Stanley Lokma Takımları 

için sonuçları listeledik.

Stanley Lokma Takımları

1843 yılında kurulan ve bugün de dahil olmak üzere elektrikli ve elektriksiz el aletlerinde dünya markalarından biri olan Stanley, yenilikçi ürün ve üretimleri ile son kullanıcılara ve profesyonellere çeşitli çözümler sağlamaktadır. Stanley, 170 yıldır devam ettirdiği el aletleri çözümlerini yarınlara taşıyan çalışmalarıyla geliştirmeye devam etmektedir. Matkap ürünleri, vidalama ürünleri, pnömatik kırıcılar, taşlama makineleri, polisaj, testere, dekupaj testere, profil kesme makinesi, sıcak hava tabancası, orbital, karıştırıcı, tilki kuyruğu testere, planyalar, gönye testere, tezgah tipi testere, freze, akü ve şarj cihazları üreten Stanley lokma takımı ile de ayrıca ön plana çıkmaktadır. Stanley marka el aletlerine ve Stanley lokma seti türlerine göz atmak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Stanley Lokma Takımı

Stanley Lokma Takımı

Lokma, tek başına kullanılabilen bir el aleti olmamaklar birlikte, seri cıvata sökme, somun sökme ve takma için kullanılan ekipmanlar bütünüdür. Genel olarak çeşitli boylarda üretilmiş kollar aracılığıyla kullanılmaktadır. Lokma kolu dediğimiz kolun yan tarafında ise lokma takımları kullanımı hızlandıran ve ‘cırcır’ olarak adlandırılan bir mekanizma bulunmaktadır. Bu kolun cırcır olarak adlandırılmasının sebebi, çalıştığında çıkardığı sesten kaynaklıdır. Cırcır kolu hem sıkma yönü hem de sökme yönüyle, yani çift yönlü olarak çalışmaktadır. Üzerinde değişim işlemi için bir düğme bulunmaktadır. Bu düğmenin yanında ise çift taraflı olarak ters yönlere doğru çalışan lokma takma karesi vardır. Bunlara kolları da ilave edilebilir. Bu uzatma kollarının amacı iç kısımlardaki veya ulaşmanın güç olduğu yerlerdeki cıvata ve somunları söküp takmak içindir. Cırcır kola bağlantı noktaları 3/4, 1/4 veya 1/2 olarak belirlenebilir ve genellikle en sık tercih edilen 1/2 versiyonudur. Ancak bazı nadir durumlarda ve özel amaçlı noktalarda 3/4 kullanılabilir. 1/2 dediğimiz kare geçmeler için uzatmalar 75 mm, 125 mm ve 250 mm’dir. 3/4 versiyonlarda ise 200 mm ve 400 mm’dir. Her iki birim için de aşırı kuvvet gereksinimi varsa ‘T kolu’ olarak adlandırılan, T şeklinde bir kol kullanılır. Lokma anahtarlar metrik ya da whitworth ölçülerde olmaktadır. Metriklerin ölçüleri 8..32 mm; Whitworth’lerin ise 1/8…1 1/4 mm’dir. Stanley 96 parça lokma takımı , 52 parça, 40 parça l, 35 parça 15 parça ile farklı alternatiflerde ihtiyaçlarınıza çözüm sunmaktadır. 96 parçalıklarda iki malzemeli cırcır, uç tutucu, döner T çubuğu, uç sürücü, farklı ölçülerde lokma, derin, uzatma çubuğu, adaptör, buji lokması, uzatma kolu, universal joint ve anahtarlı tutma halkası gibi ekipmanlar bulunurken 35 parçalık Stanley lokma seti içerisinde cırcır kol, 2 adet uzatma kolu, mafsal, uç tutucu tornavida, uç seti ve adaptör bulunmaktadır. Bu ürünler farklı sayıda paket seçenekleri ile her bütçeden ihtiyaca, geniş ürün gamı ile çözümler sunmaktadır.

Stanley Lokma Takımı Aksesuarları

Stanley Lokma Takımı Aksesuarları

Stanley lokma takımı aksesuarları, ana takımlara ekleme yapılması gereken noktalarda devreye giren ekipmanlardır. Bu aksesuarlar arasında en belirgin olanları altı köşe aksesuarlardır. Altı köşe aksesuarlar 5,5 mm’lik, 8 mm’lik, 11 mm’lik, 14 mm’lik, 17 mm’lik, 18 mm’lik, 19 mm’lik, 21 mm’lik, 22 mm’lik, 23 mm’lik, 30 mm’lik, 32 mm’lik ve 50 mm’lik versiyonlarıyla Stanley lokma takımı seti aksesuarları arasında yer almaktadır. Altı köşe aksesuarlara ek olarak farklı ölçülerde derin lokma ekipmanı seçenekleri de bulunmaktadır. Ek aksesuar olarak yeni bir cırcır kolu düğmesine ihtiyacınız varsa, 150 mm’lik cırcır kol düğmesini de Stanley aksesuarları arasından tercih edebilirsiniz. Stanley, uzatma kolu ihtiyaçlarına da 200 mm’lik ve 250 mm’lik uzatma kolu aparatıyla yanıt vermektedir. Aksesuarları arasında manyetik ve somon sıkma anahtarı da bulunan Stanley markasının el aletleri çözümleri ile hem profesyonel hem de amatör alanlarda becerilerinizi konuşturabilirsiniz. Çok geniş ürün gamı ile yapı deneyim uygulamaları yapmanıza olanak sağlayan ürünler, farklı türden ihtiyaçlara yönelik ürün paketleri ve fiyatlandırmaları ile sizin de bütçenize ve kullanım alanlarınıza uygun seçenekler sağlamaktadır. Marka yalnızca el aletleri ürünleri ile değil, kullanıcıların ihtiyacı olabilecek uzatma kolları ve aşırı baskı gerektiren işlerde yardımcı olacak T kolu yan aksesuarları ile de kullanıcı dostudur. Cıvata, conta sıkmak ya da genişletmek başta olmak üzere çok daha büyük tadilat gereklilikleri için çözümler sunan Stanley, 170 yılı aşkın tecrübesiyle sunduğu profesyonel yapı denetim hizmetlerine hız kesmeden devam etmektedir. Hemen her evde bulunmakta olan ve küçük, büyük fark etmeksizin herhangi bir tadilat ortamında direkt olarak akla gelen bu ekipmanlar için siz de sayfamızı inceleyerek Stanley lokma takımlarının farklı paketlerini görebilir ve ihtiyacınıza uygun seçeneği belirleyebilirsiniz.

Lokma Takımlarının Kullanım Alanları

Lokma Takımlarının Kullanım Alanları

Neredeyse her evde bulunan ve irili ufaklı tadilat gereksinimlerinde ev ahalisinin yardımına koşan lokma takımları, birçok farklı alan için çözümler getirmektedir. Ayrıca yalnızca ev içi tadilatlarda değil, araçların da tamir ve bakım gibi birçok ihtiyacında lokma takımları çözücü güç olarak rol almaktadır. Bu aletlerin kullanım alanı olarak en bilinen noktalardan biri klasik anahtar vasıtasıyla ulaşılamayan veya sıkma – gevşetme için hareket olanağı bulunmayan bölgelerdir. Bu ürünler dar, ulaşılması zor ve hareket edilebilirliği kısıtlı alanlar içinde somunları sıkmakta veya gevşetmekte kullanılmaktadır. Bunun yanında araçların tamirat ve bakımlarında da rol oynamaktadır. Yalnızca otomobillerde değil, diğer motorlu araçların da (kamyonet, pick-up, motor, scooter vb.) bakım ve motor onarımlarında pratiklikleriyle yer almaktadır. Tamirat ustaları için de hem pratik hem de hızlı çözümler sağlamasıyla sık tercih edilen bu ürünler, bisiklet gibi motorsuz taşıtlarda da ufak tamirat işleri için sıkça tercih edilmektedir. Örneğin bisikletlerin teker, fren, vites, sele, direksiyon gibi aksanlarında bulunan farklı boyutlardaki civa ya da somunları sıkmak ve gevşetmek için kullanılan lokma takımları ani tamirat ihtiyaçlarınızı pratik ve hızlı şekilde halledebilirsiniz. Stanley, 1843’ten bu yana sürdürdüğü sektörel başarısı ve tadilat ihtiyaçlarına yönelik sunduğu çözümlerle her zaman hem ustalar hem de son kullanıcıların büyük ölçüde beğenisini kazanmış ve onlar tarafından tadilat işlerinde tercih edilmiştir. Stanley 15 parça lokma takımı, 35 parça, 40 parça, 52 parça ve 96 parça alternatifleri ile her türden sıkma ve gevşetme işlemi için profesyonel ekiplerce geliştirilmiştir. Bu takımların yanı sıra sıkma kolu, tutma kolu, altı köşeli, derin lokma gibi yan aksesuarlar da sunan Stanley ürünleri, size tadilatta aradığınız kaliteyi ve pratikliği sunacak minvaldedir. Sadece ev, motorlu taşıt ve bisiklet gibi günlük motorsuz taşıtlarda değil, ofislerinizde de tadilat gerektiren işler için Stanley lokma takımlarını tercih edebilirsiniz. Stanley lokma takımı fiyatları ve çeşitlerine göz atmak; Stanley’in lokma takımlarına ek destek sağlayacak aksesuar ekipmanlarını görmek ve ihtiyacınıza yönelik seçimler yapmak için sitemizi inceleyebilir, ev, araç ya da ofislerinizin tadilat gereksinimlerine göre farklı el aletleri paketlerinden yararlanabilirsiniz.