Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Arçelik Klima Modelleri ve Fiyatları  için 29 sonuç bulundu

29 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Arçelik Klima

Beyaz eşya denilince akıllara ilk gelen markalardan birisi olan Arçelik günümüzde insanların ihtiyaçlarını karşılama, yaşamlarını daha kolay bir hale getirme ve teknoloji ile buluşturma konusunda öncü olan firmalardan birisidir. Hem yurt içinde hem de yurt dışında büyük bir müşteri kitlesi bulunan marka ülkenin gelişmesine katkıda bulunan önemli kuruluşlar arasında yer alır. Günümüzde de insanların daha yaşanabilir bir hayat sürmeleri için çalışmalarına devam eden Arçelik pek çok alanda ürünlerini sizlerle buluşturmaktadır. Arçelik klima da insanların iklim koşullarından etkilenmeden konfor içerisinde yaşamalarına olanak veren gereçlerden birisi olmaktadır. Yüksek kapasite ve düşük enerji tüketimi ile öne çıkan klimalar ile kullanıcılarının daha yaşanabilir alanlara erişmesine olanak vermektedir. Özellikle küresel ısınmanın hat safhaya ulaştığı günümüzde mevsimler eskiye oranla daha çetin geçmektedir. Bu yüzden de insanlar daha yaşanılabilir alanlara ulaşmak için klimalara başvururlar. Hem bulundukları ortamı istenilen düzeyde iklimlendirebilme hem de sessiz çalışma gibi özellikleri ile öne çıkan klima çeşitleri sayesinde insanlar daha ferah ortamlara kolaylıkla erişebilmektedir. Bunun yanında Arçelik klima modelleri modüler olan türleri de bünyesinde barındırdığı için istenilen alanı kolaylıkla ısıtıp soğutmaya olanak vermektedir. Kolay kurulumları ve hızlıca hazır hale gelmeleri sayesinde bu ürünler insanların mevsim şartlarından etkilenmeden evlerinde ve ofislerinde konforlu bir şekilde yaşamalarına olanak vermektedir. Çok geniş bir ürün yelpazesinin bulunması da istenilen kapasitede ürünü kolaylıkla bulma konusunda sizlere yardımcı olmaktadır.

Arçelik Klima Çeşitleri

Arçelik Klima Çeşitleri

Klima denilince akıllara ilk olarak gelen markalardan birisi olan Arçelik pek çok farklı modeli bünyesinde barındırmaktadır. Bu modeller de modüler ve monteli olmak üzere ikiye ayrılır. Modüler olan türleri sizlere, istediğiniz ortamı kolay ve hızlı bir şekilde iklimlendirmenize olanak vermektedir. Hızlı bir şekilde kullanıma hazır hale gelmeleri ve yine hızlıca istenilen ortamda ısıtma ve soğutma işlemlerini yapabilmesi bu modelin yaygın olarak tercih edilmesini sağlamaktadır. Kullanımlarının, insanlara sağladığı en büyük avantaj ise tek bir klima ile birden fazla ortamı iklimlendirebilmektir. Bu da hafta sonları gideceğiniz bağ, deniz veya yayla evlerinde klimanızı kolaylıkla götürerek orayı da evinizin konforuna çevirebilme anlamına gelmektedir. Portatif yapıları ile siz de bu imkana kolaylıkla ulaşıp tek bir klima ile birden çok yerleşkenizi istediğiniz düzeyde ısıtıp soğutabilirsiniz. Öne çıkan diğer modelleri ise alışık olunan ve duvara monteli bir şekilde çalışan türleri olmaktadır. Kolay kurulumlarının ardından hızlı bir şekilde çalışabilir hale gelen bu ürünler ile evlerinizi, iş yerlerinizi ve kafa dinlemek için gideceğiniz yazlık, bağ evi, yayla gibi yerleşkelerinizi konforlu hale getirebilirsiniz. Arçelik klima 12000, 15000, 18000, 24000 ve 9000 BTU gibi farklı çalışma kapasitelerine sahip ürünler bünyesinde barındırdığı için kullanıcılarına her türlü yerleşkeyi etkili bir şekilde iklimlendirme olanağı vermektedir. Nitekim günümüzde inşa edilen ve halihazırda var olan evler ya da işyerleri aynı büyüklükte olmamaktadır. Bu yüzden ısıtma ve soğutma işlemi uygulayan klimaların da farklı kapasitelerde olması gerekmektedir. Arçelik de geniş ürün yelpazesi ile sizlere tam olarak bunu sunmakta ve istediğiniz yerleşkeyi kolaylıkla iklimlendirebilmenize olanak vermektedir. Bunun yanında farklı tasarımlar ve renklerde üretilen modelleri, evinizde ve iş yerinizde uyguladığınız dekorasyona uygun ürün bulunmasını sağlamaktadır. Böylelikle siz de mobilyalarınız ve genel konseptiniz ile uyumlu olan ürünler seçerek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Ayrıca geniş seçeneklere sahip olan Arçelik klima modları ile pek çok farklı şekilde konfor edebileceğiniz ortamlar oluşturabilirsiniz. Gündüz, gece, sıcak soğuk ve nem giderme gibi farklı modları sayesinde Arçelik klimalar sizlere her türlü iklim koşulu için daha yaşanılabilir ortamlar oluşturmanıza yardımcı olmaktadır.

Arçelik Klima Kullanım Alanları

Arçelik Klima Kullanım Alanları

Geniş seçenekleri bünyesinde barındırdığı ve pek çok farklı seçeneği bulunduğu için Arçelik klimaların kullanım alanı da bir o kadar yaygın olmaktadır. Bunlardan ilki ise en çok vakit geçirilen alanlar olan evler olur. Bilindiği üzere yaz ve kış ayları eski zamanlara oranda daha zorlu geçmektedir. Artık hava sıcaklıkları normal düzeylerinden çıkıp insanların rahatını bozacak düzeylere ulaşmıştır. Evlerde klima kullanımı da tam olarak bu sebeple bir lüks olmaktan çıkıp ihtiyaç halini almıştır. Arçelik klima 18000 BTU gibi yüksek kapasiteli ürünleri bünyesinde barındırdığı için her türlü geniş alan için kullanıma olanak vermektedir. Özellikle klimaların evlerde en yaygın olarak konumlandırıldığı oturma odaları gibi geniş alanlar bu tarz yüksek kapasiteli ürünler sayesinde istenilen düzeyde iklimlendirilebilmektedir. Bunun yanında yaşanılabilir bir alan oluşturmak için 26 desibele kadar düşebilen çalışma sesleri sayesinde evlerdeki huzur ortamı bozulmamaktadır. Diğer bir kullanım alanı ise insanların gününün neredeyse üçte birini geçirdikleri iş yerleri olmaktadır. Ofislerde, bürolarda veya şube gibi çalışma alanlarında yaygın olarak kullanılan bu ürünler insanların daha rahat ortamda çalışmalarına olanak vermektedir. Daha yaşanılabilir alanlar oluşturduğu için ekstrem hava koşulları yüzünden oluşan konsantrasyon eksikliği, motivasyon düşüklüğü, halsizlik veya yorgunluk gibi sorunlar ortadan kalkmaktadır. Böylelikle çalışan kişilerin bütün odaklarını işlerine vermeleri sağlanıp iş yerlerindeki verim yükseltilebilmektedir. Arçelik klima 24000 BTU gibi oldukça yüksek kapasiteli modelleri sayesinde geniş çalışma alanlarını kolaylıkla iklimlendirmeye olanak vermektedir. Öne çıkan bir diğer kullanım alanı ise kafa dinlemek için gidilen, haftanın ve yorucu çalışma yılının yorgunluğunu atmaya yarayan inziva alanları ve tatil mekanları olmaktadır. Günümüzde pek çok kişinin sahip olduğu yazlık ve bağ evleri insanların yoğun yaşam temposundan uzaklaşıp kafa dinlemelerine olanak veren alanlar olmaktadır. Bu mekanlarda da uzun süreli vakit geçirdikleri için insanlar konforlarını artırmak için klimalara başvurmaktadırlar. Hem portatif yapılı hem de duvara monteli modelleri insanların bulundurdukları ortamı kolay bir şekilde iklimlendirmelerine olanak verdiği için kullanımları oldukça yaygın olmaktadır. Size de yorucu çalışma ortamınızdan dinlemek için gittiğiniz yerleşkelerinizi kolay bir şekilde konforlu hale getirmenin tadını çıkarmak kalır.

Arçelik Klima Seçenekleri ve Özellikleri

Arçelik Klima Seçenekleri ve Özellikleri

Teknolojinin son trendleri kullanılarak üretilen Arçelik klimaları kullanıcılarının taleplerini en iyi şekilde karşılayabilmek için pek çok farklı seçenekte üretilmektedir. Bunlardan ilki ise farklı kapasite özellikleri olmaktadır. Arçelik klima 9000, 12000, 15000 ve 24000 BTU gibi pek çok farklı kapasitede üretilerek her türlü yerleşkede kullanılması mümkün kılınmaktadır. Bunun yanında taşınabilir ve duvara monteli olan modelleri ile kullanıcılarına, onların ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verecek ürünler sunmaktadır. Sadece bununla sınırlı kalmamakla birlikte gelişmiş seçenekleri de kullanıcılarına sunmaktadır. Nem alma seçeneği birçok modelde bulunan ve insanların daha yaşanabilir alanlara erişmesini sağlayan bir özellik olmaktadır. Hava sıcaklığının ideal ama nem oranının yüksek olduğu mevsimlerde insanların hayat kalitesi düşmektedir. Bu özelliğe sahip olan klima modelleri insanları bu sorundan kurtarmaktadır. Yerleştirildiği alanın nemini çok kısa sürede optimize eden ürünler ile siz de yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz. Programlı başlama ve bitirme özelliği de yine birçok modelde bulunan üstün bir özellik olmaktadır. Size hem zamandan hem de enerjiden kazandıran bu özellik sayesinde yerleşkelerinize varmadan önce klimanız çalışmaya başlayıp sizin için bulunduğu ortamı daha ideal bir sıcaklığa getirebilmektedir. Otomatik temizleme seçeneği ise neredeyse bütün modellerde bulunan ve klimanız kullandıktan sonra devreye giren bir özellik olmaktadır. İçerisindeki nemi kurutmaya yarayan bu özellikle klimanızda toz ve dolaylı olarak bakteri oluşumu önlenmektedir. Size de daha hijyenik koşullarda çalışan ürününüzün tadını çıkarmak kalır. Hızlı soğutma özelliği de neredeyse bütün modellerde bulunan ve hayat kurtaran cinsten bir özellik olmaktadır. Yaklaşık yarım saat içerisinde istediğiniz alanı daha konforlu bir sıcaklığa ulaştırmanıza olanak veren bu özellik ile dışarıdan yeni girdiğiniz eviniz veya ofisinizi hızlıca ideal sıcaklığa ulaştırabilirsiniz. Öne çıkan bir diğer hayat kurtarıcı özellik ise hava temizleme özelliği olmaktadır. Ortam içerisinde bulunan ve gözle görülemeyen toz, partikül ve bakterileri temizlemenize yardımcı olan bu özellik ile siz de daha bulunduğunuz ortamı daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz. Arçelik klima temizleme özelliği ile kendiniz ve aileniz için daha yaşanılabilir alanlar oluşturabilirsiniz.

Arçelik Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gereken İncelikler

Arçelik Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gereken İncelikler

Yaşadığınız alanları daha ideal sıcaklığa ve sağlıklı bir hale getirmenize yardımcı olan Arçelik klimalar, ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamak için farklı modeller ve gelişmiş seçenekler ile üretilmektedir. Siz de kendinize bir tane almadan önce alacağınız ürünü yıllar boyunca severek kullanmak için dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta bulunmaktadır. Bunlardan ilki ise ne türlü bir klima ihtiyacınızın olduğunu belirlemektir. Eğer birden fazla yerleşkeniz varsa ve bunlar arasında sıkça yer değiştiriyorsanız portatif olan modelleri işinize yarayacaktır. Dilediğiniz mekânı kısa sürede ideal sıcaklığa ulaştırmanıza yardımcı olan bu modeller herhangi bir kurulum gerektirmediği ve hızlı bir şekilde çalışmaya hazır hale geldiği için size uygun olabilir. Ama sadece iş yeri ve evde bulunan birisiyseniz de duvara monteli olan modelleri sizin için doğru ürünler olacaktır. Dikkat etmeniz gereken bir diğer püf nokta ise alacağınız ürünün kapasitesi olmaktadır. BTU olarak tabir edilen kapasiteler 1 litre suyun sıcaklığını bir fahrenhayt derece artırmaya verilen ölçü birimidir. Yerleşkeleriniz için en uygun olan klima modelini de internet üzerinde bulunan hesaplama araçları ile kolaylıkla bulabilirsiniz. Yerleştirmek istediğiniz alanın metrekare cinsinden değeri, odadaki pencere sayısı ve onların kapladığı alan ve de tavan yüksekliği size uygun olan klima kapasitesini belirlemek için gerekli olan değişkenlerdir. Kısa sürede yapacağınız bu hesaplamalar ile siz de kullanım amacınıza en uygun olan kapasitedeki ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Arçelik klima fiyatları her üründe olduğu gibi değişkenlik gösterebilmektedir. Bunlardan başlıca olanları ise kapasiteleri, tasarımları, uygulanılan farklı teknolojiler ve ekstra özellikleri olmaktadır. Size en uygun olan modeli bulmak için sayfamızda bulunan ürünlere göz atabilirsiniz. Bununla birlikte ürünler arasında özellik ve fiyat karşılaştırmaları yaparak hem bütçeniz hem de kullanım amacınız için uygun olan modeli kolaylıkla bulabilirsiniz. Arçelik klima yorumları da alacağınız ürünü daha yakından tanıma ve gerçek kullanıcıların yaşadıkları deneyimleri öğrenme açısında oldukça iyi bir bilgi kaynağı olmaktadır. Yine sayfamızda bulunan ürün yorumlarını inceleyerek almak istediğiniz modeli daha yakından tanıyabilir ve avantajları ile ilgili çok daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Arçelik Klima Kullanımının Getirdiği Avantajlar

Arçelik Klima Kullanımının Getirdiği Avantajlar

Arçelik klimalar sevilen ve yaygın olarak kullanılan bir ürün grubu olduğu için kullanıcılarına birçok avantaj sağlamaktadır. Bunlardan ilki ise istenilen alanı kolay ve hızlı bir şekilde daha yaşanılabilir hale getirmeleridir. Ürün yelpazesi içerisinde bulunan farklı modeller kullanıcılarının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak düzeyde geliştirilmektedir. Bu yüzden gelişmiş seçenekler ve geniş kapasite aralıkları ile sizlerin talepleri en iyi şekilde karşılanmaktadır. Klima kullanımının en belirgin avantajlarından birisi ise hava koşullarına aldırış etmeden bulunan ortamı daha konforlu bir sıcaklığa getirmeleridir. Yaz kış fark etmeksizin çalışabilen bu ürünler her türlü mevsim koşullarında sizlerin yanında olmaktadır. Hem sıcak hem soğuk hava koşullarına uygun olarak iklimlendirme yapabildikleri için dört mevsimde de kullanılırlar. Üstelik yaşadığınız bölgedeki hava durumu çalışmalarına aldırış etmeden her türlü konumda güvenle kullanılabilmektedirler. Bu sayede her türlü yerleşkede konforu artırmak mümkün olmaktadır. Arçelik klima 15000 ve 24000 BTU gibi yüksek kapasiteli olarak üretilebildiği için geniş alanların da konforunu artırmak oldukça kolay olmaktadır. Geniş ürün yelpazesinde bulunan farklı kapasitedeki modelleri her türlü yerleşke için uygun olan modeli sizlere sunmaktadır. Sadece taleplerinizi karşılama alanında değil, sağlığınız açısından sunduğu avantajları da yaygın olarak kullanılmalarının bir diğer nedenidir. Oda içerisinde bulunan ve gözle görülemeyen polen, toz ve bakteri gibi zerreler Arçelik klimaları tarafından filtrelenip temizlendiği için sizleri daha sağlıklı yaşam alanları ile buluşturmaktadır. Bununla birlikte çalışmayı bitirdikten sonra içerisindeki nemi otomatik olarak temizlemesi yine bu tür zararlı oluşumların klimanızda oluşması ve barınmasını önlemektedir. Arçelik inverter klima ise sizlere daha az enerji ile daha hızlı iklimlendirme olanağı vermektedir. Güncel teknolojinin bütün faydaları kullanılarak üretildiği için eski nesil ürünlerden daha kabiliyetli olan bu modeller bütçeniz ile de dost olmaktadır. Buna ek olarak bünyelerinde farklı çalışma modlarını bulundurdukları için gündelik yaşamda zamandan kazanmanıza yardımcı olurlar. Hızlı soğutma, programlanabilir çalışma, hava temizleme ve nem alma gibi özellikleri sayesinde işlerinizi kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda sizlere daha sağlıklı yaşam alanları sunup klimanızı uzun süreler kullanmanıza olanak vermektedir.

Arçelik Klima Kullanımı Hakkındaki Bilmeniz Gerekenler

Arçelik Klima Kullanımı Hakkındaki Bilmeniz Gerekenler

Alacağınız klimayı uzun yıllar severek kullanmak için dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta bulunmaktadır. Bunlardan ilki ise düzenli olarak yapacağınız bakımları olmaktadır. Mevsim başlarında ve sonlarında yapılması gereken bu bakımlar ile hem daha uzun ömürlü olmalarını hem de daha az enerji ile çalışmalarını sağlayabilirsiniz. Eğer teknik işlerden anlayan birisiyseniz bu işlemleri kendi başınıza yapabilirsiniz. Diğer durumda yetkili bir servisten destek almak ürününüzün kullanım ömrünü uzatacaktır. Dikkat etmeniz gereken ilk bölge klimanın girişi olmaktadır. Burada oluşabilecek tozları temizlemek ürününüzün daha verimli çalışmasını sağlayacaktır. Bunun için de elektrik bağlantısını kesip 15 dakika kadar bekledikten sonra sadece nemli olan bir bez ile açık konumda bırakılan kapakları hava çıkış bölgelerini yavaşça temizleyebilirsiniz. Temizleme amacı ile kullanacağınız bez de deterjan, alkol bazlı hijyen maddeleri ve aseton gibi aşındırıcı maddelerin olmaması klimanızın yıpranmasını önleyecektir. Sadece su ile ıslatılıp nemli halde bırakılacak bir bez size yardımcı olacaktır. Kullanım ömrünü artıracak bir diğer püf nokta ise filtrelerin temizlenmesi olmaktadır. Hava filtreleri ve neo plasma filtrelerini temizlemek gereksiz enerji kullanımının önüne geçecektir. Bulunduğunuz ortamın kirlilik seviyesine göre yapacağınız periyodik bakımlarla ürününüzün kullanım ömrünü artırabilirsiniz. Temizleme işlemi sırasında da Arçelik klima kullanma kılavuzu sizin için en iyi rehber olacaktır. Talimatlara uyarak çıkardığınız filtrelerin ilk önce kirlilik seviyesini kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer çok tozlu ise üzerinde bulunan tozları bir elektrikli süpürge vasıtası ile yavaşça temizleyebilirsiniz. Daha sonra soğuk su vasıtasıyla, yine hiçbir kimyasal madde kullanmadan yavaşça üzerindeki kalıntılardan kurtulabilirsiniz. Gölgede kurutarak tamamlayacağınız temizleme işlemini de talimatlardaki gibi filtrenizi yerine yerleştirerek tamamlayabilirsiniz. Daha verimli ve doğru çalışmaları için Arçelik klima ayarları ve bu konuda uzman olan kişilerce yapılmalıdır. Bu şekilde size doğru çalışan verimli klimanızın tadını çıkarmak kalır. Son olarak klimanızı kullandığınız odanın doğrudan güneş almaması enerji verimliliği için önem arz etmektedir. Kullanacağınız zamanlarda perde vasıtası ile güneş ışınlarından korunabilir ve odanın dolaylı yoldan ısınmasını önleyebilirsiniz. Ayrıca havayı soğutmaya yarayan dış üniteyi de doğru konumlandırmak enerji tasarrufu konusunda size yardımcı olacaktır. Eğer ısınma amacı ile kullanmak istiyorsanız dış üniteyi güneş gören bir alana konumlandırarak, soğutma amacı ile kullanmak istiyorsanız da dış ünitenizi güneş görmeyen bir cepheye monte ettirerek enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.