Kumtel Mini & Midi Fırın 

için sonuçları listeledik.

Kumtel Mini ve Midi Fırın

Mutfakların vazgeçilmezi, sofralara lezzetli yemekler getirmenizi sağlayan büyük yardımcılardan biri olan fırınlar hem sağlıklı hem de lezzetli yemekler pişirmenizi sağlamaktadır. Kumtel mini fırın seçeneklere sizlere kullanımı kolay, gelişmiş özellikli ve yüksek performanslı modeller sunmaktadır. İçerisinde bulunan aksesuarlar ve özelleştirilmiş fonksiyonlar sayesinde günümüzde fırınların işlevleri fazlalaşmış ve joker beyaz eşyalar arasında yer almalarını sağlamaktadır. Kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği pişirme yöntemlerinden birisi olan fırınlama sayesinde sağlıklı yemek yapma imkanı da artmaktadır. Bunun yanı sıra kullanım sıklığı çok olsa da kapladıkları alanları azaltmak ve dar mutfaklarda dahi kullanıma imkan sağlamak için mini veya midi boyutlarda modeller de bulunmaktadır. Mini veya Kumtel midi fırın seçenekleri sayesinde mutfağınızın alanına uygun, kolayca kullanabileceğiniz hem fonksiyonel hem de pratik modellere mutfağınızda yer verebilirsiniz. Mutfağınızın hem hacmine uyum sağlayan hem de dekoratif seçenekleri ile mutfağınızın dizaynına katkı sağlayan mini ve midi fırın modeller tezgah üstünde sizlere oldukça başarılı yemekler yapma imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda daha kompakt ve minimal tasarımlara sahip olmaları sayesinde mutfağınızda daha az alan kaplamakta dar mutfaklarda tercih sebebi haline gelmektedir. Fırınlama yapmanızı daha da kolaylaştıran ve fırın çalıştırmayı sizin için külfet olmaktan çıkaran modeller sayesinde mutfakta daha keyifli zaman geçirebilirsiniz. Mutfak içerisinde kullanılan ekipmanların önemi fırın modelleri için de oldukça büyüktür. Bu nedenle ne kadar fonksiyonel ve pratik bir fırına sahip olursanız o kadar rahat yemek pişirebilirsiniz.

Kumtel Mini ve Midi Fırın Kompakt Yapı

Kumtel Mini ve Midi Fırın Kompakt Yapı

Kumtel mini fırın 32 litre iç hacme sahip modeller içerisinde mini bir dış tasarım sağlansa da geniş iç hacim sayesinde oldukça pratik ve büyük porsiyonlu pişirmeler yapılabilmektedir. Dış alanda fazla yer kaplamamasına rağmen sizlere oldukça geniş bir iç hacim sunan bu ürünlerden tercih ederek hem günlük hem de davetlerde kullanabileceğiniz bir ürüne sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda iç hacmi ile orantılı olarak sahip olduğu ızgara ile de fırınınız içerisinde farklı pişirme teknikleri kullanabilirsiniz. Hem kompakt hem de pratik kullanım sağlayan modelleriniz ile dilerseniz fırınlama dilerseniz sağlıklı bir diğer pişirme yöntemi olan ızgara yapabilirsiniz. Isıyı dilediğiniz oranda ayarlayarak tarifinize en uygun seçeneği tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra sağlığınıza zarar vermeyecek malzemelerden imal edilen bu modelleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Çoğu zaman yemeklerin pişip pişmediğini kontrol etmek için içine bakma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Kumtel mini fırın özellikleri içerisinde bulunan iç aydınlatma sayesinde fırın kapağınızı açmanıza gerek kalmadan yiyeceklerinizi kontrol edebilirsiniz. Şeffaf şekilde dizayn edilen fırın kapağı sayesinde hem daha estetik bir tasarım hem de daha pratik bir kullanım sağlanmaktadır. Şeffaf kapak ve iç aydınlatma sayesinde fırın kapağınızı açmanıza gerek kalmamakta, fırın içerisinde ısı düşmemektedir. Bu sayede yiyecekleriniz hem daha hızlı hem de eşit şekilde pişmektedir. Izgaranın yanı sıra fırın tepsileri de mini fırınlar içerisinde sıklıkla kullanılan aparatlar arasında bulunmaktadır. Emaye malzemeden üretilen tepsilerinizde dökülme veya soyulma meydana gelmemekte, bu sayede yemeklerinize kimyasal madde karışmamaktadır. Sağlıklı ve fonksiyonel kullanımı bir arada sunan fırın tepsilerinizin kullanımı ve yerleştirilmesi oldukça kolaydır. Yalnızca ızgara ve tepsilerde değil fırınınızın iç kısımlarında da imalat esnasında paslanmaz malzemeler kullanılmaktadır. Bu sayede hem paslanmanın yaratacağı sağlıksız durumlarla karşılaşmadan hem de fırınınızın ömrünü kısaltmadan kullanım sağlayabilirsiniz. Yiyecekleriniz fırın içerisinde pişerken dökülse dahi altta yer alan rezistans hasara uğramamaktadır. Kumtel mini fırın yorumları içerisinde dikkatleri çeken diğer bir özellik ise termostat ile ısıyı kontrol edebilmenizdir. Ürününüzü dilediğiniz sıcaklığa ayarlayabilirsiniz, ardından sıcaklığa ulaşıldıktan sonra elektrik kullanımı kendiliğinden durmaktadır. Isı kaybı oluştuğunda ise tekrardan çalışmaya başlayarak sizlere elektrik tasarrufu yapma imkanı tanımaktadır.

Kumtel Mini ve Midi Fırın ile Enerji Tasarrufu

Kumtel Mini ve Midi Fırın ile Enerji Tasarrufu

Kumtel mini fırın modelleri içerisinde yer alan ayarlama yapabileceğiniz rafları kullanarak alt- üst pişirme tekniklerini kullanabilirsiniz. Bu sayede üst kısmını kızartmak istediğiniz yiyecekleri üst rafa koyarak kızarmalarını sağlayabilirsiniz. Alt ve üst rafı kullanarak yiyeceklerinizin hangi bölgelerini pişirmek istiyorsanız o kısmı kullanmanız mümkün hale gelmektedir. Yüksek performans ve üstün kalite ile çalışan modellerde enerji tüketimi ise oldukça azdır. Gösterdikleri performansa rağmen olabildiğince az enerji tüketen modeller günlük ve düzenli kullanımlarda dahi bütçenize katkı sağlamaktadır. Enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olan diğer bir özellik ise yüksek yalıtımlı iç hacme sahip olmalarıdır. İç kısımda kullanılan malzemeler sayesin ısı daha da yoğun hale gelmektedir bu sayede fırının ısınması ve iç kısmının sıcak kalması daha da kolaylaşmaktadır. Öte yandan kapak açılıp kapandığı sırada da ısı kaybı yaşanması önlenmektedir. Emaye kullanılarak üretilen iç gövde ısı kaybının önüne geçmektedir. Isının yoğunlaşması sayesinde de elde edilmek istenen sıcaklığa çok daha çabuk ulaşılmakta ve enerjiden tasarruf edilmektedir. Kumtel mini fırın 1420 watt gibi yüksek ısılarda çalışan modeller sunmakla beraber kaliteli malzemelerden imal edilmesi sebebiyle ürünlerde ısıya dayanan hasar meydana gelmemektedir. Dayanıklı ve ısıya karşı dirençli cam yüksek ısıya maruz kalsa dahi zarar görmemektedir. Koruyucu cam, geniş iç hacim ve kaliteli malzemeler sayesinde oldukça uzun ömürlü olan kullanım süresinin yanı sıra modellerin temizlenmesi de oldukça kolaydır. Yemeğiniz piştikten sonra sizlere uyarı verecek olan zil fonksiyonu sayesinde yemeğinizi fırında unutma derdi son bulmaktadır. Yiyeceklerinizi tam kıvamında ve süresinde pişirmeniz için gereken zaman ayarını yaptıktan sonra süre bitiminde zilin çalması ile fırınınız kendiliğinden kapanmaktadır. Bu durumda hem yemeğinizin yanması veya fazla pişmesi gibi ihtimaller ortadan kalkmakta hem de açık kalma gibi bir durumda zil uyarısı ile fırınınızı kapatmanız hatırlatılmaktadır. Hem yiyeceklerinizin ideal sürede pişmesini hem de çeşitli kaza risklerini düşüren bu fonksiyon sayesinde hem emniyetli hem de lezzetli yemekler pişirebilirsiniz.

Kumtel Mini ve Midi Fırın Fonksiyonları

Kumtel Mini ve Midi Fırın Fonksiyonları

Termostat ayarı ise Kumtel mini fırın kullanımı esnasında yiyecekleriniz pişerken fırın içerisindeki ısının değişmesini önlemektedir. Fırın içerisinde ısı değişimi meydana gelmesi bazı zamanlarda yemeklerinizin pişmesini ve lezzetini etkileyebilmektedir. Sabit bir ısıda yemek pişirmek oldukça önemli bir husustur. Termostatı ayarlayarak fırın içerisindeki sıcaklığın sabit değerini kendiniz belirleyebilir, fırınınızın sürekli olarak sabit kalmasını istediğiniz sıcaklıkta kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede ısı değişimi meydana gelmeden pişirme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yemek tariflerinizde belirtilen püf noktaları kolayca uygulayabilmeniz için bu tarz kolaylıkları sağlayan modelleri tercih edebilirsiniz. Paslanmaz malzemelerden elde edilen çelik sayesinde hem fırınınızın içi hem de rezistansta sağlığınızı olumsuz etkileyecek hususlar oluşmamaktadır. Bu sayede hem sağlığınıza hem de fırınınızın ömrüne katkı sağlamaktadır. İç hacimde yer verilen tepsi ve ızgaraları kullanarak birbirinden farklı yemekler pişirebilirsiniz. Örneğin ızgara özelliğini kullanarak fırınınızda balık, et veya tavuk gibi protein ağırlıklı yemekleri sağlıklı bir teknikle pişirebilirsiniz. Kullanım sonrasında ızgaranızı temizlemek de oldukça kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hem cam hem de ızgara temizliğini sağlamak için ıslak ve nemli bezden yardım alabilirsiniz. Mini fırın modelleri içerisinde tasarım açısından da oldukça beğenilen seçenekler kullanıcılarla buluşturulmaktadır. Ön kısımda yer alan panelde ayar tuşları yer almaktadır. Beyaz ve siyahın ağırlıklı olarak kullanıldığı modeller hem şık hem de modern tasarımlar meydana getirmektedir. Mutfağınızda sizlere pişirme konusunda büyük yardımcı olmanın yanı sıra aynı zamanda oldukça estetik bir dokunuş yapmaktadır. Kumtel mini fırın ölçüleri minimal olması sayesinde mutfağınızda hem daha az yer kaplamakta hem de şıklığına katkı sağlamaktadır. Minimal boyutlarda üretilmesi sayesinde dar mutfaklarda dahi fırınınızı kolaylıkla kullanabilirsiniz. Modeller içerisinde ön plana çıkan özelliklerden bir diğeri ise yüksek enerji kullanarak üstün ısıtma gücüne sahip olmalarıdır. Alt panellerde kullanılan ısıtıcı güç ortalama 710 watt’lık enerji meydana getirmektedir. Hızlı bir şekilde ısınan fırınınızın iç kısmı tariflerinizde yazan sıcaklığa oldukça hızlı şekilde ulaşmanıza yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda ısıyı eşit şekilde dağıtan fırınınız içerisinde pişen yiyeceklerin her noktasında eşit ve homojen bir ısınma elde etmenizi sağlamaktadır.

Kumtel Mini ve Midi Fırın Mutfaktaki Yardımcılarınız

Kumtel Mini ve Midi Fırın Mutfaktaki Yardımcılarınız

Kumtel midi fırın 70 lt veya diğer ölçülere sahip seçenekler marka tarafından farklı boyutlarda ve özelliklerde üretilerek kullanıcılarına sunulmaktadır. Bu kadar çeşitli modelin ortaya konmasındaki asıl amaç her mutfağın farklı ihtiyaçları ve kişilerin kullanımına uygun farklı model fırın gereksinimleri bulunmaktadır. Örneğin mini fırınlar dar ve küçük mutfaklarda kurtarıcı rol oynarken daha büyük porsiyonlar hazırlayabilmek ve geniş sofralar kurabilmek için midi olarak da geçen orta boy fırın seçenekleri ön plana çıkmaktadır. Farklı ve çeşitli mutfak tipleri, boyutları ve kullanıcı ihtiyaçlarını giderebilmek amacıyla ortaya koyulan bu modeller aynı zamanda aile içerisindeki kişi sayısı ve yemek porsiyonu ile de yakından ilgilidir. Mini fırın kategorisi altında sayılan modellerde tezgah üzerinde kullanılmaya elverişli bir yapı sunulmakta aynı zamanda tüm modeller birbirinden farklı şekilde yer kaplamaktadır. Mini fırın modellerinin de standart bir iç hacim ve dış ölçü birimi bulunmamakta tüm modeller birbirinden farklı şekilde tasarlanabilmektedir. Mini modellerden biraz daha büyük olarak ve geniş hacimde tasarlanan midi yani orta boy seçeneklerde ortalama 40 litrelik bir iç alan bulunmaktadır. Bu kapasitedeki fırınlarda geniş ailelere kalabalık sofralara uygun yemekler pişirebilmek için yeterli kapasite bulunmaktadır. Aynı zamanda midi modellerde yer alan çoklu yemek fonksiyonu da daha fazla yemeği aynı anda pişirebilmenizi sağlamaktadır. Sizlere hem zaman hem de enerji tasarrufu sağlayan bu özellik sayesinde farklı tepsileri veya ızgarayı kullanarak fırınınızda aynı anda farklı yemekleri pişirebilirsiniz. Bu sayede mutfakta geçirdiğiniz zamanın kalitesi artmakta, bütçenize dost bir faturaya destek olabilme ihtimaliniz artmaktadır. Kalabalık ailelere yemek yapma derdiniz yoksa, yalnız yaşıyorsanız veya iki kişilik bir hane içerisinde yaşıyorsanız günlük kullanımınızda oldukça yeterli olacak 32- 35 litrelik hacme sahip mini fırınları da tercih edebilirsiniz. Kumtel midi fırın yorumları dikkate alındığına öne çıkan özelliklerden birisi de dekoratif olarak oldukça beğenilen ürünlerin kullanıcılarla buluşturulmasıdır. Mutfaklarda hem tasarım olarak şık hem de fonksiyonel olarak gelişmiş dokunuşlar yapan modelleri siz de evinizin vazgeçilmezi haline getirebilirsiniz.

Kumtel Mini ve Midi Fırın Tasarımları

Kumtel Mini ve Midi Fırın Tasarımları

Mini modeller içerisinde yer alan farklı seriler farklı renk ve modelleri sizlerle buluşturmaktadır. Özellikle minimal boylarıyla uyum sağlayan ve kullanıcıların beğenisini kazanan seriler içerisinde sarı, pembe gibi renk seçenekleri bulunmakta, klasik renklerin yanı sıra mutfağınıza canlı ve renkli bir dokunuş yapmaktadır. Sade mutfakları daha hareketli hale getirmek veya parlak renklere sahip mutfaklara uyum sağlamak için kullanabileceğiniz bu renk seçenekleri pek çok kullanıcı tarafından oldukça beğenilmektedir. Pastel renkli modeller de özellikle daha soft renklerle dekore edilmiş mutfaklarda baş yapıt olma yolunda ilerlemektedir. Tezgah üzerinde kullanabileceğini bu fırınlarınız hem dekoratif bir aksesuar hem de pişirme yardımcınız olarak mutfağınıza renk getirmektedir. Daha modern ve beyaz eşya renklerinde seçenekleri tercih etmek isteyen kullanıcılar tarafından inox renk seçenekleri ön plana çıkmaktadır. Hem mini hem de midi modellerde bulunan inox seçenekleri mutfakta modern, dekoratif ve profesyonel bir hava meydana getirmektedir. Bunun yanı sıra temizleme açısından da oldukça avantajlı özellikler sunan inox modellerde parmak izi izler kalmamaktadır. Temiz, steril bir görünüm yakalanmaktadır. İnox renk seçeneği dışında farklı renklere sahip modeller içerisinde kontrast oluşturan çok renkli modeller de dikkatleri çekmektedir. Mutfağınıza hareket kazandıracak ve modunuzu yükseltecek modeller sayesinde hem lezzetli hem de keyifli yemek yapma dakikaları geçirebilir, ilhamınızı güçlendirebilirsiniz. Klasik beyaz eşya mantığı ile uyum sağlayan seçeneklerden bir diğeri ise beyaz renkli modellerdir. Klasik beyaz eşyalarınıza uyum sağlayabilmekte ve mutfağınızın tamamlayıcı parçası haline gelmektedir. Kumtel mini fırın fiyatları ürünlerin boyutlarına, özelliklerine göre farklılaşmaktadır. İç hacimlerindeki farklılık ve pişirme özellikleri fırınların fiyatlandırmalarını etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır. Pek çok mutfağa ve bütçeye uygun bulunabilecek modeller ürünler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda uzun süreli kullanımları ve kaliteli yapıları ile de sizi yarı yolda bırakmadan mutfağınızdaki kalıcı yerlerini korumaya devam etmektedirler.

Kumtel Mini ve Midi Fırın Lezzetli Sofralar

Kumtel Mini ve Midi Fırın Lezzetli Sofralar

Zaman ayarı yapabilme mini ve midi fırınlar içerisinden oldukça fazla kullanılan özelliklerden birisidir. Fırınınızın zaman ayarını yiyeceklerinizin pişme süresine göre yapabilirsiniz. Zil uyarısı olan modellerde de süre dolduktan sonra size uyarı yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bu esnada fırınınız süre dolduğu için otomatik olarak kapanacaktır. Fırınlarınızın üzerinde yer alan tuşları ve panelleri kullanmak oldukça kolaydır. Hemen herkesin rahatlıkla kullanabilmesi için özel olarak anlaşılır şekilde tasarlanan paneller, işlevlerin kolayca ayarlanabilmesini ve tüm modların pratik şekilde kullanılabilmesini sağlamaktadır. Kumtel fırınınızı kullanmadan önce düz bir zemine koymanız gerekmektedir. Ardından ilk kez kullanıyorsanız kullanım öncesinde fırınınızın tozunu nemli bir bez yardımıyla alabilirsiniz. İlk kullanım için fırınınızı ilk olarak orta ısıda başlatmanız tavsiye edilmektedir. Kendiniz manuel olarak dilediğiniz sıcaklığa fırınınızı ayarlayabilirsiniz. Fırınınız bu sıcaklığa ulaştığı zaman kendiliğinden ısı sabitlenmektedir ve elektrik harcanması durmaktadır. Bazı modellerde dijital olarak zaman ayarı ve süre göstergesi bulunmaktadır. Bu modellerde süre ayarladığınız zaman geri sayım yapılmaktadır. Süre dolduğunda ses çıkar ve uyarı verilerek fırın kendini otomatik olarak durdurur. Midi fırın modellerinde yer alan turbo pişirme özelliği ise turbo fan modunu devreye sokmaktadır. Bu fonksiyon özellikle fırını önceden ısıtmayı unuttuğunuz zamanlar açısından oldukça işlevseldir. Fırını önceden ısıtmasanız dahi turbo fan özelliğini devreye sokarak yiyeceklerinizi pişirebilirsiniz. İçeride çalışan fan modu fırının iç kısmında bulunan ısıyı rüzgar oluşumu ile dağıtarak yiyeceklerin tüm noktasına eşit olarak dağıtmaktadır. Özellikle balık gibi gıdaların daha lezzetli pişmelerine yardımcı olan turbo modu yiyeceklerinizin kurumamasına da yardımcı olmaktadır. İç kısımda yer alan aydınlatma ve şeffaf cam içeriyi görebilmenizi ve fırınınızın içerisinde pişen yiyeceğinizin durumunu takip edebilmenize yardımcı olmaktadır. Kumtel midi fırın fiyatları da mini modellerde olduğu gibi iç hacmine, özelliklerine ve tasarımlarına göre çeşitlilik gösterebilmektedir. Siz de kendinize en uygun modelleri bulmak, mutfağınıza ve sahip olduğunuz alana göre en doğru tercihi yapmak için pişirme grubu sayfamızı inceleyebilirsiniz.