Demirdöküm Termosifon 

için sonuçları listeledik.

Demirdöküm Termosifon

Sıcak su insanın var olduğu günden itibaren en büyük ihtiyaçlardan biridir. Yemek yapmanın yanında çayda, kahvede, duşta gibi farklı ihtiyaçların karşılanmasında sıcak suya ihtiyaç duyulur. Eskiden ateş üzerinde, ocakta ısıtılan su, gelişen teknoloji ile birlikte yerini musluklardan akan sınırsız sıcak suya bırakmıştır. Demirdöküm termosifon, modern çağın sıcak su sağlamadaki önemli cihazlarından biridir. Farklı modeller ve enerji sınıfları ile piyasada yer alan termosifon modelleri, minimum ısı kaybı ve uzun ömürlü kullanım avantajları ile de dikkat çeker. 50, 65, 80 litre gibi farklı kapasite seçenekleri olan cihazlar, farklı ihtiyaçlara uygun tasarlanmıştır. Termosifon, evin su tesisatına bağlı olarak ve elektrik ile çalışır. Depoladığı suyu elektrik enerjisi ile ısıtarak, suyun sıcak kalmasını sağlar. Bu sayede musluklardaki su ısısını garantiler. Demirdöküm elektrikli termosifon bu hali ile banyodaki sıcak su ihtiyacına cevap vererek, kullanıcısına kolaylık sağlar. Termosifon, kazan da denilen gövde, ısıtıcı/rezistans, termostat, emniyet ventili, anot, termal devre kesici ve sinyal lambalarından oluşur. Dijital modellerde ayrıca dijital LCD ekran da vardır. Farklı ısıtma ve soğutma aracı olmayan evlerde termosifon su ısıtıcı olarak tercih edilir.

 Demirdöküm Termosifon ile Sürekli Sıcak Su Garantisi

Demirdöküm Termosifon ile Sürekli Sıcak Su Garantisi

Evde doğalgaz olmadığı durumlarda termosifon, alternatif olarak rahat kullanımı ile su ısıtıcı tercihlerinin başında gelir. Halihazıra köy, kasaba gibi bölgelerde odun ile su ısıtılan kazanlara, kuzine soba üzerinde büyük güğümlere rastlansa da elektrik bağlantısı olan alanlarda termosifon tercih edilir. Nedeni ise cihazın hem iş güvenliği beklentilerini karşılıyor olması hem de ergonomik olmasıdır. ECO, smart gibi farklı modelleri ile elektrik tasarrufu da sağlayan termosifonların bütçeye sağladığı katkı da yadsınamaz. Termosifon Demirdöküm, titanyum emaye malzemesi, donmadan koruma modu ve iyi yalıtımı ile ısı kaybının yüksek oranda önüne geçer. ECO mod elektrik tüketiminde tasarruf sağlar. Dijital olarak da üretilen 65 litrelik model, hızlı sıcak su konforu sağlamasının yanında turbo ısıtıcı özelliği ile de dikkat çeker. Lejyoner koruma özelliği sayesinde periyodik olarak depoda biriken suyu ısıtarak mikropların üremesini engeller.720x500x500 mm boyutları ile yerleşimi ve montajı kolaydır. Termosifon, LCD ekranı üzerinden kolaylıkla ayarlanırken kazan içindeki emaye alanlar magnezyum anot ile kaplandığı için paslanmaz ve korozyona da uğramadığı için uzun süreli kullanım olanağı sağlar. Termosifonlarda soğuk havalarda kazandaki su sıcaklığı 6 °C’nin altına düştüğünde donma riski oluşur. Demirdöküm elektrikli termosifon, donma riskine karşı su sıcaklığını donma modu sayesinde 10 °C’ye çıkarır. Bunun yanında poliüretan yalıtımı da ısı kaybının önüne geçer. ECO modu sayesinde termosifon optimum sıcaklık aralığında çalışır. Böylece enerji tasarrufu sağlanır. Ayrıca termosifonda kireçlenmenin de az olması rezistansın ömrünü uzatır. Dijital modellerde kontrol sistemi elektriklidir. Arıza olduğunda otomatik tanı fonksiyonu ve aktif elektrik emniyet fonksiyonu devreye girerken, cihazın basıncı yükseldiğinde de yüksek basınç emniyet ventili devreye girer. Su kapasitesi olarak piyasada göre 50 litre, 65 litre ve 80 litre kapasiteli modeller bulunur. Isıtma gücü 1800 W’tır. Maksimum su basıncı 6 bar, sıcaklık ayar aralığı 10°C - 75°C’dir. Standart tip 80 litrelik bir termosifon 1 ila 6 kişinin ihtiyacına uygun tasarlanmıştır. 80x44x44 cm boyutlarındaki cihaz, ölçü olarak da banyolara uygundur. Diğer modellerde olduğu gibi bu modelde de titanyum katkılı emaye kullanılmıştır. Bu sayede termosifonun kullanım süresi uzun olur. Hijyeni garantilemek ve termosifonun delinmesini engellemek için de başarılı bir malzemedir.

 Demirdöküm Termosifon Tüketici Davranışlarına Göre Ayarlama Yapar

Demirdöküm Termosifon Tüketici Davranışlarına Göre Ayarlama Yapar

Estetik dizaynı sayesinde here eve uyum sağlayan elektrikli termosifon Demirdöküm, beyaz rengi ile de her türlü dekorasyon ile uyumu yakalamayı başarır. Kombilerin piyasada yaygın olarak kullanılsa da termosifon kullanımı hala yoğun bir şekilde devam ediyor demek yanlış olmaz. Termosifon su ısıtmada başarılı bir alternatiftir. Farklı kapasiteleri ile termosifonlar, küçük ailelerden kalabalık ailelere değişen kullanıcı ihtiyaçların cevap verir. Kullanımı oldukça basit olan cihaz, kazanda depoladığı suyu belirli bir sıcaklığa kadar ısıtır. Isı belirli bir dereceye ulaştığında ise ısıyı 24 saat boyunca korur. Termosifon her açılıp kapandığında yeniden enerji harcadığından, enerji tasarruf yapmak için - eğer uzun süre evden uzakta olunmayacaksa - kullanılmadığı zamanlarda da açık tutulması önerilir. Demirdöküm termosifon 50 lt bazı modelleri tüketicinin su kullanma alışkanlıklarına göre program yapabilecek özelliktedir. Bu sayede kazanın tamamen dolması ve kullanılmayan suyun kazanda kalarak sıcak tutulması gerekmez. İhtiyaç kadar suyu ısıtır. Suyun tamamı kullanılacağından fazla suyun kazanda kalması söz konusu olmaz. Zamanlamaya ve ihtiyaca göre suyu ısıtacağından, sıcak su hazır olur. Tüketici suyun ısınmasını beklemez. Bütçeye katkıda bulunurken, zamandan da tasarruf edilmesine destek olur. Dijital dünyanın geldiği bu noktada termosifonların da akıllı cihazların ulaştığı teknolojiyi yakalamış olması, kullanıcısına avantaj sağlar. Termosifon akıllı teknolojisi 1 hafta gibi bir zaman aralığında kullanıcının termosifon kullanım alışkanlıklarını takip eder. Kullanım miktarı ve zamanlaması üzerinden ortalama bir hesap çıkararak, suyu ısıtır. Sıcak su seviyesini de tespit ederek, kullanıcısına ihtiyacı olduğu zamanda duş keyfi sunar. Akıllı çalışma modu, optimum sıcak su konforunun yanında enerji tasarrufu ile doğa ve çevre dostu olduğunu da kanıtlamıştır. Turbo ısıtıcı özelliğinin getirdiği hızlı su sağlama avantajından da bahsetmek gerekir. Depoda sürekli su olması bakterilerin üremesine zemin hazırlar. Demirdöküm titanium termosifon dijital modeli periyodik olarak kazanda bulunan suyu ısıtarak lejyoner mikropların su deposu içinde üremesini engeller. LCD ekran akıllık cihazların en belirgin parçalarındandır. Dijital ayarlamada kullanıcısına rehberlik yapar. Ev tipi termosifonlar 1800 W güç ile çalışır. Çalışma gücü suyun daha hızlı ısınmasında önemli bir kriterdir.

 Demirdöküm Termosifon Su Isıtmada İhtiyaca Özgü Hizmet Verir

Demirdöküm Termosifon Su Isıtmada İhtiyaca Özgü Hizmet Verir

Ülkemizde hala merkezi ısıtma sistemi ile ısınan evler çoğunluktadır. Bu tip evlerde sıcak su temininde termosifon kullanılır. Banyoda her zaman sıcak suyun olması büyük rahatlıktır. 50 litre, Demirdöküm termosifon 65 lt ve 80 litre kapasitesi ile termosifonlar evlerde hayatı kolaylaştıran cihazlardır. Yorgun bir günün ardından banyoda sıcak suyun hazır olduğunu bilmek bile huzur verir. Akıllı teknolojiye sahip dijital modeller kullanıcı rutinlerine göre ayarladıkları su miktarları ve ısıları ile gereksiz enerji kullanımının önüne geçer. Termosifonun kullanılabilmesi için evin su sistemine ve elektriğe bağlanmış olması yeterlidir. Termosifon seçilirken yerleştirileceği alanın ölçüsü önemlidir. Bunun yanında termosifon sadece evlerde değil ofislerde de kullanımı yaygın olan cihazlardandır. Sabah sporu sonrası ofise gitmeyi tercih eden çalışanların güne iyi başlamaları için ideal bir cihazdır. Öğrenci evleri için küçük modeller, geniş aileler için büyük modeller banyolarda kullanıcısı ile buluşur. Demirdöküm termosifon rezistans cihazın en önemli parçasıdır. Kireçlendiğinde cihazdan yeterli performans elde edilmez. Uzman desteği ile temizlenen rezistanslar, tekrar kullanılabileceği gibi kullanılmaz hale geldiğinde de piyasadan diğer yedek parçalarda olduğu gibi kolaylıkla temin edilebilir. Rezistansın kireçlenmesi suyun ısınmasını engelleyeceğinden, termosifon suyu ısıtmak için daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar Buda sonunda faturalara olumsuz yansır. Termosifonlarda kazan içine uygulana magnezyum anot kazanın paslanmasını engeller. Ancak her şeyin bir ömrü olduğu gibi bu malzemenin de bir ömrü vardır. Zaman içinde kullanımdan kaynaklı özelliğini yitiren magnezyum anot malzemesinin yenilenmesi gerekir. Yenilenmediği takdirde kazanın içi paslanır ve zamanla kullanılmaz hale gelir. Sadece ev ve ofislerin değil iş gereği sürekli suya ihtiyaç duyan kuaförler ve berberlerin de vazgeçilmez yardımcısı olan termosifonlar periyodik bakımı yapıldığı takdirde uzun yıllar kullanılır. Piyasada farklı model ve özellikte yer alan termosifonlar teknoloji geliştikçe kullanıcının su kullanma davranışını hafızaya alma hizmeti gibi farklı hizmetleri ile de dikkat çekmeye devam eder. Beklentilere farklı ölçülerle de cevap veren modeller, farklı bütçelere uygun fonksiyonları ile de dikkat çeker. İhtiyacı olan akıllı model tercih ederken, manuel modeli yeterli bulan kullanıcılar da vardır. Demirdöküm elektrikli termosifon fiyatları modelden modele ve işlevine, hacmine göre değişkenlik gösterir. Teknik detaylar ve ürünler hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 Demirdöküm Termosifon Bakımı Uzmanına Bırakılmalıdır

Demirdöküm Termosifon Bakımı Uzmanına Bırakılmalıdır

Günümüzde elektrikli modellerin çok yoğun olarak kullanıldığı termosifonlar mutlaka bakımı düzenli yapılması gereken bir cihazlardır. Termosifon dolduğunda ve ısındıktan sonra genellikle suyun tamamı hemen kullanılmaz. Sürekli bir miktar su kazanın dibinde kalır. Suda bulunan mineral ve kireçler zamanla kazanın dibine çökerek tortu oluşturmaya başlar. Tortuların artması ile kazanın ısıtma performansı düştüğü gibi kazanın dibinde bulunan magnezyum anotta özelliğini kaybeder. Dolayısı ile de kazan zamanla paslanır. Bu paslanmanın önüne geçmek için düzenli bakım sırasında kazan içinde kalan tortuların mutlaka temizlenmesi gerekir. Bu konuda alınacak profesyonel uzman desteği ile uzun yıllar performans sıkıntısı olmadan model değiştirmeye karar verilmediği takdirde mevcut termosifon kullanılabilir. Temizlik öncesi kazan içindeki su boşaltıldığında, su giriş vanası kapatılıp fişi çekildikten sonra temizlik işlemine başlanır. Temizlik işlemi tamamlandıktan sonra da su vanası açılır, termosifon fişe takılır ve su doldurulup, ısıtıldıktan sonra da kullanılabilir hale gelir. Termosifonun bakım sırasında rezistansı da kontrol edilir. Kireçlenme varsa temizlenir, temizlenmeyecek durumda ise değiştirilir. Kireçlenmeyi önleyecek diğer bir yöntem de ayda bir kez suyun emniyet ventili üzerinden boşaltılmasıdır. Yılda bir kez magnezyum kontrol anodunun değiştirilmesi, ısıtmayı gerçekleştiren parçaların kireç temizliğinin yapılması, suyu termosifona ileten parçaların ve elektrik akşamların bakımının yapılması sağlıklı kullanım için önemlidir. Temizlikte kesinlikle çamaşır suyu, klor, bulaşık deterjanı gibi kimyasallar kullanılmamalıdır. İlk alındığında Demirdöküm termosifon montajı nasıl uzman ekip tarafından yapılan bir işlem ise tüm bakım ve onarım işlemleri de mutlaka konusunda uzman ekipler tarafından yapılmalıdır. Bunun yanda çalıştırılmadan önce mutlaka kullanma talimatı iyice okunmalıdır. Kullanma talimatında ayrıca en sık karşılaşılan arıza örnekleri yer alır. Ufak arızaların ortaya çıkması durumunda talimattan da destek alınabilir. Arıza göstergesi, arızanın olası nedeni ve arıza giderimi için alınacak aksiyon konusunda da yönlendirme yapan kılavuz, iyi bir başvuru dokümanıdır. Cihazın montajının çocukların erişemeyeceği yükseklikte olması önemlidir. Cihaz uzun süre kullanılmayacak ise içindeki su boşaltılır. Cihaz devre dışı bırakılarak, geçici olarak kapatılır.

 Demirdöküm Termosifon İş Güvenliğini Önemser

Demirdöküm Termosifon İş Güvenliğini Önemser

Termosifon, kullanılacak alan ölçülerine göre ve sıcak su ihtiyacına göre tercih edilen bir cihazdır. Dikey konumda kullanılan ürünün çocukların ulaşamayacağı alanlara monte edilmesi, duvarların termosu taşıyacak yapıda olması, bağlantı hortumlarının üzerine bir şey asmak gibi amacının dışında kullanılmaması önemlidir. Montaj ekipler bu konuda gerekli desteği sağlayacaktır. Elektrik ile çalışan bir cihaz olduğundan, kullanım sırasında azami dikkat ve bilinçli kullanım zaruridir. Bağlantı hatlarında mekanik gerilim, su devresinde kaçak oluşması durumunda yetkili servisten destek alınmalıdır. Kullanma suyunda lejyoner oluşması, cihazı sağlık açısından riskli hale getirir. Kazandaki suyun haftada bir kez 60 °C ve üzerinde ısıtılması bu riskin önüne geçer. Demirdöküm termosifon kullanımı, kullanma talimatında yer alan uyarılar ve önlemler dikkate alındığı sürece oldukça basittir. Cihaz açıldığında çalışmaya başlar. Tankta yer alan ısıtma cihazı ile de cihaz içindeki su ısınmaya başlar. Kullanma sıcaklığı 30°C ve 75°C aralığında ayarlanır. Ayar düğmesi saat yönünde çevrildiğinde sıcaklık artar. Ayarlanan ve yeni seçilen sıcaklık arasındaki fark 4°C olur. Cihazın eco işletme modu ise sıcaklığı 47 ila 53 ℃ arasında ayarlar. Böylece cihazın ayarlandığı sabit sıcaklık sayesinde cihaz belirlenen aralıkta çalışacağı için elektrik tasarrufu sağlanır. Uzun süreli çıkılan tatiller ya da iş seyahatlerinde termosifonu geçici olarak kapatmak güvenli kullanım için önemlidir. Donmaya karşı koruma fonksiyonu düşük sıcaklıklarda kullanıldığında termosifonu korur. Ayar düğmesinde yer alan don sembolü mavi alana çevrildiğinde aktif hale gelir. İşletme sıcaklığı belirli bir ısının altına düştüğünde sıcaklığı 10 °C olan minimum işletme sıcaklığına getirerek, cihazın zarar görmesini engeller. Smart olarak bilinen dijital modellerde ayrıca LCD paneli vardır. Panel üzerinde sıcaklık birimi, arıza uyarısı, suyu manuel modele göre daha hızlı ısıtan turbo işletme modu, suyu belirli bir seviyede ısıtan ve 30 günde bir otomatik olarak devreye giren lejyoner önleme fonksiyonu, manuel işletme modu ve dışarda kalınacak gün sayısı mantığına göre çalışan ev dışı günler fonksiyonu gibi cihazı akıllı hale getiren birçok fonksiyon vardır. Ayrıca çocuk emniyet fonksiyonunun da olması güvenlik açısından önemli bir özelliktir.

 Demirdöküm Termosifon Enerji Tasarrufu Sağlar

Demirdöküm Termosifon Enerji Tasarrufu Sağlar

Termosifon, analog ve dijital gösterge tipi, 50, 65 ve 80 litre kapasitesi, A, C, B ve A+ enerji sınıfı, 1800 W çalışma gücü ile evlerin, ofislerin, sıcak suyun girdi olarak kullanıldığı berber, kuaför gibi küçük işletmelerin sıcak su sağlamadaki profesyonel yardımcılarıdır. Ölçüler 65 litre de 68x44x44 cm, 50 litre için 56x44x44 cm, Demirdöküm termosifon 80 lt için 80x44x44 cm olarak tanımlanmıştır. Kontrol sistemi mekanik ve dijitaldir. Standart tiplerde bakterilere karşı koruma ve otomatik arıza tanı fonksiyonu haricinde eco fonksiyon, titanyum emaye kaplı kazan, donma emniyeti, korozyona karşı koruma, yüksek basınç emniyet ventili gibi temelde ihtiyaç duyulan fonksiyonların tamamı vardır. Tüm Demirdöküm termostat modelleri TSE ve Avrupa birliği standartlarının beklentilerini karşılayan cihazların aldığı CE sertifikasına sahiptir. Dijital modellerde standart modellerde olan özelliklerin yanında bakterilere karşı koruma ve otomatik arıza tanı fonksiyonu vardır. Kullanma sıcaklığı 30°C ve 75°C aralığına ayarlanarak kullanıma hazır hale gelen termosifonun dijital modellerinde yer alan ev dışı günler fonksiyonu, enerji tasarrufu yaparken aynı zamanda çevreci özelliği ile de dikkat çeker. Lejyoner koruma özelliği, kazan içinde sürekli kalan suda bakterilerin oluşmasını engeller. Bu özellik analog modellerde belirli aralıklar ile kazandaki su 60°C ısıtılarak yapılırken, dijital modellerde otomatik olarak ayarlanır. Magnezyum anot cihazı korozyona karşı korurken, poliüretan yalıtım ısı kaybını minimuma indirir. Donma koruma modu yaptığı ısı ayar sistemi ile cihazı donmaya karşı korur. Cihaz kullanma talimatına uygun kullanıldığında hiçbir sıkıntı yaratmazken, enerji tasarrufu sağlama konusunda da iddialıdır. Kullanıcı alışkanlığını hafızaya alarak su miktarını planlayan akıllı modeller, zaman ve enerji tasarrufu yaratacağından oldukça avantajlıdır. Bakım ve onarımın profesyonel ekipler tarafından yapılması, herhangi bir elektrik arızası ya da su kaçağı durumunda yetkili servise haber verilmesi cihazın ömrünü uzatırken, olası kazaların da önüne geçer. Yılda bir yapılacak kazan ve rezistans bakımı ile cihaz tam performans çalışarak, gereksiz enerji harcamadan kullanıcının ihtiyacı olan sıcaklıkta ve miktarda suyu sağlar. Daha fazla detay ve Demirdöküm termosifon modelleri ile ilgili teknik bilgiye sayfamızda yer alan Demirdöküm termosifon yorumları bölümünü inceleyerek ulaşabilirsiniz.