal ürünler kullanmayı tercih ediyorsanız normal diş macunları yerine organik diş macunlarını tercih edebilirsiniz. Bu macunlar yalnızca bitki özleri kullanılarak üretildiği için özellikle vegan ve vejetaryen olan kişiler tarafından tercih edilir.

Diş Macunu Ne Kadar Sıkılmalı

Diş macunları hakkında bilinen en büyük yanılgılardan bir tanesi de kullanım miktarıdır. Diş macunları ne kadar çok kullanılırsa o kadar fayda sağlamaz. Tam tersi ürünün fazla kullanılması çeşitli sorunların meydana gelmesine neden olabilir. Bu nedenle tüm diş fırçasının üzerini kaplamak yerine bir miktar diş macunu ile dişler fırçalanmalıdır. Diş fırçanızın üzerine sıkacağınız diş macunu miktarı en fazla bir nohut büyüklüğünde olmalıdır. Bu ölçülere dikkat ettiğiniz takdirde sağlıklı dişlere kavuşmanız kaçınılmaz olacaktır. Doğru miktarda düzenli kullanım ile beklediğiniz sonuçları kısa zamanda elde edebilirsiniz.

Diş Macunu Neyden Yapılır

Diş macunlarının üretilmesinde farklı ürünler kullanılır. Üretim aşamasında kimyasal maddeler kullanılabildiği gibi doğal ve bitkisel özler de kullanılır. Diş macunlarının içinde bulunan her bir madde farklı amaçlara hizmet eder. Diş macunu denildiği zaman akla gelen ilk madde olan florür, diş çürümesini engeller, zayıf diş minesinin güçlendirilmesini sağlar ve plak oluşumunu engeller. Çinko, ağız kokusu oluşumunu tetikleyen nedenlerin önüne geçilmesinde yardımcı olur. Sodyum, diş macunlarının köpürmesini sağlar. Ayrıca tatlandırıcı olarak kullanılır. Diş macunlarının içerikleri macunun işlevime göre farklılıklar gösterebilir.