n11

Öğrencilere 9.500 TL Altı

Telefon, Bilgisayar, Tabletler

Ürünleri Gör

Sıkça Sorulan Kampanya Soruları

Kampanya ile ilgili aklına takılan tüm soruların cevapları aşağıda

Kampanyadan kimler yararlanabilir? 25 Ekim 2023 tarihinde yayınlanan Resmi Gazete kararı uyarınca ürün satın alma tarihi itibariyle 26 yaşından gün almamış olan açık öğretim öğrencileri hariç, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yükseköğretim öğrencilerinin her birine, bir defaya mahsus olmak üzere teknolojik cihaz desteği sağlanacağı açıklanmıştır. Yükseköğretim öğrencileri 9.500 TL altındaki cep telefonu, bilgisayar ve tablet cihazlarının vergi iadesi ile birlikte bir defaya mahsus alabileceklerdir.
Kampanyadan nasıl yararlanabiliriz?

Bu kapsam dahilindeki cihazlar mevcut fiyatları üzerinden satışa sunulur. 9.500 TL altında satın alınmış olan cep telefonu, bilgisayar ve tablet cihazlarının toplam destek tutarı 5.500 TL’dir.

Bu destek tutarı daha sonra devlet kurumları karşısından geri ödenerek sağlanması beklenmektedir. Alınan her bir cihaz için ayrı ayrı 5.500 TL desteği yapılmayacak; toplam destek tutarı 5.500 TL olarak yapılacaktır. Resmi kurumlardan henüz bu konuda detaylı bir açıklama gelmemiştir.

1 Kasım tarihinden itibaren alınan cep telefonu, bilgisayar ve tablet cihazlar destek kapsamı içerisindedir.

Bu kapsamda satın alınan cep telefonu, bilgisayar ve tablet cihazlarının destekten yararlanma tarihinden itibaren en az 2 yıl kullanım zorunluluğu vardır.

Resmi kurumların ilgili kararda değişiklik yapması halinde n11 koşullarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.