Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Confetti Oyun Halısı Modelleri ve Fiyatları  için 7 sonuç bulundu

Çocukların kendi yaşam alanlarının olması uzmanlar tarafından devamlı tavsiye ediliyor. Bu yaşam alanlarının olabildiğince eğitici bir şekilde dekore edilmesi pek çok açıdan fayda sağlıyor. Etraftaki her şey bireyler için bir uyarıcı görevi görüyor. Çocuk odaları doğru uyarıcılarla dekore edildiğinde gerek çocuklar gerekse ebeveynler için hem fayda hem de kolaylık oluşmuş oluyor. Oyun halısı çocuk ve bebekler için oda içinde ayrı bir alan oluşturuyor. Eğitici oyun halısı modelleriyle çocukların konsantrasyon kazanmak gibi gelişimleri sağlanabiliyor. Bebek oyun halısı ve çocuklar için tasarlanan oyun halıları farklılık gösterebiliyor. Oyun halılarıyla odalar daha eğlenceli hale getiriliyor.

Oyun Halısı Bebek ve Çocuklarda Çok Yönlü Gelişimi Tetikliyor

Oyun Halısı Bebek ve Çocuklarda Çok Yönlü Gelişimi Tetikliyor

Oyun halılarının bebekler ve çocuklar üzerindeki etkileri farklı oluyor. Her şeyden önce eğlenceli bir ortamın vesilesi olan oyun halıları, bebeklerde sakinleşmeyi sağlayabiliyor. Çıngıraklı oyuncak eklemeleri veya müzik kutusu eklemesi gibi niteliklere sahip oyun halıları bebeklerin güzel vakitler geçirmesini sağlıyor. Bebekler için oyun halısı kullanıldığında, bebek henüz emekleme aşamasındaysa, halı üzerindeki desenlerde hedef belirlediği noktalara ulaşmaya çalışması emekleme konusunda ilerleme kat etmesine yardımcı oluyor. Piyanolu oyun halısı modellerinin ise çocuğun müzik kulağının ve el becerilerinin gelişmesinde faydası oluyor. Halıda bulunan oyunların özelliklerine göre çocukların belli başlı kabiliyetleri gelişiyor. Örneğin arabalı oyun halısı modellerinin bazıları büyük bir sokak görünümünde oluyor. Bu halılarda park etme, yarış gibi oyunlar oynayan çocukların görüş perspektifi onlar farkında olmadan gelişiyor. Seksek bulunan oyun halılarında vakit geçiren çocuklar denge konusunda gelişim sağlıyor. Bazı oyun halılarında belli başlı kelimelerin yazımları veya ardışık sayılar eklenerek çocukların eğitici vakitler geçirmesi sağlanıyor. Örneğin küçük yaşta İngilizce öğrenmesi istenen bir çocuk için küçük bir başlangıç olması adına farklı dilde kelimelerin yer aldığı oyun halıları alınabiliyor. Eğitici oyun halıların başka bir çeşidi de saat motifine olan halılar oluyor. Çocukla halı üzerinde saatleri göstererek pratik yapmak gerçekten iyi sonuçlara sebep olabiliyor. Böylece öğrenmek çocuklar için hem eğlenceli hem de verimli bir hale gelmiş oluyor. Müzikli oyun halısı modelleri çocukların veya bebeklerin küçük yaştan itibaren müzikle iç içe olmalarını ve eğer bir yetenekleri varsa bunu sergilemelerini sağlıyor. Böylece ilerleyen zamanlarda yönelecekleri hobi veya mesleklere çok erken zamanlarda meyletmiş oluyorlar. Oyun halılarının eğlenceli görünümü her zaman çocukları kendisine çekiyor ve çocukların evde sıkılmamaları sağlanıyor. Çocuk veya bebek odası dekorasyonları gereksiz eşyalarla donatıldığında çocuk için rahatsız edici bir atmosfer oluşuyor. Çocuğun veya bebeğin odasının olabildiğince karmaşıklıktan uzak ve olabildiğince eğitici bir şekilde dekore edilmesi, sakin ve eğitimli çocukların yetişmesi için alt yapı sağlıyor. Doğru dekorasyon psikolojiyi de en doğru şekilde etkiliyor. Bebek Odası & Park Yatak kategorisi üzerinden farklı seçeneklere ulaşabilir, dilediğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.

Oyun Halısı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Oyun Halısı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Oyun halıları pek çok modelde üretiliyor. Başlıca iki kategori çocuk oyun halısı ve bebekler için tasarlanan oyun halıları kategorileri oluyor. Sesli oyun halısı modellerin piyano gibi minik oyuncak eklemeleri veya müzik çalar niteliğinde ses çıkaran oyuncaklar eklenebiliyor. Bebeklerin halıya konuldukları zaman oynayabilmeleri için çıngıraklı ses çıkaran oyuncaklar da oyun halılarına ekleniyor. Bu model halıların kenarlarından başlayıp yukarı doğru birleşen boru tarzında çubukları bulunuyor. Bu çubuklara ayna eklemesi de yapılabiliyor. Bebekler için tasarlanan oyun halıları yastık gibi yumuşak oluyor. Özellikle henüz yeni yeni oturmaya başlamış veya hiç oturamayan bebekler yatış pozisyonunda oldukça rahat ediyor. Bu halıların yumuşaklığına dikkat etmek bebeğin rahatlığı için oldukça önemli oluyor. Yuvarlak veya uzun olup kenarları oval olan oyun halıları olduğu gibi kare veya dikdörtgen şeklinde modeller de kullanıcılarla buluşuyor. Bazı oyun halılarının yatış bölümü son derece rahat olduğundan bebeklerin burada uyuması da problem oluşturmuyor. Oyun halılarına yastık eklemeli bir şekilde tasarlamalar da yapılıyor. Bunun dışında yeterince geniş bir oyun halısına ebeveynler tarafından başlık eklenmesi de herhangi bir problem oluşturmuyor. Çocuklar için puzzle oyun halısı modelleri oldukça faydalı oluyor. Puzzle parçalarının birleştirilip çıkarılması gibi çocuk dilediğince halıyı çıkarıp takabiliyor, dilediği takdirde 3 boyutlu bir hale getirebiliyor. Puzzle oyun halılarının genelde rakamlardan oluşması çocuğun sayısal zekasını geliştiren etkenlerden biri oluyor. Henüz rakamlarla arasında uzun bir mesafe olan çocuklar, erken yaşta eğitici bir aşinalık kazanıyor. Dilsiz eğitici halılarda aynı kategorideki farklı cisimlerin puzzle şeklinde dizilmesi çocukların eğitimine ayrı bir katkı sağlıyor. Cisimler konusunda isim ezberleri güçleniyor. Oyun halısı modelleri arasında çocukların çizim kabiliyetlerini geliştirebilecekleri tasarımlar da bulunuyor. Boyama yapmaları için çizilmiş resimlerden oluşan oyun halıları, çocukların özgür bir şekilde renkli hayal dünyalarını yansıtmalarını sağlıyor. Bunu yaparken yeni bir ürün elde eden çocuklar, kabiliyetlerinin farkına varmak konusunda da gelişim gösteriyor. Oyun halısı fiyatları modellere göre değişkenlik gösteriyor. Bebek oyun halısı fiyatları da modellere ve bulundurduğu özelliklere göre fiyat farklılığı gösterebiliyor.

Oyun Halıları Yeni Bir Yaşam Alanı Oluyor

Oyun Halıları Yeni Bir Yaşam Alanı Oluyor

Oyun halısı bebek veya çocuk fark etmeksizin yeni bir yaşam alanı oluşturmak için ideal eşya oluyor. Çocuklar böyle bir halının varlığı söz konusu olduğunda oyun oynamaları için belirli bir alan olmasına dair koşullanıyor. Bu durum çocukların sınırlar konusunda gelişmesine yardımcı oluyor. Piyanolu bebek oyun halısı modelleri erkenden çocukların müzikle buluşması ve el becerilerini eğlenerek geliştirmeleri bakımından faydalı oluyor. Oyun halısı oyuncakları bebeklerin dikkatlerini çektiğinden ev içinde sıkılmamaları için bir seçenek olmasını sağlıyor. Çocuklar için daha çok kendi oyuncaklarına uygun bir alan olması adına oyun halısının kullanımı gerçekleştiriliyor. Örneğin büyük bir sokak görünümün oyun halısına sahip bir çocuk, kuş bakışı ile baktığında büyük bir sokağı ayaklarının altındaymış gibi düşünüyor ve özgür bir hissiyatla oyunlarına devam ediyor. Büyük oyun halısı modellerinin çocuklar için oldukça geniş bir alan oluşturması ev içerisinde eğlenceli dakikaları beraberinde getiriyor. Bu tür halılar yalnızca evlerde değil kreşlerde ve çocukların oyun oynadıkları kapalı alanların çoğunda tercih edilebiliyor. Grup oyunlarında büyük halıların alan avantajı sayesinde çocuklar rahatça oynayabiliyor. Oyun halısı tavsiye olarak düşünüldüğünde uzmanların teşviklerini akıldan çıkarmamak gerekiyor. Bir çocuğun kendine ait bir yaşam alanı olmasını üstüne basa basa teşvik eden uzmanlar, oyun alanlarının da farkında olmalarını sağlamanın önemli olduğunu vurguluyor. Teknoloji çağında olmanın bir getirisi çocukların teknolojik cihazlarla boş vakit geçirmelerini engellemek oluyor. Çocuklara dikkatlerini çekecek, eğlenceli ve bir o kadar eğitici olabilecek seçenekler sunmak sürekli gündemde olan tablet bağımlılığı gibi konuların azalmasına fayda sağlıyor. Oyun halıları eğlenceli olduğu kadar eğitici olan ürünler olarak ebeveynler tarafından tercih edilmeye devam ediyor. Bebek Odası Tekstil kategorisi üzerinden farklı seçeneklere ulaşabilir, seçtiğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.