ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Listerine Total Care Zero Ağız Bakım Suyu 2 x 500 ML
(213)
146,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Listerine Cool Mint Ağız Bakım Suyu 250 ML + Le Petit Marseillais Vanilya Sütü Duş Jeli 250 ML
Listerine Cool Mint Ağız Bakım Suyu 250 ML + Le Petit Marseillais Vanilya Sütü Duş Jeli 250 ML
(66)
49,50 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Valkyrie 7 adet Paslanmaz Çelik Diş Tartar Dil Temizleme Dental A
(3)
147,27 TL
Listerine Cool Mint Nane Aromalı Ağız Bakım Suyu 500 ML
Listerine Cool Mint Nane Aromalı Ağız Bakım Suyu 500 ML
(8)
69,90 TL
Colgate Plax Çay ve Limon Plağa Karşı Alkolsüz Ağız Bakım Suyu 2 x 500 ML
Colgate Plax Çay ve Limon Plağa Karşı Alkolsüz Ağız Bakım Suyu 2 x 500 ML
(23)
79,95 TL
76,75 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Listerine Cool Mint Ağız Bakım Suyu 1 L
Listerine Cool Mint Ağız Bakım Suyu 1 L
(455)
107,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Listerine Cool Mint Ağız Bakım Suyu 2 x 1 L
Listerine Cool Mint Ağız Bakım Suyu 2 x 1 L
(40)
199,98 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Breatify Ağız Kokusu Önleyici Damla 20 ML
Breatify Ağız Kokusu Önleyici Damla 20 ML
(8)
149,00 TL
Valkyrie 7 Parça Paslanmaz Çelik Diş Tartar Sökücü Diş Temizleme
(4)
94,28 TL
Colgate Plax Nane Ferahlığı Ağız Bakım Suyu 2 x 500 ML
(4)
84,95 TL
81,55 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Valkyrie 7 Parça Paslanmaz Çelik Diş Tartar Sökücü Diş Temizleme Kiti Tartar Kireç Temizleyici Seti
(1)
144,82 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Amway Glister Ağız Bakım Suyu 50 ML
Amway Glister Ağız Bakım Suyu 50 ML
(7)
220,00 TL
194,25 TL
Sensodyne Cool Mint Ağız Bakım Suyu 500 ML
(10)
75,24 TL
Bakır Dil Temizleme Dil Sıyırıcı Temizleyici Dil Plak Aparat
Bakır Dil Temizleme Dil Sıyırıcı Temizleyici Dil Plak Aparat
(2)
45,63 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Listerıne Cool Mint Gargara 1 L + Cool Mint Gargara 500 ML
Listerıne Cool Mint Gargara 1 L + Cool Mint Gargara 500 ML
(5)
149,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Listerine Ağız Bakım Suyu Total Care 1 L
Listerine Ağız Bakım Suyu Total Care 1 L
(15)
149,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

EZERE 6 Parça Set Profesyonel Diş Tartar Sökücü Paslanmaz Çelik
(2)
185,78 TL
Listerine Ağız Bakım Suyu Advanced White 250 ML + Cool Mint 250 ML
Listerine Ağız Bakım Suyu Advanced White 250 ML + Cool Mint 250 ML
(8)
39,90 TL

Ağız Temizleme & Gargara

Diş bakımını düzenli olarak gerçekleştirmek, ilerleyen süreçte rahatsız edici sağlık problemleri yaşamamak adına oldukça önemlidir. Diş fırçalama teknikleri ya da gargara gibi seçeneklerle ağız bakımı yapabilmek mümkün ve genel olarak yeterli olmaktadır. Vücudumuzun en savunmasız olarak nitelendirilen ağız bölgesi temizlik ve bakım anlamında en fazla önem verilmesi gereken bölgedir. Bireysel bakım denildiğinde ilk akla gelenlerden olan ağız ve diş bakımı için oldukça geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır ve bunlardan birisi de, ağız bakım suyudur. Ağız bakım suyu kullanımı gün geçtikçe artıyor olmasına rağmen birçok kişi için halen bir kullanım tercihi olmamaktadır. Genel olarak tuzlu su ile yapılan gargaralar diş minelerine zarar verebilir ve bu yüzden de ağız bakımı için özel olarak üretilmiş olan ürünlerin tercih edilmesi oldukça önemlidir. Her yemekten sonra diş fırçalamak birçok kişi için alışılageldik bir eylemdir. Bu kadar sık diş fırçalamak ise diş mineleri açısından bir tahribat yaratabilir. Bu sebeple, “Diş nasıl fırçalanmalı?” ya da “Ağız bakımı nasıl olmalı?” gibi sorulara konunun uzmanlarının verdiği cevaplar araştırılmalı ve uygulanmalıdır. Bu sorulardan bir diğeri ise “Gargara nasıl yapılır?” sorusudur. Gargara yapılma amacı, dişlerin aralarını ya da boğaz bölgesinde diş fırçasının ulaşamadığı bölgeleri de steril edebilmektir. Bu sebeple dişler doğru ve etkin bir şekilde fırçaladıktan sonra gargara yapılarak tüm ağız içi bakımının son aşaması tamamlanmış olacaktır. Ağız temizliğinde gargara içeriğinin önemi de oldukça fazladır. Diş hassasiyetlerinize uygun bir gargara ve diş macunu seçerek ya da diş hekiminize danışarak günlük ağız bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Gün içinde soluduğumuz havada oluşan partiküllerin dahi kalıntılarına rastlanan diş ve damak bölgemiz hemen hemen en çok temizlenmesi gereken noktalar konumundadır.

 Ağız Temizliği ve Önemi

Ağız Temizliğinin Önemi

Ağız temizliği uygulamaları özellikle çocuk yaşlarda kazanılması gereken alışkanlıklardır. Ailelerin öz bakım anlamında çocuklarına kazandırması gereken yetkinlikler arasında ağız temizliği de bulunur. Diş fırçalamanın önemi ve hayatımızdaki rolü bilinerek bu bakım ve temizlik tamamlanmalıdır. Diş fırçalamak demek, yalnızca diş fırçası ile dişimizi beyazlatmak demek değildir. Diş fırçalamak, diş eti bakımını da içerir ve doğru, dairesel hareketlerle hem diş sağlığı hem de diş eti sağlığı korunmuş olur. Dişler her biri kontrol edilerek tek tek fırçalanması gereken, kişiler için oldukça önemli organlardır. Dişler eşit ve doğru fırçalanmaması halinde diş çürümelerine zemin hazırlanmakta olup, vücut sistemi açısından bakterilere karşı savunma sisteminizin zarar göreceği anlamı taşımaktadır. Ağız temizleme suyu kullanımı, dişleri fırçalamanın ardından gerçekleştirilmesi gereken bir uygulamadır. Eski yöntemle tuzlu su olarak bilinen ve yaygın olarak yapılan bu gargara günümüzde birçok güvenilir ve kaliteli markalar tarafından son teknoloji ve ihtiyaçlar dâhilinde üretilerek kullanıcılarına sunulmaktadır. Ağız temizleme sularında belirli bir alkol oranına ihtiyaç duyulmaktadır. Gargara türünü uzman hekimlere danışarak, kişilerin ağız yapılarına uygun olacak şekilde belirlemekte fayda bulunmaktadır. Ağız temizleme sularının bir kullanma talimatı yoktur. Dişleri fırçalamanın ardından sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde üç defa uygulanabilmektedir. Ancak günümüz şartlarında hemen hemen herkesin iş hayatında olduğu düşünüldüğünde, mesai saatleri içinde gargara yapabilmenin zorluğu göz önünde bulundurularak, çoğu kişi sabah ve akşam olmak üzere günde sadece iki defa ağız bakımı yapabilmektedir. Gargaralar, genellikle ağız temizleme suyu olarak da adlandırılabilen, ağız ve dil temizliğinde tam bir koruma sağlayarak fırçanın ulaşamadığı bölümleri temizleyerek kişilere yüzde doksan gibi bir orana yakın koruma sağlayan ürünlerdir. Gargara seçimi yaparken, alkol oranlarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Daha pratik bir ağız bakımı için sayfamızda yer alan elektrikli diş fırçası çeşitlerini de inceleyebilirsiniz.

 Ağız Temizleme Suyu Fiyatları

Ağız Temizleme Suyu Fiyatları

Gargaralar fiyat olarak çok yüksek rakamlı bir ürün olmamakla birlikte evde de yapılabilen bir uygulamadır. Eski geleneklere göre tuzlu su olarak bilinen gargaralar günümüzde yerini birbirinden değerli ve güvenilir birçok markaya bırakmış durumdadır. Gargaralar satın alınırken, bu konuda titizlikle davranılmalıdır. Alkol düzeyi ve kullanım sıklığı doktorunuz tarafından belirlenebilir. Gargaranın içeriğindeki alkol miktarı, tıpkı geleneksel gargalar gibi diş minenizi hassaslaştırabilir. Bu sebepten ötürü kendinize en uygun gargarayı öğrenebilmek adına diş hekiminizden yardım alabilirsiniz. Yetkili satıcılarda ağız temizleme seti olarak satılan bu ürünler bir paket halinde de kişilere sunulmaktadır. Tatile giderken ya da kısa iş seyahatlerine giderken çantanızda çok yer kaplamayan boyları ve uygun fiyatlarıyla farklı boylarda ve seçeneklerde setler de bulmak mümkündür. Hatta iş hayatındaki kişiler ofislerine bu setleri alarak çekmecelerinde rahatça bulundurabilmektedirler. Bu nedenle hayatı kolaylaştıran adımlar arasında ağız temizleme setleri de ilk sıralarda yerini alabilmektedir. İş hayatında günlük diş temizliği oldukça zor olabilmektedir. Hemen hemen herkesin aynı koşul ve şartlarda çalışmadığı düşünülürse bu tip set kullanımları herkes tarafından mümkün olmamaktadır. En azından sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa dahi diş fırçalamak birçok anlamda hayati derecede önemlidir. Birbirinden farklı birçok gargara markası bulunmaktadır. Unutulmamalıdır ki ağız ve diş bakımı yalnızca dişlerden ibaret olmamaktadır. Zira sağlıklı bir dişe sahip olmak için, öncelikle sağlıklı bir diş etine de sahip olmak gerekir. Sağlıklı bir diş eti yapısına sahip olmayan bireylerde dişlerde sararma, diş etlerinde kanama, ağız kokusu gibi can sıkıcı problemler görülebilmektedir. Bu durumun önüne geçebilmek adına dişlerin düzenli olarak fırçalanması ve özellikle güvenilir markaların ağız temizleme ürünleriyle diş fırçalamanın desteklenmesi önemlidir. Ağızda tutunan ve yer edinen bakteriler bir süre sonra temizlenmezse, yavaş yavaş dişleri çürütmeye, diş etlerinde ve dişlerde kalıcı hasarlar bırakmaya başlarlar. Aslında diş çürümeleri de birer bakteri üremesi olarak kabul edilebilmektedir. Tercihe göre diş beyazlatıcı seçenekleri de sayfamıza bulunmaktadır.

 Ağız Temizliği Faydaları Nelerdir?

Ağız Temizliği Faydaları Nelerdir?

Ağız temizliği genel olarak vücut temizliği kadar, bazı zamanlarda çok daha önemlidir. Çözümlenemeyen iltihap nedenli hastalıklarının ve yine açıklanamayan diş çürüklerinin altındaki en önemli etkenler, bakteriler olmaktadır. Gargara, ağız bakımı söz konusu olduğunda faydaları oldukça geniş bir üründür. Yani, dişleri fırçalayan bir kişi gargara yaparsa fırçanın ulaşamadığı bölümlere dâhi gargara sayesinde ulaşabilmekte ve gerekli bakımı gerçekleştirebilmektedir. Bilhassa süt ürünleri gibi protein ağırlıklı tüketimlerin ardından dişlerin fırçalanması ve ağızın gargara ile tamamen temizlenmesi oldukça önemlidir. Protein güçlü yapısı ve yapışkan özelliği sayesinde diş çürümelerine neden olmaktadır. Çocuklara süt içirdikten sonra dişlerin fırçalanması istenilmesi tam olarak bu sebeptendir. Genellikle çocuklara sık sık verilen çikolatalar ya da sütlü atıştırmalıklar dişlerin çürümesine sebep olmaktadır. Ancak her akşam yatarken içilen süt de yine sabaha kadar dişlerin çürümesine yetecek kadar bakteri üretimi yapmaktadır. Bu sebeple hemen hemen her tip protein tüketiminin ardından dişlerin fırçalanması gereklidir. Eğer dişleri fırçalayacak bir konumda değilseniz, alternatif katı gıdalar ile dişleri sürtünme tekniği ile proteinlerden arındırabilirsiniz. Fakat bu da oldukça yetersiz bir çözümdür ve diş fırçası ile ağız temizleme suyunuza ulaşır ulaşmaz gerekli bakımları gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ağız temizleme suyu faydaları arasında en önemlisi, sindirimin ağızda başladığı düşünülürse, bakteri sindiriminin önüne geçmek olacaktır. Günümüzde mide rahatsızlıklarının da oldukça yaygın olduğu düşünülürse, ağız ve diş bakımının önemi gittikçe artmaktadır. Ağız temizliği konusuna oldukça önem göstermeli ve yılda iki defa diş doktoruna muayene olunması gerekmektedir. Çürük dişler iltihaplı diş etleri ve tüm bunlara bağlı sağlıksız ağız, vücut genelinde hastalıklara yol açabilmektedir. İlk olarak midenin etkilendiği bu sistemde mide salgılarını bozan bakteriler ardında bağırsak sistemini ve idrar yollarına kadar inebilmektedir. Kan tahlillerinde yüksek çıkan enfeksiyon değerleri kimi zaman diş eti problemleri yüzünden de olabilmektedir. Karanfil bu konuda kişilere yardımcı olabilecek doğal yöntemler arasında ilk sıralarda yer alabilmektedir. Ağızda bekletilen karanfil 3 ya da 4 saat boyunca çiğnenir ya da ağızda bekletilirse, bakterilerin yok olmasına ve iltihaplı durumların kurumalarına sebep olmaktadır. Bu sebeple karanfil tüketimi hemen hemen herkesi için oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Fakat yine de hiçbir şey düzenli diş fırçalamak ve ağız bakım suyu kullanmak kadar etkili değildir.

 Gargara ve Ağız Temizleme Ürün Seçimleri

Gargara ve Ağız Temizleme Ürün Seçimleri

Gargara ve ağız temizleme ürünleri ile ilgili seçimler yaparken doktor tavsiyesi ile ilk olarak bu ürünleri almalıyız. Diş hekimlerinin diş yapısına ve diş eti uygunluğuna göre belirlediği diş macunu, diş fırçası ve gargara güvenilir firmalardan alınmalı ve yine önerilen doğrultuda kullanılmalıdır. Bazı diş ve diş eti tipleri günde bir defadan fazla fırçalandığında hassaslaşmaktadır. Bu sebepten ötürü hangi tip ürünleri kullanılacağını öğrenmek adına diş hekimine başvurmak oldukça önemlidir. Günümüzde gargara nasıl kullanılır? Gibi soruların oldukça yaygın olarak sorulmasıyla belli ki kullanım top noktaya gelmiş bulunmaktadır. Pandemi şartları nedeniyle de ağız bakımı ve temizliği ciddi oranda önem arz ederken, kişilerin bu konuda salgın öncesine göre daha titiz davrandığı da yine bilinen bir durum olarak karşılaşılmaktadır. Ağız temizliği ile ilgili konu problemleri de bazı kişiler yaşayabilmektedir. Ağız kokusu giderici tavsiye edilir böylesi durumlarda ancak, ağız kokusunun bir olma ya da oluşma nedeni vardır. Neden ağız kokar ya da vücutta neden bir bölge ağarır gibi soruları kişiler kendilerine sorabilmelidirler. Bireyler, öncelikle kendi doktorları olabilmeli ve ortaya çıkan problemlerin sebeplerini anlayabilmelidir Dişte neden koku oluşur, öncelikli olarak araştırılması gereken konular arasında yer alır. Hemen hemen herkes koku hissettiği an gargara çeşitleri ile ilgili araştırmalara girerler ve en kısa sürede bunun önlemi alınması için araştırmalar yapılır ve hatta tavsiye edilen ürünler alınır. Ağız kokusu birçok mide hastalıklarının habercisi olabilmektedir. Gastrit gibi bazı belli başlı hastalıklar ağızda kötü koku bırakacağı gibi, mide öz suyunun geri gelmesi sonucu mide asitleri dişlere bu noktada zarar verebilmektedirler. Yine de ağızdan gelen kokuların yüksek oranda diş ve diş eti problemleri sonucu ortaya çıktığı bir gerçektir. Bu problemleri ortadan kaldırabilmek adına da düzenli olarak diş fırçalamalı, diş eti bakımlarını gerçekleştirmek gerekmektedir. Ayrıca gargara içerenleri gereği alkol ihtiva etmeleri sebebiyle, kullanımı ve temini konusunda dikkat edilmesi gereken konular ve ürünler arasında yerini almaktadır.

 Ağız Temizleyiciler ve Özellikleri

Ağız Temizleyiciler ve Özellikleri

Genellikle ağız bakımında kişiler pek fazla özenli davranmamaktadır. Ağız temizleyici kullanımı temizliğin ve sağlıklı bir hayatın hemen hemen ilk kurallarında biri olarak kişilerin karşısına çıkabilmektedir. Bu konuda diş doktorlarının sıklıkla önerdiği en önemli durum ağız sağlığıdır. Ağız sağlığı bakteri tutunması ile ve vücutta iltihap oranının artmasıyla birebir, hatta doğrudan ilgili bir durum olarak görülmektedir. Dişleri fırçalamak ağız bakımında yeterli olmamaktadır. Ağız gargarası kullanımı bu noktada oldukça fazla önem arz ediyor olmaktadır. Dişlerin arasına takılan ve fırça darbeleriyle temizlenemeyen bazı inatçı tartarlar yani diş dibi birikimleri gargar içerenleri sayesinde parçalanarak ağız bölgesinden atılmaktadır. Vücut bağışıklık sisteminin ilk savunma mekanizması olan ağız salgıladığı tükürük salgısı ile aslında bir bakıma ve bir dereceye kadar koruyuculuğunu sürdürmektedir. Bakterileri yok etme özelliğine sahip olan bu sıvı tek başına yeterli değildir. Vücut sisteminde ağız solunumu sırasında havada yer alan istenmeyen partiküller bedene girmemesi için tam olarak bu aşamada bademcik koruyuculuğunu göstermektedir. Bademcik tuttuğu bakteriyi ya da virüsü yayılmaması için tutma görevini üstlenmektedir. Tabii bu sıra ağız bakteri kazanmış ve bunları imha etmek için tükürük salgılamaktadır. Bu noktada dişlerinizi fırçalamanız yeterli olmayacaktır. Ağız temizleme gargarası kullanımı mikrop ve bakterileri öldürmesi nedeniyle tam bir koruma sağlamış olacak ve belki de hastalığa sebep olacaktır. Bir virüsün ya da bakterinin bademcikler engelinden geçemeyerek tutulması ve eşit zamanlı aralıklarla dişlerini temizleyen ve boğaz gargarası gibi ağız temizleme gargaraları yapan ve sıklıkla kullanan bir kişi bu mevcut önlemler ve temizlik sayesinde geçirebileceği bir hastalığı önlemiş ve virüsü yok etmiş olacaktır. Tabii ki tek başına virüsleri yok etmek sadece ağız temizleme suları yeterli olmayacaktır. Tam bir koruma ya da sağlıklı bir yaşam isteniyorsa bu yiyeceklerle, dengeli beslenme teknikleriyle desteklenmesi gereken bir durumdur.