n11
Easycep - n11

Eskiyi Sat

Eski cihazını değerinde satmak için teklif almaya ne dersin?

Eski telefonunu nasıl satarsın?

Cihaz bilgileri

Cihaz bilgilerini gir

Marka, model ve diğer bilgileri gir,
ön teklifi gör.
Teslimat tipi

Teslimat tipini seç

Ücretsiz kargoyla gönder veya İstanbul içi
kapıda teslimatı tercih et.
Cihazın inceleme

Cihazın incelensin

EasyCep ekibi cihazını değerleyip sana son teklifi iletsin.
Ödeme

Ödemen hesabına geçsin

Değerlemeyi onayla, ödemen kupon olarak n11 hesabına yüklensin.

Soruların mı var?

Eskisi Bizde Yenisi Sende nedir?

EasyCep - n11 işbirliği ile kullanıcıların cihazlarını güvenle ve kolayca satarak karşılığında n11 kampanya ve fırsat kategorileri hariç tüm kategorilerde geçerli indirim kuponu aldıkları projedir.

EasyCep kimdir?

EasyCep, Türkiye’nin en büyük yenilenmiş elektronik mağazasıdır. EasyCep cihazlarını ilk sahiplerinden aldıktan sonra Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın verdiği lisansın şart ve yükümlülüklerine uygun olarak yeniler ve tekrar satışa çıkarır. EasyCep’te cihazları satışın ardından 12 ay süre ile EasyCep garantisindedir.

EasyCep – n11 iş birliği nedir?

EasyCep - n11 iş birliği, kullanıcıların cihazlarını kolay ve güvenilir yolla satmak isteyen müşterilere hizmet vermeyi hedefler. n11 kullanıcıları; cihazlarını n11 üzerinden EasyCep’e satarak, n11.com web sitesi ve mobil uygulaması üzerinde, kampanya ve fırsat kategorileri hariç tüm kategorilerde kullanabilecekleri n11 kuponuna sahip olabilirler.

Satış yapmak için n11’e ya da EasyCep’e üye olmak zorunda mıyım?

Cihaz satmak için EasyCep’e üye olman gerekmiyor. Hem satış yapmak hem de n11 kuponu almak için n11 kullanıcısı olup üye girişi yapman yeterli.

Her marka ve model cihazı alıyor musunuz?

Her marka ve model cihaz alımı yapılamıyor. Alımını yapabildiğimiz marka ve modelleri ürün sayfasından görebilirsin.

Cihazım için nasıl ve neye göre bir değerlendirme yapılıyor?

İlk değerlendirme başvuru formundaki sorulara verdiğin cevaplar esas alınarak gerçekleştirilir. Ardından bir ön fiyat teklifi sunulur. Bu teklif kesinleşmiş bir teklif olmamakla birlikte cihazın fiziki incelemesinin ardından teklif miktarı artabilir veya azalabilir.

Ürün kartında yazan “Kozmetik Durumu” ifadesi ne anlama geliyor?

Kozmetik durumu cihazın kasa, ekran ya da kamera merceği gibi dışarıdan gözle görülebilen parçalarının durumunu ifade eder.

“Kozmetik Durumu: Mükemmel” ne demek?

Kozmetik durumu mükemmel cihazlar kondisyon bakımından sıfıra en yakın cihazlardır. Bu cihazlarda çizik, kırık veya herhangi bir fiziki hasar bulunmamaktadır.

Pil sağlığı ne demek?

Sıfır durumdaki elektronik cihazların tümü %100 pil sağlığı ile satışa çıkar. Ancak daha sonra kullanıma göre pil sağlığı giderek azalır. Fiziki kontrol için ulaştırılan tüm cihazların pil sağlığı test edilir.

Kurye ya da kargo ürünümü kaybederse veya ürünüm çalınırsa ne olacak?

EasyCep Türkiye’nin en güvenilir lojistik firmaları ile iş birliği içindedir. Kuryeye ya da kargoya teslim edilen cihazlar EasyCep güvencesindedir. Ancak yine de böyle bir aksilik yaşanması durumunda EasyCep sana beyan ettiği ön fiyat teklifi üzerinden bir ödeme yapar.

Cihazım size ulaştıktan sonra ne olacak?

Cihaz, EasyCep’e ulaştıktan sonra uzman teknisyenler tarafından hem yazılım hem de donanım alanlarında birçok teste tabi tutulur. Kozmetik durumu ve pil sağlığı da kontrol edilir. Buna göre son fiyat teklifi kısa mesaj yolu ile sana bildirilir. Bu kısa mesajda yer alan linke tıklayarak fiyat teklifini kabul edersen, ödemen 4 iş günü içerisinde n11 kuponu olarak hesabına yüklenir.

Testler sırasında cihazım zarar görür mü ya da içine bir yazılım yüklenir mi?

Easycep’e gönderilen tüm cihazlar EasyCep güvencesi altındadır. Yenileme merkezinde yapılan tüm işlemler uçtan uca dijitalleşmiş bir sistem ile gerçekleştirilir ve tekil kişilerin inisiyatifine bırakılmaz. Buna ek olarak yenileme merkezimiz kapalı devre kamera sistemi ile denetlenir. EasyCep cihazına herhangi bir zarar gelmeyeceğini ya da daha önce var olmayan bir yazılım yüklenmeyeceğini beyan ve taahhüt eder.

Gönderdiğim cihazın içindeki kişisel veriler çalınır mı ya da kopyalanır mı?

EasyCep gönderilen cihazların içindeki tüm bilgi ve belgelerin silinmiş olduğunu varsayar. Ancak yine de içinde kişisel veri olan bir cihaz gönderilmesi durumunda bu verilerin tümünü testlere başlamadan önce kalıcı olarak siler. Cihazın sahibi gönderim sırasında bu verilerin silineceğini kabul ve beyan eder.

Ön fiyat teklifini kabul edersem ne yapmalıyım?

Ön fiyat teklifini kabul etmen durumunda, satış bilgi formunu doldurmanı talep ediyoruz. Formu doldurduktan sonra İstanbul içindeysen cihazını adresinden ücretsiz kurye ile bir iş günü içinde aldırabiliriz. İstanbul’dan farklı bir ilde yaşıyorsan vereceğimiz müşteri numarası ile Aras Kargo’dan ücretsiz gönderim yapabilirsin.

Son fiyat teklifi, ön fiyat teklifinden farklı olabilir mi?

Evet, olabilir. Yapılan testler sonucunda cihazında daha önce beyan edilmemiş kusurlar tespit edilmesi durumunda ön fiyat teklifinden daha düşük bir tutar önerilebilir. Ya da cihazın beklenenden daha iyi durumda olması halinde daha yüksek bir teklif sunulabilir.

Son fiyat teklifini kabul etmezsem ne olacak?

Fiyat teklifini kabul etmemen durumunda cihazın 2 iş günü içinde adresine geri gönderilir.

Son fiyat teklifini kabul edersem ne olacak?

Teklifte yer alan tutar n11 kuponu olarak tarafına tanımlanır.

Bir n11 kullanıcısı kaç defa cihaz satışı yapabilir?

Her kullanıcı en fazla 10 defa cihaz satışı yapabilir.

n11 kuponumu nasıl alabilirim?

Cihazının değeri kadar n11 kuponu; 4 iş günü içerisinde, başvuru yaptığın n11 üyeliğindeki “Kuponlarım” alanına yüklenecektir.

n11 kuponunu nerelerde kullanabilirim?

Kupon, n11.com web sitesi ve mobil uygulaması üzerinde, kampanya ve fırsat kategorileri hariç tüm kategorilerde geçerlidir.

Kupon tutarı limiti var mı?

Cihaz karşılığı alınacak kupon en fazla 69.999 TL değerinde olabilir.

Kuponla aldığım ürünü iptal veya iade edersem kuponu tekrar kullanabilir miyim?

Kupon kullanılarak alınan ürünlerin iade veya iptalinde sepetin tamamının iade veya iptal edilmesi gerekir. Kullanım süresi devam ediyorsa kupon hesaba tekrar yüklenir. Kısmi iade ve kupon son kullanım süresi geçtikten sonra yapılan iptal ve iade işlemlerinde kupon tekrarlanmaz.

Kupon kullandığım alışverişi satıcı iptal ederse ne olur?

Mağaza; alıcının kupon kullandığı alışverişin tamamını veya bir kısmını iptal ettiğinde, iptal edilen ürün/ürünlerde kullanılan indirim tutarı kadar kupon, alıcının hesabına geri yüklenir. Geri yüklenen kuponun kullanımı için gerekli minimum sepet tutarı, orijinal kuponun kullanımı için kampanya koşullarında belirtilen minimum sepet tutarındaki oranla aynıdır. Ayrıca geri yüklenen kuponun kalan kullanım süresi, alıcının alışveriş yaptığı tarih ile kupon son kullanım tarihi arasındaki süre kadar olacaktır.

Kuponumu ne zamana kadar kullanabilirim?

Kuponlar, yüklendikten sonra 30 gün süreyle geçerlidir.

Herhangi bir sorum olması durumunda EasyCep’e nasıl ulaşacağım?

Soruların için bize 0850 888 32 79 numaralı destek hattından ulaşabilirsin.