Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Hafıza Kartları  için 1022 sonuç bulundu

1022 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Hafıza Kartları

Günümüzde dijital ürünlere olan talepteki artış ile doğru orantılı olarak depolama sorunu da sık sık gündeme gelmektedir. Cihazların kullanışlılık özelliklerinin arttırılması isteği ile cihazlar boyut olarak küçülmeye başlamıştır. Böylece depolama aygıtları da aynı oranda küçülmektedir. Bu da hafıza kartları ihtiyacı doğurmaktadır. İlk üretilmeye başlanmasından bu yana hafıza kartları kendilerini geliştirerek günümüze gelmişlerdir. Hafıza kartları bir tür flash belleklerdir. Söz konusu flash bellekler elektrik ihtiyacı olmadan bilgileri saklayamaya yaramaktadırlar. Elektrik yardımı ile bu bilgileri güncellemektedirler. Fotoğraf, video ve benzeri dijital bilgileri saklamak için kullanılmaktadırlar. Diğer bir deyişle dijital depolama aygıtlarına hafıza kartı denmektedir. Dijital cihazlar kullanıldıkça depolama alanları dolabiliyor. Bu noktada hafıza kartları devreye girmektedir. Küçük, hafif ve taşınabilir olma avantajlarına sahip hafıza kartları bilgisayar, telefon veya diğer elektronik cihazlarda depolama alanının arttırmak için kullanılmaktadır. Hafıza kartı için giriş bulunan tüm cihazlarda depolama ve yedeklemeye uygun olarak tasarlanmaktadırlar. Depolama, yedekleme, veri aktarımı, saklama gibi kullanımları mevcuttur. Bir hafıza kartı ya da memory card o an cihazda bulunması çok gerekli olmayan fakat kaybolmaması, daha sonra kullanılması gereken dijital bilgileri saklamak için kullanılabilir. Hafıza kartları yalnızca bilgisayar veya telefon değil kamera ve fotoğraf makineleri için de kullanılabilmektedirler. Akıllı telefona yönelik veya fotoğraf makinesine yönelik olarak tasarlanan pek çok çeşidi mevcuttur. Sizler de ihtiyacınıza uygun hafıza kartını ve çok daha fazlasını yedekleme ürünleri sayfamızdan edinebilirsiniz. Hafıza kartı fiyatları modeller arasında değişiklik göstermektedir.

İhtiyaca Uygun Hafıza Kartı Çeşitleri

İhtiyaca Uygun Hafıza Kartı Çeşitleri

Verileri depolamaya yarayan hafıza kartları geniş kullanım alanına sahip olması ile dikkat çekmektedir. Özellikle düşük kapasiteye sahip cihazlarda ihtiyaç duyulan hafıza kartı sistem güçlendirme avantajı sağlamaktadır. Şahsi veya işletme bilgileri depolanabilen uzun hizmet ömrü sağlayan hafıza kartları kullanım alanına, depolama kapasitesine göre çeşitlilik göstermektedir. Hafıza kartları tablet bilgisayarlarda, bilgisayarlarda, akıllı cihazlarda, dijital kameralarda, MP3 playerlarda, oyun konsollarında ve yazıcılarda kullanılabilmektedir. Genellikle fotoğraf makineleri ve bilgisayarda kullanıma uygun olan Compact Flash Card depolama kapasitesi bakımından 4 ile 16 GB arasında değişmektedir. 2 GB’a kadar olan Compact Flash Card farklı format kullanılırken 2 GB sonrası bu format geliştirilmiştir. Bu kartın okuma hızı 4 ile 40 Mbs arasında değişkenlik göstermektedir. Yazma hızı ise 2 ile 40 Mbs arasındadır. Diğer bir ifade ile kullanıcılara boyut konusunda pek çok alternatif sunmaktadır. Piyasada 2 MB’dan 128 GB’a kadar olan pek çok farklı modeli bulunmaktadır. Özellikle dijital kameralar için üretilmiş kartlara SM Smart Media Card en eski hafıza kartlarından biridir. Bu sebeple depolama kapasiteleri diğerlerine nazaran hayli düşüktür. Ortalama olarak 2 MB ile 128 MB arasında değişen depolama kapasitelerine sahiptir. Daha çok küçük veri dataları için kullanılmaktadır. Bilgisayar, mp3, cep telefonları ve fotoğraf makinesi gibi cihazlara uyumlu MMC (Multimedia Card) 2 MB ile 4 GB arasında depolama kapasitesine sahiptir. Piyasada en fazla bulunan hafıza kartı çeşididir. Okuma hızı 10 Mbs olan ürünün yazma hızı ise 7 Mbs’dir. SD (Secure Dijital Card) ise “Güvenli sayısal hafıza kartı” olarak da adlandırılmaktadır. Günümüzde en çok tercih edilen hafıza kartı olan bu kart telefon hafıza kartı , fotoğraf makinesi hafıza kartı , mp3, mp4 ve kamera hafıza kartı olarak kullanılabilmektedir. Micro SD hafıza kartı , mini SD veya SD çeşitleri mevcuttur. Bu kart türünde okuma hızı 4 ile 40 Mbs arasında seyretmekte yazma hızı ise 2 ile 40 Mbs arasında seyretmektedir. Veri güvenliği diğer hafıza kartı türlerine göre çok daha yüksektir. Son olarak Wifi Sd Card wireless veri transferi yapılabilen cihazlara uygun olarak üretilmiştir. Yüksek veri transferi olanağı sunan bu kart kablosuz ağ bağlantısı aracı ile aktarım yapma amacı taşımaktadır. Yazma hızı 11 Mbs olan bu kartın okuma hızı 22 Mbs kadar çıkabilmektedir.

 Depolama Kapasitesi Açısından Hafıza Kartları

Depolama Kapasitesi Açısından Hafıza Kartları

Akıllı telefon, fotoğraf makinesi veya bilgisayarda kullanıma uygun hafıza kartları onlarca farklı depolama kapasitesi ile piyasaya sürülmektedir. Her türden ihtiyaca yanıt verebilecek modelde üretilen hafıza kartları 2 GB ila 1 TB arasında seyretmektedir. Hafıza kartları sıklıkla 2 GB hafıza kartı , 4 GB hafıza kartı , 8 GB hafıza kartı, 16 GB hafıza kartı , 32 GB hafıza kartı , 64 GB hafıza kartı, 128 GB hafıza kartı , 256 GB hafıza kartı ve 1 TB hafıza kartı şeklinde gelişme göstermektedir. Böylece her kullanıcı ihtiyacı olduğu kadar depolama kapasitesine sahip hafıza kartına sahip olabilmektedir. SHDC hafıza kartları 2 TB’a kadar çıkmaktadır. Hafıza kartı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kullanım alanıdır. Profesyonel bir iş için mi yoksa şahsi bir amaç için mi alınacağı önemlidir. Çok yüksek depolama alanına sahip olması mı ya da veri aktarma hızı mı kullanıcı için önemli, öncelikle bunlar bilinmelidir. Öncelikle kullanılacak cihazın desteklediği bir hafıza kartı seçilmelidir. Çoğu hafıza kartı SD kart boyutuna dönüştürülebilmektedir. Aynı zamanda kullanım ömrü de kullanıcı için diğer önemli kriter olmalıdır. Kullanıcı ihtiyacına göre kapasitede kart seçmelidir. Sonrasında yazma hızı ve okuma hızına dikkat edilmelidir. Yazma hızı saniyede taşınabilir disk içine yazılabilen veriyi göstermektedir. Bu değer yüksek ise kartın takılı olduğu cihazın hızı da aynı oranda yükselecektir. Örneğin, yüksek çözünürlüklü bir fotoğrafın düşük yazma hızına sahip bir karta aktarımı biraz uzun sürebilmektedir. Spor müsabakaları gibi hızlı çekime ihtiyaç duyan kullanıcıların özellikle buna dikkat etmesi gerekmektedir. Okuma hızı ise karttan bilgilerin okunma hızını ifade etmektedir. Okuma hızı yüksek kartlar sayesinde karttaki bilgiler hızlıca transfer edilerek zamandan tasarruf sağlanmaktadır. Her ihtiyaca uygun çeşitli depolama kapasitesine sahip hafıza kartı fiyatları için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 Avantajlı Yedekleme Ürünleri

Avantajlı Yedekleme Ürünleri

Hafıza kartları günümüzde en çok ihtiyaç duyulan ürünlerden biridir. Dijital cihazlarını kullanırken depolama sıkıntısı yaşamayan kullanıcı yoktur. Depolama sıkıntısı yaşayan kullanıcıların çözümleri hafıza kartlarındadır. Hafıza kartları genellikle adaptör hediyeli olarak piyasada yer almaktadır. Onlarca çeşidi olan hafıza kartları uzun hizmet ömrü ile kullanıcısının her zaman yanında olmaktadır. Düğün fotoğrafları için SD hafıza kartı , gezi fotoğrafları için fotoğraf makinesi hafıza kartı gibi şahsi verilerin yanında profesyonel olarak da sıkça kullanılmaktadır. Verileri saklama, yedekleme gibi amaçlarla da kullanılabilmektedir. Veri aktarımı için de kullanımı oldukça yaygındır. Her bütçeye uygun hafıza kartı seçeneği mevcuttur. Hafıza kartı satın alınırken yapılan en büyük hata uyumsuz kart edinmektir. Şekil olarak cihaza uygun olmayan kartlar satın alındığında hiçbir yararı olmayacaktır. Uyumluluğu belirleyen biçim ve standartlar bilinmelidir. Örneğin eski biçimleri destekleyen donanıma sahip cihazda yeni kartların kullanımı mümkün olmayacaktır. Bilgisayar hafıza kartı ya da USB hafıza kartı gibi pek çok seçenek arasından kullanılacak cihaza uygun olan hafıza kartları seçilmelidir. Hafıza kartı satın alınırken depolama kapasitesi, uyumlu olduğu cihazlar, veri aktarım hızı, okuma ve yazma hızı gibi özelliklere dikkat edilmelidir. Birbirinden farklı ve binlerce çeşit hafıza kartları arasından ihtiyacınıza uygun olan hafıza kartını avantajlı fiyatlar ile edinebilmek için USB flash bellek sayfamıza göz atabilirsiniz. Aynı zamanda daha farklı avantajlı yedekleme ürünleri modelleri de mevcuttur. Hafıza kartı fiyatları modelleri arasında farklılık göstermektedir.