Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Shell Motor Yağı Modelleri ve Fiyatları  için 378 sonuç bulundu

378 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Shell Motor Yağı

İçten yanmalı motorlarda hareketli parçaların birbirine sürtünmesini en aza indirmek ve motorda oluşabilecek aşınmaların minimumda tutularak motorun ömrünü uzatmak için motor yağı kullanılır. Motorun doğru bir performansta çalışması çekiş gücünden fren mesafesine kadar birçok noktayı da destekler. Bu nedenle araçlarda düzenli aralıklarla motor yağı kontrolü ve değişimi önemli bir ayrıntıdır. Motor yağının düzenli kontrolü kadar önemli olan bir başka nokta ise kullanılan yağın kalitesidir. Motor yağı üretiminde bilinen birkaç global markadan bir tanesi olan Shell, ekstra özellikleri ile motorun aşınma seviyesini azaltırken sürüş konforunu da artırır. Shell motor yağı kullanırken farkı siz de rahatlıkla görebilirsiniz. Araçlarda motor çalıştığı zaman yüksek bir ısı da ortaya çıkar. Motor yağı bu yüksek ısıya maruz kalan parçaların soğumasını da sağlarlar. Yağ parçalarda oluşan sıcaklığı taşır, ısıyı düşürür, yani bir çeşit denge oluşturur. Motor yağının bir başka önemli görevi de motorun parçalarında oluşabilecek yabancı maddeleri temizlemesidir. Görüldüğü gibi motor yağı aslında çok önemli işlevlere sahiptir. Shell ise farklı motor tiplerinin ihtiyaçlarına göre ürettiği motor yağları ile araç sahiplerinin karşısına çıkar. Shell motor yağı seçimi motor özelliklerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Klasik motor yağlarının işlevinin yanı sıra yeni teknolojiler ışığında desteklenen özellikler barındıran Shell yağ çeşitleri yüksek performansı da beraberinde getirir. En zorlu sürüş koşullarında bile yağ motoru korur. Böylece motor zarar görmeden sürüş tamamlanabilir. Burada en önemli nokta motor yağının her zaman kontrol edilmesi ve düzenli aralıklarla değiştirilmesidir. Bütün makinelerde olduğu gibi araç motorlarının da en büyük düşmanı çalışma sırasında oluşan sürtünmeden kaynaklı aşınmalardır. Motor yağının düzenli değişiminin yapılmaması çok daha ciddi arızalara yol açabilir. Motoru doğrudan etkileyen bu arızalar aracın çalışmasını engelleyebilecek ve hatta önemli maddi külfet getirecek boyutlara varabilir. Shell ise araç sahiplerine uzun ömürlü bir kullanım vadeder.

Motor Yağı Ne Sıklıkla Değişir?

Motor Yağı Ne Sıklıkla Değişir?

Motor yağının bu kadar önemli bir işlevinin olması ne aralıklarla değişeceği sorusunu da beraberinde getirir. Aslında bu periyot çoğunlukla aracın hangi şartlarda kullanıldığına, ağır yük taşınıp taşınmadığına, trafiğe ne kadar çıktığına, motoru zorlayacak parkurlara girilip girilmediğine bağlı olarak değişir. Sürekli kullanılan, yük taşınan ya da arazilerde çalıştırılan araçlarda yağ değişimi de sık aralıklarla yapılmalıdır. Ancak en doğrusu düzenli aralıklarla yağ seviyesini kontrol edip gerekli görüldüğü takdirde ekleme yapılmasıdır. Shell motor yağı değişimi sizin kendi başınıza da tamamlayabileceğiniz bir işlemdir. Düz bir zemine park ettiğiniz aracınızın kaymaması için gerekli önlemleri aldıktan sonra yağ değişimine başlayabilirsiniz. Yağ değişimi konusunda tecrübeniz yoksa servisinizden de destek alabilirsiniz. Yağ değişimini kendiniz yapacaksanız öncelikle eski yağın daha kolay akmasını sağlamak için arabanızı bir süre çalıştırabilirsiniz. Bütün işlemleri tamamlayıp sıra motora Shell motor yağı katkısı ekleme aşamasına geldiğinde motorun tamamen kapalı olduğundan emin olmalısınız. Çalışan motora yağ eklemesi yapmak ciddi hasarlara yol açabilir. Yağ çubuğu ekleme yaptığınız yağın seviyesini de tespit etmenize yardımcı olur. Motor yağını ekledikten sonra motorun civarını temizlemeniz gerekir. İhtiyacınıza göre Shell motor yağları arasından dilediğiniz litreyi satın alabilirsiniz. Eğer çok sık yağ değişimi yapıyorsanız veya motor yağı ihtiyacınız fazla ise Shell motor yağı 4 lt sizin için ideal ölçüdür. Gösterge paneli üzerinde motor yağı ikazı yanmaya başladığında mutlaka yağ seviyenizi kontrol etmelisiniz. Motor yağları kendi içinde mineral yağlar, tam sentetik yağlar ve yarı sentetik yağlar olarak üçe ayrılırlar. Mineral yağlar ham petrolden üretilirler. Damıtılan ham petrolün içerisine katkı maddeleri eklenerek aşınma engelleme özelliği kazandırılır. Tam sentetik yağlar ise laboratuvar ortamında hazırlanırlar. Yarı sentetik yağların yapısını ise mineral yağ ve sentetik yağların karışımı oluşturur. Bu yağların yapısını çoğunlukla %70-80 oranında mineral yağ ve %20-30 oranında sentetik yağ oluşturur.

Shell Tam Sentetik Motor Yağları

Shell Tam Sentetik Motor Yağları

Shell farklı sürüş şekillerine hitap edecek şekilde yağlarını tasarlar. Shell tam sentetik motor yağı çeşitleri sentetik ve mineral yağlara göre daha fazla performans elde edilmesi için sentetik bazı yağlar ile yüksek kaliteli katkılarla güçlendirilmiş bir yapıya sahiptir. Yağın bir başka özelliği ise patenti Shell’e ait olan Aktif Temizleme Teknolojisini de kullanmasıdır. Bu sayede motorun performansı bir yandan artarken bir yandan da gerekli temizleme yapılır. Shell Helix serisi olarak bilinen bu yağlar kendi içinde de farklılaşırlar. Shell Helix Ultra ve Shell Helix HX8 olarak iki gruba ayrılan yağların her bir grubunda da farklı araç markalarına hitap eden yağlar mevcuttur. Günümüzde motorların performansları arttıkça ihtiyaçları da doğru oranda artmaya başlamıştır. Shell ise bu ihtiyacı göz önünde bulundurarak yeni teknolojiler eşliğinde motorun ömrünü uzatan bir motor yağı tasarlar. Shell doğalgaz motor yağı olarak da bilinen Helix Ultra farklı bir üretim teknolojisine sahiptir. En büyük artılarından bir tanesi de ham petrolde bulunan kirletici maddelerin bu yağın hammaddesi olan doğalgaz da olmamasıdır. Böylece neredeyse kristal berraklığında bir yağ ortaya çıkar. Motor yağları alanında çığır açan bir gelişme olan doğalgazdan yağ üretimi aynı zamanda daha temiz bir ürün demektir. Sürüş sırasında aşırı ısınan motorlarda bazen yağlar kalınlaşır. Bu da yapın bozulma yapması demektir. Yağın bu biçime girmesi korumayı azaltır ve sorunları da beraberinde getirir. Shell Helix Ultra ise tam tersi bütün zorlu koşullarda, bütün ısı seviyelerinde performansını kaybetmez. Hammaddesinin doğalgaz olması bozunmaya karşı direnci de artırır. Shell Helix Ultra’nın sağladığı bir başka avantaj ise yağ değişim sürelerini uzatmasıdır. Yağ eksilmesi daha az olduğu için ekleme sürelerinin de arası açılır böylece paradan da tasarruf edebilirsiniz. Tüm servis parçaları ve çeşitleri için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Shell Motor Yağı Seçimi

Shell Motor Yağı Seçimi

Aracınız için motor yağı seçerken karşınıza çok farklı yağ tipleri çıkacaktır. Bunlar arasında kararsız kalmanız normal. Öncelikle motor yağı tercihinizde ilk kriteriniz aracın benzinli veya dizel olmasıdır. Hafif yük taşıyan araçlar, binek otomobiller, ağır yük taşıyan araçlar ve motosikletler için olan yağların hepsi birbirlerinden farklıdırlar. Motor deviri bile yağ seçimini etkiler. Hatta çok daha önemlisi motor yağı satın alırken aracınızın markasına uygunluğuna da bakmanız gerekebilir. Ayrıca tıpkı lastikler gibi yağlar da mevsimsel özelliklere göre seçilirler. Yazlık ve kışlık yağların yanında dört mevsim kullanabileceğiniz motor yağları da vardır. Standart binek araçlar için olduğu kadar ağır vasıtalar için de motor yağı üreten Shell’in dizel araçlara özel hazırladığı yağlar ikiye ayrılır. Shell Rimula ağır vasıtalarda maksimum performans elde etmek için tasarlanmıştır. Yanma sonucu motorda oluşabilecek asitlerin kartere kaçma olasılığı vardır. Bu yağ asitlerin yağa ve motora zarar vermesini engelleyen bir yapıya sahiptirler. Asitler antioksidanlarla nötralize edilirler. Düşük emisyonlu, yakıt tasarrufu bu yağlar ağır vasıtaların üstün bir performansa ulaşmalarının yolunu açarlar. Shell motor yağı dizel serisi içinde yer alır. Shell Helix Ultra serisinde dizel araçlar için çok özel motor yağları bulabilirsiniz. Motor yağı seçimi konusunda sorun yaşıyorsanız servisinizden destek alabilir ya da Shell motor yağı yorum kısımlarından aracınız için en doğru motor yağını bulmak için yararlanabilirsiniz. Unutmayın yağınızı ne kadar sık yenilerseniz yenileyin doğru yağı seçmediğiniz takdirde istediğiniz sonucu alamazsınız. Motor yağı seçimi de en az yağın doğru kullanılması kadar önemli bir ayrıntıdır.

Shell Motor Yağlarının Avantajları

Shell Motor Yağlarının Avantajları

Sadece bireysel kullanıcıların değil dünya çağında profesyonellerin de tercihi Shell yağlar sağladıkları avantajlar ile de öne çıkıyorlar. Güçlü kurumsal yapısını yenilikçi bakış açısı ve araştırmaya önem veren yönü ile destekleyen marka, ürünlerini daha ileriye taşımak için sürekli bir faaliyet içerisinde. Bu faaliyetlerin toplamı ise tüketicilere artı olarak dönüyor. Shell PurePlus Teknolojisini örnek verecek olursak motor yağlarına çok farklı bir özellik katan bu teknoloji sayesinde yağlar standart özellikteki yağlara göre çok daha yüksek temizleme yapıyorlar. Doğal olarak da ürünün motoru koruma seviyesi de artış gösterir. Tortu oluşumuna karşı ekstra koruma sağlaması, aşınma ve korozyonu engellemesi, sürtünmeyi düşürmesi gibi avantajları da unutmamak lazım. Bütün bunlar birleştiğinde ortaya çok daha önemli bir artı çıkar. Yakıt tasarrufu sağlayarak hem çevreye hem de ekonomiye katkı sağlar. Motor yağınız ne kadar verimli olursa sürüş keyfiniz de o derece yükselir. Shell sürücülerin hem istenmeyen arızalar yaşamasını engellemek hem de daha keyifli sürüşler sunmak için motor yağlarında yıllara dayanan tecrübesiyle üretim yapar. Araç motorlarında oluşan değişikliklere göre yağlarında yapılarını değiştirerek her türlü motora uygun bir seçeneğin ortaya çıkmasını sağlar. Motor aracın bütün gücünün üretildiği parçadır. Doğru çalışmadığı zamanlarda aracın performansı da düşer. Aracınız için yüksek performanslı ürünleri tercih ederseniz bütün bu avantajları siz de yakalayabilirsiniz. Motor yağı seçerken ısınan motorun ısı dengesini kurabilecek ürünleri tercih etmenizi öneririz. Böylece sıcaklıktan kaynaklı bozulmalar çok daha uzun sürede gerçekleşir. Elbette kullanıldığı sürece bir motorun da yıpranması normal bir süreçtir. Ancak buradaki temel hedef motorun mümkün olduğu kadar geç yıpranma yaşamasıdır. Shell yağ fiyatları da bu anlamda sizin için çok özel bir durum oluşturur. Motorunun uzun ömürlü olmasını isteyenler Shell motor yağları ile dilediklerine kavuşabilirler. Motor yağınızı doğru zamanda değiştirmemeniz halinde motorunuzda bozulmaların olması kaçınılmazdır. Bu bozulmalar bir yandan da sürüş güvenliğinizi tehdit eder hale gelebilir. Hiç beklemediğiniz bir anda aracınız arıza yapabilir ya da geç tepkimeler vererek kazaya uğrayabilirsiniz.

Bütün İklim Koşullarında Shell Motor Yağı

Bütün İklim Koşullarında Shell Motor Yağı

Motor yağı seçiminde mevsim özelliklerinin de göz önünde bulundurulması gerektiğinden bahsetmiştir. Kış ve yaz aylarında motorun maruz kaldığı etkiler değişir. Motor yağları da mevsimsel özelliklere göre değişen bu etkileri nötr hale getirmek için sıcaklık özelliklerine göre birbirlerinden ayrılırlar. Mevsimsel özelliklere göre yağ seçiminde kış mevsiminin en düşük, yaz mevsiminin ise en yüksek sıcaklık değeri göz önüne alınır. Yani mevcut iklim koşullarının en kötü olduğu dereceye bakılarak değerlendirme yapılır. Temel olarak motor yağı motordaki bütün parçaları ince bir tabaka halinde kaplar. Bu tabaka parçaların birbirine aşırı sürtünme yapmasını engeller. Yani bir başka deyişle sürtünen katman parçalar değil yağ tabakası olur. İklim özellikleri de motorun yapısını, oluşacak ısıyı etkilediği için seçim sırasında mevcut koşullara dikkat etmenin önemi bir kere daha ortaya çıkar. Yaz ve kış aylarında kullanılan yağların yanında bir de dört mevsime uygun motor yağları da bulunur. Bulunduğunuz bölgenin genel iklim şartlarına göre yağ seçiminizi yapabilirsiniz. Tabi eski ve yeni motorların da yağ ihtiyacı değişir. Yani tip partikül filtreli araçlarda kullanacağınız motor yağı da bu sisteme göre seçilir. Shell partiküllü yağ çeşitleri tam olarak bu motor tipleri için tasarlanmıştır. Bu tip yağ arayanlar için de Shell’de bir seçenek mevcut. Shell 5 30 yağ partikül filtrelerini temiz tutarak emisyon sistemlerinin korunmasına yardımcı olur. Tıpkı diğer yağlar gibi tortuya karşıya etkili bir koruma sağlar. 5 30 yağ Shell ile aracınızın motorunun ömrünü uzatabilirsiniz. Shell sadece binek, ticari ve ağır vasıtalar için değil motosikletler için de yağ üretir. Motosikletin en mükemmel performansa ulaşması keyifli bir sürüşün de garantisidir. Shell’in motosikletler için özel olarak tasarladığı bu yağlar her türlü araca göre bir yağ bulmanızı da kolaylaştırır. Sunduğu bir fayda ise yağ değişim aralıklarında yağın özelliğini yitirmemesidir. Yağ özelliğini yitirdiğinde motorun da verimini düşüren bir sürtünme meydana gelir. Bu sürtünme güç kaybının oluşmasına neden olur. Değişim aralıklarında yağın özelliğini yitirmemesi sürtünmenin de oluşmasını engeller. Shell Advance 2 zamanlı motosiklet yağları daha düşük egzoz salınımı yaparak çevreyi de korur. Bu yağ 2 zamanlı motorların temizlenmesini ve korunmasını da sağlar. Shell Advance 4 zamanlı motosiklet yağları ise sentetik, yarı sentetik veya mineral baz yağların karışımından oluşur. Motosikleti soğutur, korur ve motorun ömrünü uzatır.

Shell Motor Yağı Fiyatları

Shell Motor Yağı Fiyatları

Motor parçalarının üzerini kaplayarak adeta bir kalkan görevi gören motor yağı seçiminde fiyattan önce size sunacağı kaliteye önem vermenizi öneririz. Araç markalarına, kullanım şekline, dizel ya da benzin yakıt tipine göre değişen seçenekler fiyatları da etkiler. İstediğiniz kalite ne kadar artarsa motor yağının fiyatı da o kadar artacaktır. Ancak total bir hesaplama yapıldığında motor yağına ödediğiniz para motorunuzda oluşacak bir arızaya ödeyeceğiniz paradan çok daha makul olacaktır. Aracınızda güç ve performans hissini yaşayabilmek için Shell motor yağlarını tercih edebilirsiniz. Yakıt tüketimini de düşürmesi uzun vadede yüzünüzü güldürecektir. Yaşadığımız dönemler hem çevremizi hem de bütçemizi korumamız gereken zamanlar. Ne kadar az yakıt tüketirsek çevreye vereceğimiz zarar da o oranda azalır ve gelecek nesillere çok daha güzel bir dünya bırakabiliriz. Yakıt tüketimini azaltmak bir yandan da mevcut kaynakların daha az kullanılması anlamına gelir. Bir başka açıdan daha az yakıt tüketmek daha az zehirli gaz çıkışı demektir. Havayı ve çevreyi korumak isteyenler araçlarının bakımı kadar araçlarında da doğru yağı kullanmaya çalışmalıdırlar. Günümüz koşullarında motor yağları hem daha uzun süre dayanıklı olmak hem de motoru daha iyi korumak için tasarlanır. Aracınızda motor yağı değişimi için mutlaka göstergenin yanmasını beklemeniz gerekmez. Herhangi bir sıkıntı hissettiğinizde kontrol edebilir ve değişim zamanı gelmişse yeni yağ ekleyerek motorunuzu koruyabilirsiniz. Motor yağı alırken karşınıza farklı fiyatlar çıkacaktır. Özelliklerine göre yağların da fiyatları değişir. Shell motor yağı fiyat listesi size yağ fiyatları hakkında bir fikir verebilir. Değerlendirmeyi yağların birim fiyatı üzerinden yapmak isterseniz Shell motor yağı 1 lt olan çeşitleri baz alabilirsiniz. Motor yağının litre bazında seçimi tamamen sizin kullanımınıza bağlı olarak değişir. İhtiyacınız hangisi ise onu tercih edebilirsiniz. Aracınız için en doğru seçimi yapmak istediğinizi biliyoruz. Gerek tüketim gerekse kullanım aşamalarında Shell avantajlarını yakalayarak aklınızda soru işaretleri olmadan motor yağınızı değiştirebilirsiniz. Shell motor yağlarını sayfalarımızdan inceleyebilir, fiyat, özellik, litre bazlarında sıralayabilir, dilediğiniz motor yağına kolayca ulaşabilirsiniz.