ÜCRETSİZ KARGO

3
Klass 12 Jant Çocuk Bisikleti
(32)
559,00 TL
SEPETTE
506,05 TL

ÜCRETSİZ KARGO

2
Xiaomi Allobebe Ekolojik Pedalsiz İlk Adım Denge Çocuk Bisikleti
(0)
1.134,90 TL
SEPETTE
1.094,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

5
Rival RV601 Moto Bike Pedalsız Denge Bisikleti
(1)
449,00 TL
SEPETTE
429,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ümit Trend-y 12 Bisiklet
(0)
1.805,00 TL
SEPETTE
1.765,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Furkan Toys Max Speed 3 Tekerli Frenli Sepetli Scooter
(0)
519,99 TL
SEPETTE
494,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

4
Kldoro 1210 Dodi Kram 12 J Çocuk Bisikleti
(0)
2.599,00 TL
SEPETTE
2.289,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Corelli Googoo 12 Jant Kız Çocuk Bisikleti
(0)
3.186,00 TL
SEPETTE
1.809,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kldoro 1211 Melidia Kram 12 J Çocuk Bisikleti
(0)
2.599,00 TL
SEPETTE
2.289,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Carraro Big Bang 12" Jant Çocuk Bisikleti
(0)
2.390,00 TL
SEPETTE
2.350,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Kldoro 3515 15 Jant Çocuk Bisikleti
(0)
1.770,00 TL
SEPETTE
1.210,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Carraro Moggy 12 J Çocuk Bisikleti
(0)
4.869,62 TL
SEPETTE
3.375,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Corelli Moojoo 12 Jant Çocuk Bisikleti
(0)
2.009,04 TL
SEPETTE
1.859,34 TL

ÜCRETSİZ KARGO

2
Prego T307 Happy Dino 3 Tekerlekli Kontrollü Bisiklet
(4)
2.639,00 TL
SEPETTE
2.509,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

2
Rival RV600 Tay Tay İlk Denge Bisikletim İlk Adım Oyuncak
(2)
449,00 TL
SEPETTE
429,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Ümit 1216 Hello Kitty 12'' Jant Çantalı Çocuk Bisikleti
(0)
2.899,00 TL
SEPETTE
2.859,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Falcon Rubi 12 J Çocuk Bisikleti
(2)
610,00 TL
SEPETTE
580,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

3
Klass 12 J Çocuk Bisikleti
(28)
599,90 TL
SEPETTE
574,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Kinderkraft UNIQ Denge Bisikleti
(0)
5.140,50 TL

1-4 Yaş Çocuk Bisikleti

Çocukların erken yaşta bisiklet ile tanışmaları kas ve sinir sistemlerinin gelişmesi açısından oldukça önemlidir. Satın alacağınız çocuk bisikleti ile miniklerin hem gelişimine katkıda bulunur hem de onlara bir hobi öğretmiş olursunuz. Bisiklet gibi canlı ve hareketli eşyalar çocukların da ilgisini çeker ve isterler. Her yaş grubundan çocuk için uygun olan bir bisiklet çeşidi de bulabilmek mümkündür. Ancak 1 – 4 yaş arası çocukların yeterlilik ve becerileri göz önüne alınarak tasarlanmış bisikletleri almak hem çocukların güvenliği hem de ebeveynlerin kendilerini rahat hissetmeleri açısından büyük önem arz etmektedir. Farklı renklerde tasarlanan ve küçük bir çocuğun beğenisini çekecek pek çok dokunuşla birlikte tasarlanan ürün modelleri çocukların iyi vakit geçirmesini sağlıyor. İlk gördükleri andan itibaren sevecekleri ve üstünden inmek istemeyecekleri tasarım modelleri arasında karar verirken bütçenize ve çocuğun isteklerine göre seçimler yapabilirsiniz. Sadece çocukların gelişimi ve eğlenesi açısından değil aynı zamanda bir yerden bir yere yolculuk yaparken ebeveynlerin de rahat etmesini sağlayan ürün modelleri, aynı zamanda güvenli yolculuğun da gerçekleşmesini sağlıyor. 3 tekerlekli olan modellerine ulaşabileceğiniz gibi itmeli türden ürün modellerine de ulaşabilirsiniz. Böylece hem çocuğunuz bisiklet sürmeyi öğrenirken siz de arkasından iterek onu dilediğiniz yere götürebilecek ve bu sayede rahat bir yolculuk yapmış olacaksınız. Siz de bebek bisiklet modelleri arasından çocuğun sevdiği renkte ve tasarımdaki bisikleti seçebilir ve onu mutlu edebilirsiniz. Bunun yanı sıra çocuk scooter modellerine de bakabilirsiniz.

Her Yaşa Uygun Çocuk Bisikleti Çeşitleri

Her Yaşa Uygun Çocuk Bisikleti Çeşitleri

1 ila 4 yaş arasındaki çocukların kas yapıları, iskelet sistemleri tam olarak oturmadığı ve denge duyguları tam olarak gelişmediği için yaşlarına uygun olarak tasarlanmış bir bisiklete binmeleri gerekmektedir. Satın alacağınız 4 yaş çocuk bisikleti ile hem onların gelişimine katkıda bulunabilir hem de ilerleyen yaşlarda rahatça bisiklet sürmeyi öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Motor becerilerini çok daha uygun biçimde geliştirecekleri bisikletler sayesinde hem dengede durmayı öğrenecek hem de pedal çevirerek kaslarını geliştireceklerdir. Diğer yandan emniyetli tasarımı ve fonksiyonel dokunuşları ile sürüş esnasında ebeveynler de çocuklarının emniyette olduğunu göreceklerdir. 1 – 4 yaş arasındaki çocukların güvenle binebileceği bu ürünler düşmelerini ya da bir yerlerini incitmelerini engellemek üzerine tasarlanmış ve piyasaya sürülmüştür. 3 yaşından daha küçükler için tasarlanan ya da 3 yaş çocuk bisikleti modellerini tercih ederek siz de miniklerin gelişimlerine olumlu anlamda etkide bulunabilirsiniz. Kullanmayı öğrenirken aynı zamanda eğlenen küçükler hem yeni bir hobi edinmiş olacak hem de gelişimlerini güvenli bir şekilde tamamlayacaklardır. Kız ya da erkek bebek bisikleti çeşitleri arasından bebeğinizin cinsiyetine ve beğenilerine göre seçiminizi yapabilirsiniz. Satın alacağınız bir bebek bisikleti ile gezileriniz, alışverişleriniz ya da seyahatleriniz daha rahat bir hale gelebilir. Çocuğun yaşı her ne olursa olsun ona uygun olan tasarımı bulabilirsiniz. İster 1 ister 2 ister 3 isterse de 4 yaşında olsun; her yaşta, boyda ve kiloda çocuk için bir bisiklet tasarımı bulabilmek mümkündür. Diğer yandan çocuk bisikleti fiyat bakımından da iyi tablolar sergiler. Siz de dilediğiniz tasarım ve fiyattaki ürünü satın almak için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Yapacağınız ürün modeli seçimleriyle hem yolculuğunuzu miniklerin güvenliği açısından endişe etmeden hem de onların gelişimine katkı sağlayarak gerçekleştirmiş olacaksınız. Bu noktada Salcano 1-4 yaş çocuk bisikleti modellerine bakabilirsiniz.

Kız ve Erkek Bebek Bisikleti Çeşitleri

Kız ve Erkek Bebek Bisikleti Çeşitleri

Ergonomik tasarımlara sahip sağlıklı üretim 2 yaş çocuk bisikleti çeşitleri arasından çocuğunuzun en sevdiği modeli tercih edebilirsiniz. Birbirinden farklı renklerde ve tasarımlarda üretilen bisikletler çocuklara yepyeni bir dünyanın kapılarını açıyor. Gördükleri andan itibaren üstünden inmek istemeyecekleri bu ürünler ile haftasonu gezilerinizi ya da market alışverişlerinizi rahatça gerçekleştirebileceksiniz. Siz işinizle uğraşırken aynı anda itme kolu vasıtasıyla çocuğunuzu da yönlendirebilir ve çocuğunuzun güvenliğinden emin olabilirsiniz. Koruyucu ekipmanları ile desteklenene ergonomik ürünlerde çocuğunuz güvenli bir şekilde seyahat edecektir ve düşme gibi olumsuz durumları yaşamayacaktır. Yine 2 veya 3 yaş çocuk bisiklet modelleri arasından sevdiği renklerdeki modeli ya da üzerinde sevdiği hayali kahramanları olan bisikleti tercih edebilirsiniz. Onların sevdiği tasarımdan bir bisiklet almak hem daha fazla vakit geçirmek istemesine hem de yeni bir hobi edinmesine vesile olabilir. Küçük yaşta bisiklet sürmek gibi bir hobi edinmesi hem fiziksel hem ruhsal gelişimi için faydalar sağlayacaktır. Diğer yandan küçük yaşta sinir ve kas aktivitesini güçlendirecek böylesi bir hobi edinmesi ileriki yaşlarda yapacağı sportif faaliyetler için de katkıda bulunacaktır. Erkek ya da kız bebek bisikleti satın alarak siz de küçük yaşta bebeğinizin, çocuğunuzun gelişimini destekleyebilir ve ileride yapacağı aktivitelere daha hızlı adapte olmasını sağlayabilirsiniz. Sadece küçüklerin gelişimi için değil aynı zamanda ebeveynlerin rahat seyahat edebilmesi için de bu tür tasarımlar rahatça tercih edilebilir. Koruma mandalları, emniyet panelleri ile desteklenen ürünler ile seyahat esnasında hem çocuk kendini güvende hissedecek hem de ebeveynler çocuklarının güvende oluşu sebebiyle işlerini daha rahat halledebilecekler. p>

Birbirinden Renkli Çocuk Bisikleti Çeşitleri

Birbirinden Renkli Çocuk Bisikleti Çeşitleri

Her çocuğun sevebileceği renklerde ve desenlerdeki bisikletleri satın alarak hem çocukları güvenli bir şekilde seyahate çıkarabilir hem de gelişimlerine katkıda bulunabilirsiniz. Ebeveyn kontrolü olması sebebiyle hem çocuklarınızı güvenle yönlendirebilir hem de onlara pedal çevirme imkânı tanıyarak kaslarını geliştirmesini sağlayabilirsiniz. Satın alacağınız ebeveyn kontrollü bebek bisikleti sayesinde minikler hem pedallarını çevirerek, direksiyonlarını döndürerek ilerleyebilir hem de ebeveyn kontrolü ile bazı anlarda dokunuşlar yapabilirsiniz. Ya da çocuğunuz yorulduğunda, hiçbir şey yapmamasına karşın sizin yönlendirmelerinizle de bisiklet hareketini sağlayabilir. Diğer yandan küçük çocuklar için tasarlanmış ergonomik ürünleri tercih etmeniz ilk pedallarını çevirirken onlara büyük bir kolaylık sunmanızı sağlar. Yetişkinlerin bindiği tarzdaki iki tekerlekli olanlarda daha denge duygularını iyice geliştirmemiş olan çocuklar dengelerini sağlayamazlar ve düşebilirler. Bu bakımdan 1 yaş çocuk bisikleti ve daha büyük yaş için olanlardaki gibi 3 tekerlekli olanlar tercih edilmelidir. 3 tekerlek sayesinde rahatça dengede duracak olan çocuklar ilk pedallarını da düşme korkusu olmadan rahatça atabilecekler. Bu sayede kendine güvenleri ve emniyet duyguları gelişeceği için daha hızlı bir öğrenme sürecine gireceklerdir. 4 yaş çocuk bisikletleri ve fiyatları model, tasarım ve boyutlarına göre farklılıklar göstermektedir. Performans açısından iyi tablolar sunan ürünler, çevre dostu olmaları ve çocukların emniyetini maksimuma çıkarmaları ile tercih edilebilirlerdir. Bütün bu özellikler düşünüldüğünde oldukça mantıklı ve kullanışlı görünen ürünleri tercih edebilir ve çocuğunuzun gelişimini izleyebilirsiniz. Beraber yapacağınız bu sürüş etkinliklerinde hem birbirinizle olan iletişiminiz ve koordinasyonunuz gelişecek hem de karşılıklı güven duygularını oluşturabileceksiniz. Yapacağınız bu etkinlikler ileride süreceği 2 tekerlekli yetişkin bisikletleri sürebilmek için harika bir antrenmandır. 2 yaş bisiklet ile küçük yaştan itibaren bu alıştırmaları gerçekleştirebilir, ileride bulunacağı kas gücü gerektiren aktivitelerde zorlanmamasını sağlayabilirsiniz. Anne ve babaların çocuklarına kazandırabileceği en güzel aktivitelerden birisi olan bisiklet sürüşü, küçük yaşta kazanıldığında daha kalıcı olmaktadır. Bu yaşta öğrenilen bilgiler refleks haline gelmekte ve ilerideki bir öğrenmeye göre daha çabuk ve etkili olmaktadır.

Sağlıklı ve Güvenli Çocuk Bisikleti Çeşitleri

Sağlıklı ve Güvenli Çocuk Bisikleti Çeşitleri

İster hayvan figürlü tasarımları satın alın ister sadece çizgi ve renklerden oluşan modelleri tercih edin, küçükler zevkle sürecektir. 2 yaş çocuk bisiklet modelleri tam da yaşlarına uygun zevkte ve fonksiyonda üretilmiştir. Gördükleri anda üstlerinden inmek istemeyecekleri bu tasarım ürünlerle birlikte hem ilk pedallarını güvenle çevirecekler hem de gelişimlerini sağlayacaklar. Fiziksel gelişimlerine destek olacak bir ürünü seçerken ebeveynlerin önemsediği konuların başında güvenlik gelir. küçük bebek bisikleti modellerinde üst seviyede tutulan güvenlik önlemlerine ek olarak ebeveyn kontrolünün bulunması birçok aile için iç ferahlatıcıdır. Renk ve figür çeşitliliğiyle hem ebeveynlerin hem küçüklerin zevkine hitap eder. Ebeveyn kontrol mekanizması sayesinde aracın hangi yöne gideceğini kolayca belirleyebilirsiniz. Çocuğunuz eğlenirken dahi onu güvenli alanında tutabilir ve kontrolünüz dışına çıkmasını önleyebilirsiniz. Gelişmekte olan kas ve motor becerilerini destekleyen bu ürün sayesinde çocuğunuzun gelişimine destek olabilirsiniz. Her yaş ve beceri için gerekli olan oyuncakların değişmesinin yanı sıra bisiklet ve bisiklet sürüşleri çocuğun her dönem ihtiyacı olan denge ve kaba motor becerilerini desteklemektedir. Kontrol ebeveynlerde olduğu için çocuğun bisiklet üzerinde direksiyon hâkimiyetini korumasına gerek yoktur. Bunun yanı sıra pedal hâkimiyetini kaybetse dahi araç yetişkinler tarafından ilerletilebilmektedir. 4 yaş bisiklet sürüşleri için bir dönüm noktası olarak nitelendirilebilir. Ebeveyn kontrollü modellerden 3 ya da 4 tekerlekli modellere geçiş yapılır ve çocuğun gelişiminde yeni bir dönem başlar. Ebeveyn kontrolü ve denge bisiklet modellerinin ardından çocuğa fiziksel ve psikolojik özgürlük sunan 4 tekerlekli modeller, birkaç yıl kullanım için uygundur. Çocuğun fiziksel gelişimine göre süreceği bisiklet boyutlarının değişmesi gerekir. Model boyutu ve özelliklerindeki değişimler çocuğun fiziksel ihtiyaçlarına cevap verebilmelidir. 3 yaş bisiklet tavsiye edilirken; bunların çocuğun 4 ya da 5 yaşlarındaki sürüşlerinde belirleyici bir rolü olduğu unutulmamalıdır. 4 yaş modellerine çocuğu fiziksel olarak hazırlayan 3 yaş modeller ergonomik yapısıyla rahat bir sürüş imkânı sunar. Birçok renk ve figür çeşitliliğiyle kız ve erkek çocuk zevklerine hitap eden eğlenceli serileri sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Ayrıca 3 tekerlekli bisiklet modellerine de bakmanızı öneririz.

Uygun Fiyatlı 1-4 Yaş Çocuk Bisiklet Modelleri

Uygun Fiyatlı 1-4 Yaş Çocuk Bisiklet Modelleri

Sürüşlerde çocuğun konforunu artıran en önemli özelliklerden birisi koltuk genişliğidir. Sürücünün rahat ve dengede oturmasını sağlayacak kadar geniş olması gereken koltuk, bacak hareketlerini engelleyecek kadar da geniş olmamalıdır. Bunun yanı sıra koltuk ve pedal arasındaki mesafe de sürüş kalitesini etkileyen bir özelliktir. Küçük yaştakilerin bacak boyu uzunluğuna uygun olarak mesafenin ayarlanmış olması gerekir. Diğer yandan 1 yaş çocuk bisiklet modelleri için özel olarak pedal dışı ayak koyma bölümü tasarlanmıştır. Pedal çevirmek için gücü yetmeyen ya da pedala ayağı yetişmeyen çocuklar için düşünülmüş olan ayak koyma bölümü pratik bir çözümdür. Keyifli ve heyecanlı aktivitelerin vazgeçilmezi olan bisikleti; 2 tekerlekli, 3 tekerlekli ya da 4 tekerlekli olarak tercih edebilirsiniz. Çocuğunuzun yaş grubuna uygun seriler arasında her zevke uygun modeller ile karşılaşabilirsiniz. 2 yaş çocuk bisikletleri ve fiyatları arasındaki ilişkiye bakıldığında fiyat performans olarak müşteri memnuniyetini sağladığı görülür. Sade ve düz renkler ile tasarlanmış modellerin yanı sıra çocukların renk dünyasını zenginleştiren çeşitli modeller de mevcuttur. Sıcak yaz günlerinde çocukları güneşten korumak için tasarlanmış olan güneşlik aparatı çocuğunuzun sürüş konforunu ve kalitesini arttıran önemli bir detaydır. Bunun yanı sıra bisikletin arka ya da ön cephesinde yer alan sepet sayesinde çocuklar kendi eşyalarını taşıyabilir. Pedallar sayesinde çocuk sürüşüne imkân vermesinin yanı sıra ebeveyn kontrol mekanizması sayesinde de yetişkinlere bisikleti hareket ettirebilmeleri için imkân vermektedir. İki sürüş mekanizmasına sahip olan modeller arasında en popüler olan yaş grubu 1, 2 ve 3’tür. 3 yaş çocuk bisikletleri ve fiyatları inceleyerek zevkinize ve bütçenize uygun olanı kolaylıkla seçebileceksiniz. Maksimum güvenlik ve konfor sağlayan bu ürünleri çocuğunuzun keyifli ve eğlenceli vakit geçirmesi için tercih edebilirsiniz. Bir oyuncak olmasının yanı sıra ulaşım aracı olarak da kullanılabilen bu araçlar her yaş grubuna hitap etmektedir; aile ve çocukların birlikte vakit geçireceği faydalı bir etkinlik olarak düşünülebilir.

Bebek Bisiklet Modelleri Nelerdir?

Yaş ve fiziksel yeterliliğine göre değişen bebek ve çocuk bisikletleri oldukça çeşitlidir. Pedal için henüz yeterli güce sahip olmayan bebeklerin bisikletleri; ebeveyn sürüşü temelli ve bebek arabası modeline benzer şekildedir. Bunun yanı sıra itmeli, dört tekerlekli, üç tekerlekli ve denge bisikletleri gibi yaş gruplarına göre değişen bisiklet türleri arasından çocuğunuza uygun olan modeli seçerek güvenle kullanabilirsiniz. Ebeveyn destekli bebek bisikletleri pedallı bisikletlere göre önemli bir alternatiftir. Bunun yanı sıra ev içi kullanıma uygun olan dört tekerlekli ve direksiyonlu araba biçimindeki bebek bisikletleri küçük yaştakiler için keyifli bir oyuncak çeşididir. İleriki yaşlarda iki tekerlekli bisiklet sürüşleri için alıştırma olan bu araba modelleri çocuklar için büyük bir avantaj sağlamaktadır.

1 Yaş Bebek İçin Uygun Bisikletler Hangileridir?

Yürümeye yeni yeni başlayan 1 yaşındaki bebekler için uygun olan bisiklet modeli ilk adımlarına destek olacak arabalardır. Sağlam destek ve ergonomik tutma yerleri; bebeğin fiziksel olarak gelişimini desteklerken aynı zamanda psikolojik gelişimi için de fayda sağlar. İlk adım arabalarına alternatif olarak oturma yeri bulunan dört tekerlekli araba modelleri de bebekler için oldukça ilgi çekicidir. Diğer yandan ebeveyn kontrollü modeller 1 yaşından itibaren rahatça kullanılabilir bir alternatiftir. İlk adım bisikletleri ile sürüşlere alıştırılmış olan bebek daha sonra denge bisikleti ile de dengeli duruş pozisyonlarında kendini geliştirebilir.

3 Yaş Bebek Bisikleti Kaç Tekerlekli Olur?

İlk adım bisikleti ve ebeveyn kontrollü bisikletlerden sonra çocuğun 3 yaşına geldiğinde kullanabileceği model, üç tekerlekli bisikletlerdir. Bu model sayesinde gerçek bir bisiklet kullanımına yaklaşan çocuk, bir ya da iki yıl sonra boyuna uygun iki tekerlekli bisikletlere binebilecektir. Bunun yanı sıra denge pozisyonlarını geliştirmek için bebeklerin fiziksel yapısına uygun olan iki tekerlekli denge bisikletleri oldukça faydalıdır. Denge bisiklet modellerini incelerken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Çocuğun, konforlu bir bisiklet deneyimi yaşayabilmesi için dikkat edilmesi gereken iki önemli kıstas vardır. Bunlar sele ile gidon arasındaki boşluk ve arka tekerlek ile sele arasındaki boşluktur.

4 Yaş Bisiklet Kaç Janttır?

Tekerleğin ve dolayısıyla bisikletin yüksekliğini belirleyen jant ölçüleri yaş gruplarına göre değişiklik göstermektedir. 3 yaşındakiler için olan bisikletler 14 jant tekerleğe sahipken 4 yaşındaki çocuklar için uygun olan jant ölçüsü 16’dır. 4 – 6 yaş grubu için ideal olan 16 jant bisikletlerin boyutu, 105 ila 120 cm arasındadır. Artan yaşa göre yükselen jant ölçekleri tamamen çocukların fiziksel gelişimleriyle paraleldir. 16 jantlık bisikletleri kullanmaya başlayabilen 4 yaş grubu, ek denge tekerlekleri de kullanabilir. Ek denge tekerlekleri sayesinde iki tekerlekli bisikleti dört tekerlekli bisiklete dönüştürebilir ve çocuğunuzun denge gelişimine destek olabilirsiniz. Uzun süre kullanımında tembellik yapabilen denge tekerlekleri, ölçülü ve kısıtlı bir şekilde kullanılmalıdır.