ÜCRETSİZ KARGO

Molped Pure&Soft Günlük Pedi Swli 120 Adet
(22)
104,49 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Orkid Günlük Ped Uzun Extra Koruma Dev Ekonomi 2 x 52'li
Orkid Günlük Ped Uzun Extra Koruma Dev Ekonomi 2 x 52'li
(30)
116,76 TL
111,06 TL
SQUARE
Sleepy Natural Süper Ekonomik Günlük Ped Normal 40'lı
(4)
47,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Tiens Hijyenik Günlük 30lu 4adet Set
(4)
320,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Molped Aktif Günler Günlük Ped 200 Adet
(4)
144,39 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Molped İlk & Son Günlük Pedi Uzun 56 Adet
(4)
95,94 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Molped Aktif Günler Günlük Ped 100 Adet
(1)
105,44 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Molped Yoğun Koruma Günlük Pedi 120 Adet
(5)
106,39 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Orkid Günlük Ped Yaprak 100'lü
(2)
81,61 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Molped Pure&Soft Günlük Pedi 64 Adet
(2)
77,89 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Molped Yoğun Koruma Günlük Pedi 180 Adet
(1)
159,59 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Orkid Pamuksu Deo Fresh Günlük Ped 80'li
(10)
81,61 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Winalite Winion Negatif Iyonlu Ped Anyon Kartuşlu Günlük 3 x 24'lü
(9)
369,95 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Molped İlk & Son Uzun Günlük Pedi 112 Adet
(1)
140,59 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Molped Her Gün Ferah Günlük Pedi Deo 120 Adet
(0)
84,54 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Orkid Ekonomik Normal Günlük Ped 80'li
(14)
91,20 TL
84,46 TL
SQUARE
Sleepy Natural Ultra Hassas Günlük Ped Normal 40 Adet
(0)
47,37 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Winalite Winion Negatif Iyonlu Ped Anyon Kartuşlu Günlük 3 x 24'lü
(9)
385,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Molped Pure&Soft Günlük Pedi 128 Adet
(4)
104,49 TL

Günlük Ped

Kadınların regl dönemlerinde ve ondan önceki PMS diye adlandırılan dönemlerinde bir kullanım aracı olarak ortaya çıkan günlük pedin kullanım alanı günümüzde sadece bununla sınırlı kalmamaktadır. Tuvaletini kaçırma gibi problemleri olan kişiler, yoğun akıntı yaşayan kadınlar ve de düzenli olarak günlük hayatında ped kullanmayı daha hijyenik bulan kişiler tarafından da kullanımı sürdürülmektedir. Günlük ped kullanımı olası bir çok kadın hastalığının önüne geçmek için de önemlidir. Ancak kullanım esnasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar da bulunmaktadır. Bunlara dikkat edilmemesi halinde günlük ped kullanımından yarar yerine zarar da alınabilmektedir. Öncelikle, günlük ped nedir ve kimler tarafından kullanılır sorusunun açıklamasını yapmakta fayda vardır. Yukarıda bahsedildiği üzere, tuvalet sıkıntısı yaşayanlar ve akıntı problemi yaşayan kadınlar tarafından sıklıkla kullanılan günlük ped, regl döneminde kullanılan ped gibi daha büyük bir alanı kaplamamaktadır. Daha ince ve küçük bir alanı kaplayan günlük ped, günlük hayatta kişinin, günlük pedin varlığı dolayısıyla herhangi bir rahatsızlık hissetmeyeceği bir ek hijyen ürünü olarak tanımlanabilmektedir. Kullanım şekline gelinecek olursa, tek bir günlük ped ile bütün bir günü geçirmek oldukça sağlıksız bir yöntemdir. Bu tarz bir kullanım şekli akıntı ve diğer problemlerden kurtulmak için günlük ped kullanan kişiler açısından başka problemlere de yol açabilir. Günlük ped ne için kullanılır sorusunun cevabı olarak da bu problemler örnek verilebilmektedir. Kullanım amacı her ne olursa olsun kullanım şekli tek bir yöntemi izlemektedir. Pakedinden çıkarmanın da oldukça kolay olduğu günlük pedler, yapışkan koruyucu kağıdından ayrılarak iç çamaşırının uygun bölmesine yapıştırılarak kullanılmaktadır. En çok dikkat edilmesi gereken özellik ise günlük pedin, gün içinde 3-4 saatte bir olmak şartıyla değiştirilmesidir. Özellikle kullanım amacı akıntı problemini önlemek olan kadınlar açısından bu sürenin geçirilmemesi önemlidir. Genital bölgenin daima kuru kalması, bu bölgenin kendi PH dengesinin bozulmaması açısından önemlidir. Bu nedenle bu günlük pedlerin uzun süre genital bölge ile teması ve bunun sonucunda havasız kalması da mantar gibi diğer enfeksiyonlara sebebiyet verebilir. Sizler de genital ürünler sayfamızdan tüm ihtiyaçlarınızı satın alabilirsiniz.

 Günlük Ped Kullanımı ve Özellikleri

Günlük Ped Kullanımı ve Özellikleri

Günlük ped kullanımının ve özelliklerinin anlatılması kısmına öncelikle günlük ped ne işe yarar? sorusuna cevap vererek başlamak doğru olacaktır. Günlük ped, yukarıda da bahsedildiği üzere, kendinde herhangi bir sorun nedeniyle ya da sadece hijyenik kaygılar sebebiyle günlük ped kullanma ihtiyacı gören kişilerin sorunlarını hafifletmek amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle akıntı sebebi ile günlük ped kullanan kadınlar açısından oldukça yararlı olduğu gözlenmiştir. Akıntı sebebi ile kullanılan bu günlük pedler, normal pedlerden daha ince yapılı olduğu için herhangi bir rahatsızlık vermemektedir. Regl zamanında kullanılan pedleri sürekli kullanmak konforlu ve hatta sağlıklı da olmadığı için kadınlar arasında, günlük ped kullanımı oldukça sağlıklı bir önlem yöntemi olarak kullanılmaktadır. Kimi zaman günlük ped kullanımı spesifik olarak bir sorunun çözümü olarak tercih edilmekten ziyade düzenli olarak kullanılmaktadır. Bu tarz kullanımın sebepleri ise, kimi zaman pamuklu iç çamaşırı giyilmemesi olabilmektedir. Bu gibi zamanlarda günlük ped kullanmak oluşabilecek tahriş gibi riskleri önlemeye yardımcı olmaktadır. Günlük ped içerisinde naylon bulundurmadığı ve pamuklu bir dış yüzeye sahip olduğu için rahatlıkla bu amaçla kullanılabilmektedir. Bu amaçla kullanımın dışında, akıntı problemi sebebiyle kullanan kişiler için de oldukça faydalı bir yöntemdir. Ultra emici iç yüzeyi sayesinde kişi, kullandığı süre boyunca nemli bir doku hissetmez ve böylelikle rahat bir şekilde günlük işlerine devamlılık sağlayabilir. Bunların yanı sıra günlük ped kullanımı aşırı hassas bir cilt yapısına sahip olunduğu için de kullanılabilmektedir. Bu tarz cilt bariyerine sahip kişiler için normal günlük pedlerden ziyade ultra hijyenik günlük ped kullanımı önerilmektedir. Bu pedlerde bulunan özel küçük bölme sayesinde hem koku hem bakterilerin öldürülmesi sağlanmaktadır. Genellikle mentol ve aloe vera gibi doğal özütlerden oluşan bu alan sayesinde kötü kokular engellenmiş olmaktadır. Bu çeşitlendirmenin bir sonucu olarak, fiyatlandırmada da birçok farklı ücret görülebilmektedir. Günlük ped fiyatları açısından belirlenmiş tek bir fiyatlandırmadan bahsetmek mümkün olmamaktadır. Günlük pedlerin de kendi içerisinde birçok farklı modeli bulunmaktadır. Bu nedenle fiyat konusunda da alınacak olan günlük pedin özellikleri ve adet sayısı etkili olmaktadır. Molped günlük ped çeşitleri sayfamızda sizleri bekliyor!

 Günlük Ped ile Günlük Hayata Konforlu Şekilde Devam Etmek Mümkün

Günlük Ped ile Günlük Hayata Konforlu Şekilde Devam Etmek Mümkün

Günlük ped birçok kadının günlük rutininden vazgeçmemesine ve birçok aktivitesine önceden koyduğu sınırları kaldırmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle, hareket etme alanlarında bir kısıtlamaya giden kadınlar günlük ped kullanımı ile bunu ortadan kaldırabilmektedir. Bu ve bunun gibi daha birçok sorunun önlenmesi için kullanılan günlük ped tek bir seçenekten oluşmamaktadır. Günlük ped uzun ve normal boy olmak üzere iki seçeneği bulundurmaktadır. Bu seçeneklerin kullanımı, kişinin ihtiyaçları doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Kişi eğer akıntıyı çok daha yoğun bir sorun olarak yaşıyorsa o halde uzun olan günlük pedi kullanması daha uygun olmaktadır. Ancak günlük olarak hijyen kaygısı sebebi ile kullanılıyorsa ya da az miktarda bir akıntı sorunu yaşanıyorsa normal boylardaki günlük pedler tercih edilebilmektedir. Akıntı sorunu sebebi ile günlük ped kullanan kişiler için günlük pedler sadece boy açısından farklı seçenekler sunmamaktadır. Aynı zamanda kokuyu hapsedebilen ve hatta kendinden kokulu günlük ped seçenekleri de bulunmaktadır. Kokulu günlük ped kullanmak, akıntının sebep olduğu rahatsız edici kokuların önlenmesine yardımcı olmaktadır. Ferah ve hoş bir koku ile günü tamamlamak mümkün olmaktadır. Bunun yanında ultra hijyenik özelliğe sahip olan günlük pedlerde, koku haznesinin bulunduğu kısım sadece ferahlatmak amacı ile değil zararlı bakteri oluşumlarını da önlemek için bulunmaktadır. Bu ped çeşidini kullanan kişiler, normal günlük ped kullanımından rahatsızlık duyabilecek hassasiyete sahip kişiler olmaktadır. Günlük ped seçimi yaparken bu gibi özelliklere dikkat edilmeli ve kişi kendi hassasiyetlerinin farkında olmalıdır. Bu sayede en doğru günlük pede ulaşmak mümkün olacaktır. Hangi ped çeşidi kullanılırsa kullansın sık değiştirme konusunda herhangi bir fark bulunmamaktadır. Günlük ped ne sıklıkla değiştirilir sorusuna cevap olarak şu farklılık belirtilebilmektedir. Kendinden kokulu özellikleri bulunan günlük pedlerin, normal kokusuz pedlerden daha sık değiştirilmesi önerilmektedir. Bunun dışında herhangi bir ayrım olmaksızın 3-4 saatte bir değiştirilmesi uygun olmaktadır. Cilde en uygun olan günlük ped seçimi yapıldıktan sonra en çok dikkat edilmesi gereken faktörlerden biri olan değiştirilme sıklığı, kişinin kaşıntı ve tahriş sorunu yaşamaması için önemlidir. Sleepy günlük ped ürün çeşitleri, uygun fiyatlarla sayfamızda!

 Günlük Ped Çeşitleri

Günlük Ped Çeşitleri

Günlük ped kullanımının sebepleri arasından birçok farklı neden gösterilmektedir. Bu kadar farklı ihtiyaçlar dolayısı ile günlük ped kullanmak isteyen kişilerin, günlük pedden bekledikleri de farklı olmaktadır. Bu nedenle günlük ped adı altında tek bir model varmış gibi düşünülse de aslında birbirinden oldukça farklı özellikte günlük pedler bulunmaktadır. Bunların en başında, günlük ped markaları gelmektedir. Birçok marka, birçok farklı özelliklere sahip olan günlük ped modelleri çıkartmaktadır. Kullanan kişiler, kendi öncelik ve ihtiyaçlarını iyi tespit etmeli ardından da alacak oldukları günlük pedin özelliklerini, vaat ettiklerini iyice araştırmalıdır. Günlük ped kullananlar farklı beklentilere sahip olduğu ve farklı sorunlardan muzdarip oldukları için ilk fark pedlerin ebatlarında gerçekleşmektedir. Günlük pedler hem uzunluk açısından hem de kanatlı ve kanatsız yapıya sahip olmaları açısından bu noktada farklılaşmaktadırlar. Uzunluk boyutu, kişinin yaşadığı sorunun, gelen akıntının yoğunluğuna bakılarak seçilmesi gereken bir özelliktir. Kanatlı ya da kanatsız günlük ped seçiminde ise kişinin hangi tercih ile daha rahat hareket edebildiğine bakılması önemlidir. Çok hareket gerektiren bir işte çalışılıyor ise kanatlı günlük ped kullanmak daha uygun olabilir. Bu sayede ek bir tutunma alanı sağlanacağından herhangi bir harekette pedin kenara kayması ya da yerinden oynaması gibi sorunlardan kaçınılmış olunacaktır. Eğer daha stabil bir iş yapılıyorsa kanatsız bir günlük ped tercihi yapılabilir. Yeterli geldiği sürece ikisinin de kullanımı oldukça yararlıdır. Burada kişinin, kendi tercihleri ve ihtiyaçları göz önüne alınmalıdır. Bu kadar geniş bir yelpazeye sahip olan günlük ped çeşitleri arasından yeni kullanmaya başlayacaklar için belki bu seçimi yapmak ve de doğru seçimi yapmak zor olabilmektedir. Bu anlamda günlük ped önerileri vermek gerekirse, kişi öncelikle sorununu iyi belirlemelidir. Ardından alacağı günlük pedden beklentisini iyi tespit etmelidir. Bu noktadan sonra sıra birçok farklı marka arasından kendine uygun olanı bulmaktadır. Burada, kişi deneyerek kendine en uygunu bulabilmektedir ancak bilgilendirme kısımlarını doğru ve dikkatli okumak en önemli noktadır. Böylece rahatsızlık verici bir deneyimden kaçınmak daha kolay olacaktır.

 Günlük Ped Kullanımının Sağladığı Kolaylıklar

Günlük Ped Kullanımının Sağladığı Kolaylıklar

Günlük ped kullanımı kadınların hareket kabiliyetinin kısıtlanmasını önlemekle birlikte yaşadıkları rahatsızlıkların hafifletilmesine de yardımcı olmaktadır. Bunu da ultra emici dokuları ve kayma yapmadan bir günü tamamlamaya yarayan güçlü yapışkan yüzeyleri ile sağlamaktadırlar. Hayatında sporu düzenli bir şekilde barındıran kadınlar için özellikle akıntının yoğun yaşandığı ya da regl olmadan önceki ve sonraki bir haftalık süreç zorlu geçebilmektedir. İşte tam olarak bu zamanlarda, kadınların bu aktivitelerden vazgeçmek yerine onlara, bu aktiviteleri daha rahat şekilde yapmalarına yarayacak araçları vermek gerekmektedir. Günlük ped de bu anlamda kadınların aktivitelerine devamlılığı için önemli bir rol oynamaktadır. Kişi, günlük ped çeşitleri arasından kendine en uygun olanı bulduğu takdirde, normal zamanlarda yapabildiği hiçbir aktivitesinden vazgeçmek zorunda kalmayacaktır. Bu nedenle, günlük ped kullanımı kadınlar için bir sağlık ve hijyen ürünü olmanın dışında kendileri olmaya devam edebileceklerinin ve hayatlarını sınırlandırmak zorunda olmadıklarının bir ispatı olarak durmaktadır. Günlük ped temininde ise günlük ped 100’lü şekilde alınabileceği gibi daha küçük sayılarda da temin edilebilmektedir. Bu paketler içerisindeki günlük pedlerin her biri ayrı olarak paketlendiği için tüm kutuyu taşımaya gerek olmadan, istenen sayıda günlük ped çantaya atılarak günlük hayata devam edilebilmektedir. İçerik bakımından cilde zararlı herhangi bir materyal bulundurmayan günlük pedler, dış kaplama açısından da hijyene oldukça dikkat edilerek hazırlanmıştır. Herbir günlük pedin kendine özel dış kağıdı ve yapışkan bölmesini saklayan özel kağıdı bulunmaktadır. Kullanım ardından, yeni günlük pedden çıkan bu ambalaja eskisi koyularak, güvenli şekilde çöpe atabilmek mümkün olmaktadır. Böylece çöp içerisinde de herhangi bir rahatsız edici koku oluşması önlenmiş olacaktır. Hem iç yüzeyi hem de dış ambalajı açısından sayısız teste giren günlük pedler insan sağlığı açısından zararlı olmadıkları kanıtlanmasına ek olarak yukarıda sayılan birçok özelliği de bünyesinde barındırmaktadır. Regl döneminden itibaren yoğunlukla yaşanan akıntı problemi sebebi ile günlük ped kullanmaya başlayacak olan kişiler açısından bakıldığında da hijyenik açıdan herhangi bir risk olduğu gözlenmemiştir. Eğer bu konuda bir tedavi süreci geçiriliyorsa da günlük ped kullanımına devam edilebilmektedir. Harici kullanım ürünü olduğundan herhangi bir şekilde cilde zararı olmayacaktır.

 Ped Alırken Dikkat Edilecekler ve Ambalaj Seçenekleri

Ped Alırken Dikkat Edilecekler ve Ambalajlar Seçenekleri

Ped alırken dikkat edilmesi gerekenler, kişinin ihtiyaçları doğrultusunda seçilmesi gerektiği prensibine uygun olarak yürütülmelidir. Bunun yanında günlük ped alırken ambalajlanma şekline de dikkat edilmelidir. Eğer kutunun içerisinde günlük pedler tek başına da bir ambalaja sahip değilse bu pedlerin günlük hayatta taşınması zor olacaktır. Başka bir özel çanta ya da bölmeye koyulmaları gerekebilmektedir. Bu durumun da ne kadar hijyenik olup olmadığı tartışmalıdır. Bu nedenle, ped seçimi yapılırken ilk dikkat edilmesi gereken faktörlerden biri olarak ambalaj şekli göze çarpmaktadır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken durum ise, günlük pedin içerisinde naylon barındırıp barındırmadığıdır. Çünkü ancak, tamamiyle günlük ped pamuklu olursa istenen verim alınabilecektir. Bunun haricinde içerisinde naylon ve buna benzer maddelerin bulunduğu günlük pedlerin kullanımı, var olan sorunlara çözüm olmak yerine onların daha da ilerlemesine sebep olabilir. Ped alırken bir diğer dikkat edilecek nokta ise, pedin hangi boy alınacağıdır. Kimi zaman daha yoğun akıntı yaşanabilir ve kimi zaman bu durum daha normal seyredebilir. Bu gibi zamanlarda kullanılan günlük ped sayısı da değişmektedir. Bu nedenle yoğun akıntı yaşanan dönemlerde daha çok günlük pede ihtiyaç duyulacaktır. Bu dönemlerde, büyük boy günlük ped alınması kişinin kullanım miktarı düşünüldüğünde daha doğru olacaktır. Diğer zamanlar için, normal sayıdaki günlük pedi barındıran günlük ped kutularından temin edebilmek mümkündür. Bütün bunlara ek olarak, kişi günlük ped alırken kendi ihtiyacına uygun olanı seçtiğinden emin olmalıdır. Eğer kişi tuvaletini tutma konusunda sıkıntılar yaşıyorsa ve bu sıkıntılar zamanla daha da arttıysa günlük ped kullanımı artık o kişi için çok da doğru bir çözüm yolu olmaktan çıkmış demektir. Bu nedenle kişi ihtiyaçlarını ve günlük pedden beklentilerini iyi değerlendirmelidir. Aksi takdirde, sorunlarına karşı herhangi bir verim alamayacaktır. Yoğun bir akıntının yaşandığı süreçte emiş hızının yeterli olmadığı bir günlük ped tercih etmek ya da koku konusunda sorun yaşanıyorsa bunu önleyecek bir günlük ped çeşidi tercih edilmediyse, kişinin sorunlarına çözüm bulabilmesi pek de mümkün olmamaktadır. Bu nedenle her şeyden önce kişi kendini tanımalı ve aldığı ürünün özelliklerini iyice araştırmalıdır.