Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Kraft Oto Koltuğu Modelleri ve Fiyatları  için 32 sonuç bulundu

32 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Oto koltukları, çocuk sahibi sürücüler için vazgeçilmez ihtiyaçlar arasında yer alır. Sürüşün güvenli ve sağlıklı bir şekilde sonuçlanabilmesi için sürücünün dikkatinin dağılmaması önemlidir. Bu sebeple sürüş esnasında çocuğun arka koltukta güvenli bir şekilde oturuyor olması bu açıdan oldukça mühimdir. Kraft oto koltukları sürüş güvenliği sağlamakla birlikte çocukların da güvenliğini sağlar. Araç içerisinde güvenle oturan çocuk bununla birlikte çarpma, sarsılma ve ani fren gibi durumlarda da araca ve koltuğa bağlı olduğundan korunmuş olur. Kraft oto koltukları bir oto koltuğundan beklediğiniz pek çok özelliği kullanıcılarına sunar. Farklı özelliklere göre farklı model seçenekleri ile üretilen Kraft oto koltukları bu özellikler dikkate alındığında oldukça iyi performans gösterirler.

Kraft Oto Koltuğu Modelleri

Kraft Oto Koltuğu Modelleri

Kraft oto koltuğu modelleri pek çok farklı özelliğe göre üretilir. Bu sebeple model çeşitliliği oldukça fazladır. Modellerin çeşitlenmesini sağlayan ilk etmen koltuğun ebatlarıdır. Kraft oto koltukları farklı yaş gruplarına göre farklı modellerde üretilir. Burada en önemli etmen boy, kilo ve yaştır. Küçük yaş gruplarına göre üretilen modeller de kendi içerisinde farklı özelliklere göre çeşitlenir. Bu modeller genellikle araca, araç yönünün tersinde bağlanır. Bununla birlikte bağlama şekilleri de farklılık gösterir. Bağlanma şekillerinin farklı olması araç ve koltuk arası uyuma göre ve modelin güvenlik standartlarına göre değişkenlik gösterir. Küçük yaş grupları için üretilen modeller ana kucağı olarak da kullanılabilirler. Kraft oto koltuğu modelleri taşınabilir ve katlanabilir olma özelliklerine göre de farklılık gösterir. Büyük yaş grupları için üretilen modeller de kendi arasında farklılıklara sahiptir. Aynı şekilde bağlanma şekli ve güvenlik standartlarına göre değişkenlik gösteren modeller mevcuttur. Model çeşitliliği sağlayan bir diğer özellik Kraft oto koltuğunun tasarımıdır. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte koltuk tasarımlarında kullanılan teknolojiler de ilerlemiştir. Bu sayede kir tutmayan, yıkanabilir kumaşlardan kullanarak üretilen modeller ortaya çıkmıştır. Bunun yanı sıra kullanılan plastiğin kalitesi ve konfor üzerindeki etkisi modelde çeşitlilik yaratır. Modellerin çeşitlenmesine sebep olan en temel özelliklerden biri olan araca bağlanma şekli temelde 4 farklı biçimdedir. Bunlardan ilki Isofix ile bağlanmadır. Isofix çubuğu bulunan araçlarda bu bağlanma şekline sahip modellerin kullanımı oldukça kolaydır. İkinci bir bağlama şekli de top totherdır. Bu bağlama şekli ile Kraft oto koltuğu, araç koltuğunun tepesine kanca ile bağlanır. Bunun yanında Kraft oto koltukları en yaygın olarak emniyet kemeri ile bağlanır. Bu kullanım en çok tercih edilen kullanımdır. Bu sebeple Kraft oto koltuğu modellerinden en çok tercih edilen bu bağlama özelliğine sahip modellerdir. Son bağlama şekli ise baza ile bağlamadır.

Kraft Oto Koltuğu Fiyatları

Kraft Oto Koltuğu Fiyatları

Kraft oto koltuğu fiyatları pek çok farklı özelliğe göre değişkenlik gösterir. Bu özelliklerden ilki koltuğun güvenlik standartlarıdır. Oto koltukları temelde iki farklı standart baz alınarak üretilir, bu standartlara sahip ürünler genellikle normal ürünlerden daha pahalıdır. Fiyat değişkenliğine sebep olan bir diğer özellik koltuğun ebatlarıdır. Koltuklar farklı yaş gruplarına göre farklı özelliklerde üretilirler ve bu durum fiyat üzerinde etkilidir. Kraft oto koltuğunun taşınabilir ya da katlanabilir özelliklerde olması da önemli bir değişkendir. Seçim yapılırken yer tasarrufu sağlamak isteyen kullanıcılar tarafından bu modeller sıkça tercih edilir. Küçük yaş grupları için üretilen modeller genellikle ana kucağı olarak da kullanılırlar. Bu durumun da fiyat üzerinde etkili olduğunu söylemek mümkündür. Kraft oto koltuğu fiyatları bağlanma şeklinin farklı olması durumlarında da değişkenlik gösterir. Oto koltuğu fiyatlarının değişken olmasına bir diğer sebep koltuğun tasarımıdır. Tasarımın konfor sağlaması ve tasarımda kullanılan malzemelerin kaliteli olması değişkenliğe büyük etkendir. Kraft oto koltukları üretilirken kullanılan kumaşın leke tutmaz özellikte olması, kumaşın yıkanabilir olması ve cildi tahriş etmeyecek özellikte olması fiyat üzerinde etkilidir. Sert aksamlar ve kullanılan plastiğin kalitesi de aynı şekilde önemlidir. Çocukların arka koltukta tek başlarına sıkılmaması için bazı modeller oyuncaklı şekilde üretilir. Oyuncaklı modeller de normal ürünlere göre farklı fiyat aralıklarında olurlar. Son olarak bazı modeller farklı teknolojiler üretilerek daha dayanıklı ve korunaklı hale getirilmişlerdir. Bu modellerde normal standartlardaki ürünlere göre farklı fiyat aralıklarında olurlar ve bu modeller genellikle normal modellerle değil kendi aralarında değerlendirilirler. Fiyat değişikliği farklı markaların, farklı sitelerin indirim ve kampanya durumlarına göre de değişkenlik gösterebilir.

Kraft Oto Koltuğu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kraft Oto Koltuğu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kraft oto koltuğu alırken dikkat edilmesi gereken pek çok özellik vardır. Bu özelliklerden ilki koltuğun çocuğunuza ve aracınıza uygun olmasıdır. Çocuğunuza en uygun modeli belirlemenin ilk koşulu çocuğunuza hangi yaş grubundaki ürünün uygun olduğunu belirlemektir. Oto koltukları belirli yaş ve kilo gruplarına göre farklı modellerde üretilirler. Bu gruplar belli standartlara göre belirlenmiştir. Buradan sonraki ilk adım koltuğun araca uygun büyüklükte olmasıdır. Buna ek olarak koltuğun katlanabilir ya da taşınabilir özellikte olması da yer sıkıntısı yaşayan kullanıcıların dikkat etmesi gereken bir diğer özelliktir. Küçük yaş gruplarına göre üretilen modeller genellikle taşınabilir özellikte olur. Ve bu ürünler genellikle ana kucağı olarak da kullanılabilir. Kraft oto koltuğu alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik bağlanma şeklidir. Temelde dört farklı bağlanma şekline sahip olan Kraft oto koltukları bu özellik dikkate alınarak satın alınmalıdır. Bu bağlanma şekillerinden en güvenilir olanının Isofix ile bağlama olduğunu söylemek mümkündür. Bu bağlama şekli Avrupa standartlarına uygun ve hemen her araçta olması zorunlu bağlama şeklidir. Çocuğunuzun güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat etmesi için buna dikkat etmek oldukça önemlidir. Bu bağlama şekilleri farklı yaş gruplarına göre farklılık göstermekle birlikte genellikle tüm ürünlerde çeşitlilik gösterir. Kraft oto koltuğu alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik güvenlik standartlarıdır. Temelde iki farklı güvenlik standardı mevcuttur. Bunlara sahip ürünleri tercih etmek güvenlik açısından oldukça önemlidir. Kraft oto koltuğunun tasarımı da dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur. Tasarımın konfor sağlayıcı ve çocuğu rahatsız etmeyen özelliklerde olması beklenir. Bu sebeple üretimde kullanılan malzemelerin kalitesi oldukça önemlidir. Kraft oto koltuğunun üretiminde kullanılan kumaşın leke tutmayan ve temizlenebilir özelliklerde olması beklenir. Oto koltuğu çocuğunuzun cildi ile doğrudan temas halinde olduğundan kumaşın çocuğunuzun cildini tahriş etmeyecek özellikte olması gerekir. Kraft oto koltuğunun üretiminde kullanılan diğer parçaların çocuğunuz için tehlike oluşturmayacak malzemelerden üretilmiş olması önemlidir. Yutulabilir küçük parçalara sahip modeller çocuklar için tehlike oluşturabilir. Bunun yanında kullanılan plastiğin kaliteli olması da oldukça önemlidir. Bunlara ek olarak koltuğun dayanıklı ve sağlam malzemelerden yapılmış olması darbe ve çarpmalar karşısında çocuğun korunabilmesi açısından oldukça önemlidir. Bu şekillerde üretilen modeller daha uzun ömürlü olurlar. Tüm bunların yanı sıra Kraft oto koltuğu alırken dikkat edilecek bir diğer husus bütçenin belirlenmesidir. Alışverişten önce bütçenizi belirlemek göz önüne alınacak özelliklerin belirlenmesini de kolaylaştıracaktır. Bu sayede kendinize ve çocuğunuza en uygun Kraft oto koltuğu modelini bulmanız kolaylaşacaktır.