Video Kamera 

için sonuçları listeledik.

ÜCRETSİZ KARGO

Sony HDR-CX405B Video Kamera
(1)
5.799,00 TL
5.099,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sony HDR-CX240E Exmor R CMOS Sensör Video Kamera
Sony HDR-CX240E Exmor R CMOS Sensör Video Kamera
(15)
4.516,04 TL

ÜCRETSİZ KARGO

More TR Ausek AT-Q44C Aksiyon Kamerası
More TR Ausek AT-Q44C Aksiyon Kamerası
(0)
1.826,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

More TR Ausek AT-G100 Aksiyon Kamerası
More TR Ausek AT-G100 Aksiyon Kamerası
(0)
1.108,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Dji Pocket 2 Creator Combo 4K Ultra HD Kamera
(6)
10.597,00 TL
10.247,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Panasonic HC-MDH3 Pro Video Kamera
(1)
23.629,47 TL
22.448,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Dji Osmo Pocket 3 Eksenli Sabit El Kamera
Dji Osmo Pocket 3 Eksenli Sabit El Kamera
(3)
5.499,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ricoh Theta Z1 4K 360 Derece Kamera
(1)
24.539,12 TL
24.511,58 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Ricoh Theta X 360 Derece 5.7K 60M Çözünürlüklü Kamera
(1)
19.810,14 TL
19.787,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Sony HXR-NX100 CMOS Sensör Full HD Video Kamera
(1)
40.254,08 TL
39.449,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Canon XA55 4K 1.0 Type CMOS Video Kamera
(0)
43.644,79 TL
42.771,89 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sony HDR-CX240 Full HD Video Kamera
(0)
5.896,58 TL
4.549,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sony FDR-AX53 4K Video Kamera
(3)
21.856,58 TL
17.499,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Blackmagic Design Pocket 6K PRO Cinema Camera
(0)
72.072,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Sony HXR-MC88 1.0 Tip Exmor RS CMOS Sensör Full HD Video Kamera
Sony HXR-MC88 1.0 Tip Exmor RS CMOS Sensör Full HD Video Kamera
(0)
34.181,63 TL
33.498,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Sony HXR-NX200 4K Video Kamera
(2)
58.256,58 TL
50.998,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ricoh Theta SC2 360° 14 MP 4K Kamera Bej
Ricoh Theta SC2 360° 14 MP 4K Kamera Bej
(0)
6.527,26 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Dji Pocket 2 Creator Combo 4K Ultra HD Kamera

REKLAM

Dji Pocket 2 Creator Combo 4K Ultra HD Kamera
(6)
11.799,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Panasonic HC-V180K Full HD Video Kamera
(0)
5.518,00 TL

Video Kamera

Video kameralar günümüz teknolojisinin gelişmesiyle birlikte günden güne iyileşen ve neredeyse her eve giren elektronik aletlerdir. Eski dönemlerde kameralar evlerde kullanılmayacak kadar büyüktü ve kolay ulaşılabilir değildi. Ancak günümüzde kameralar ceplere girebilecek kadar küçüldü ve her bütçeye uygun ürünler sunuldu. Bu sayede video kameralar bugün kolay edinilebilir bir elektronik alet olma özelliği taşımaktadır. Ayrıca gelişen teknoloji ve iletişim ortamları da kameraları günlük yaşamda kullanılabilir hale getirmiştir. Eskisi gibi sadece belirli özel günlerde kullanılmadan günlük yaşamın her anında kullanılır hale gelmiştir. Günümüzde kameraların kullanım alanı oldukça fazla genişlemiştir. Ayrıca önceden kameralar kullanımı uzmanlık gerektiren cihazlardı. Gelişen teknolojiyle birlikte kameraların kullanımları da oldukça kolaylaşmıştır. Yediden yetmişe herkesin çok kolay kullanabileceği bir hale gelmiştir. Bu durum da kameranın kullanımının yaygınlaşmasına doğrudan doğruya etki etmiştir. Kameralar artık günlük yaşamımıza dâhil olmuş elektronik cihazlardır. Kullanım alanı geniş olan fotoğraf ve kamera, istediğiniz an sizlere kayıt yapma imkânı tanımaktadır.

Dijital Video Kamera

Dijital Video Kamera Modelleri

Video kamera ürünü günlük yaşamımıza dâhil olmuş elektronik ürünlerdir. Dijital video kamera dijital olduğu için kullanımı kolay bir üründür. Artık kamera kullanmak için bilgi sahibi olmanıza gerek kalmadan kolayca çekim yapabilirsiniz. HD çekim yapmak istediğinizde HD video kamera özelliği olan ürünleri tercih edebilirsiniz. 4K çekimleri dahi 4K video kamera ürünüyle kolayca yapabilirsiniz. Kamera kullanımı eskisi kadar zor olmadığı için herkes tarafından kolayca kullanılabilir. Profesyonel olan kameralar dizi ve film gibi çekimlerde yaygın bir şekilde kullanılırlar. Set ortamlarında genel olarak 4K kameralar tercih edilir. 4K özelliği olan kameraların görüntü kaliteleri yüksek olduğu için bu ortamlarda kullanımı söz konusu olur. Film ve dizi izlerken izleyicinin yüksek kalitede bir çekim izleme isteği olur. Bu nedenle bir dizi veya film çekiminde kameranın özelliklerine oldukça dikkat edilir. Sıra dışı denemeler yapmak için farklı kameralar da kullanılabilir. Deneysel çalışmalarda farklı çekim ölçekleri ve kameralar yaygın bir şekilde kullanılır. Klasik bir anlatı mı yoksa deneysel bir çalışma mı yapılacak ve bunlarda hangi kamera tercih edilecek çeşitlilik gösteren durumlardır. Ayrıca kameraların kasalarının hafif olmasına özen gösterilmesi de kullanımını kolaylaştırmıştır. Aksiyon kameraları kolay taşınabilir ve hareket edebilir olma özelliğindedir. Aksiyon çekimlerine uygun olması için dayanıklı ve hafif bir yapıda olması önemlidir. Artık sadece aksiyon kameraları değil genel olarak kameralarda kasaların hafifliği önemsenen bir durumdur. Kameralar günümüzde dayanıklı malzemelerden üretilen ürünlerdir. Bu sayede kolayca zarar görmez ve uzun süre kullanılabilir. Dayanıklı malzemelerden üretilen bu ürünler küçük hasarlarda zarar görmezler. Video kameralar gelişen teknolojiyle birlikte gelişip fonksiyonları artan ürünlerdir. Farklı ihtiyaçlara hitap eden birbirinden çeşitli ürünler bulunur. Bu ürünler farklı ihtiyaçlara hitap eden ürünleri bünyelerinde barındırırlar. Bu sayede zengin geniş bir ürün yelpazesi olduğu söylenebilir. Kişiler istekleri, talepleri, beğenileri ve bütçeleri doğrultusunda bu geniş ürün yelpazesinden kendilerine uygun olan modeli kolayca temin edebilirler.

Profesyonel Video Kamera Çeşitleri

Profesyonel Video Kamera Çeşitleri

Profesyonel video kamera ürünleri genellikle profesyonel ortamlarda, film, dizi, belgesel çekimleri gibi alanlarda kullanılıyor olsa da günümüzde evlere kadar kullanımı genişlemiş ürünlerdir. Ancak kişiler şahsi çekim yapacakları zaman daha çok mini video kamera, küçük video kamera gibi ürünlere yönelmektedir. Bu ürünlerin taşınması ve muhafaza etmesi kolay olduğu için günlük yaşamda kullanımı artan ürünlerdir. Özel ilgisi olan kişiler de retro video kamera ürünlerini ilgiyle takip ederler ve kullanırlar. Kasetli video kamera ürünleri eski dönemlerde oldukça yaygın olarak kullanılmıştır. Hala kullanımı söz konusu olan bu ürünlerin yerini daha kolay depolama imkânı tanıyan hafıza kartları devralmıştır. Bu ürünler her gün gelişen teknolojiyle birlikte gelişen, farklı özellikler eklenen, günden güne iyileşen ürünlerdir. Farklı taleplere uygun binlerce çeşit ürün bulunur. Bir video kamera ürünü almadan önce üründen beklentinizi göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Nerede ne amaçla kullanacağınız ve hangi özellikleri bünyesinde barındırmasına istediğinizi düşünüp bu isteklerinizi karşılayan ürünler arasından tercih yapmanız sizler için en doğrusu olacaktır. Bu sayede alacağınız üründen memnun kalma oranınız artacaktır. Bu kameralar sayesinde doğum günü, düğün, kutlama ve benzeri etkinlikleri kayıt altına alabileceğiniz gibi günlük yaşamınızı da kayıt altına alabilirsiniz. Ürün satın alırken hafif bir ürün olmasına dikkat ediyorsanız daha küçük ebattaki ürünlere yönelebilirsiniz. Su altı çekimleri, zorlu ortamlarda çekimler, darbelere düşürmelere karşı daha dayanıklı olacak ürünler tercih etmek istiyorsanız aksiyon kameralarını inceleyebilirsiniz. Bu ürün zorlu koşullar dahi çekim yapmanıza imkân tanır. Hareketli ve aksiyonlu bir yaşam tarzına sahipseniz bu ürünleri inceleyebilirsiniz. Bu ürün aynı zamanda düşük sıcaklıklarda da kullanımı olan bir üründür. Düşük sıcaklıklara karşı dayanıklı olmasıyla da fazlaca tercih edilir. Bu kameralar, -30 derecede soğukluğu karşı bile dayanıklı olmalarıyla bilinir aynı zamanda su altında ve tırmanış gibi dağ alanlarında da oldukça verimli be şekilde kullanılır. Bu durumlara karşı dayanıklı bir üründür. Yüksekten düşmeye dayanıklı olan ürün dahi bulunmaktadır. Bunları detaylı olarak inceleyerek sizlere uygun olanını temin edebilirsiniz.

Video Kamera Önerileri & Yorumları

Video Kamera Önerileri & Yorumları

Kamera gibi elektronik ürünler almadan önce çeşitli kanallardan, araçlardan, kişilerden video kamera önerisi almak alacağınız ürün hakkında hem daha fazla bilgi sahibi olmanıza hem de beklentileriniz doğrultusunda bir ürün almanıza olanak sağlar. Sesli bir çekim yapacağınız zaman mikrofonlu video kamera almak ekstra mikrofon gibi aletlerle harcama yapmamanıza ve çekim sonrası montaj için ekstra çaba harcamanıza olanak sağlar. Günlük vloglar çekmek için bir kamera arayışındaysanız yine vlog kamerası, Youtube kamerası diye yaygın bir şekilde kullanılan ürünlere yönelmelisiniz. El kamerası almak da bu anlamda sizlerin işini görecek bir ürün olacaktır. Kullanımı kolay olan bu ürünleri günlük yaşamınızda kolayca yanınızda taşıyabilir, istediğiniz yere götürüp çekim yapabilir, kolayca çantanızda taşıyabilirsiniz. Kullanımı rahat günlük yaşama uygun olan bu ürünler genellikle Youtube için çekim yapan içerik üreticileri tarafından yaygın bir şekilde kullanılır. Youtube gibi içerik oluşturma kanallarında kişiler kendilerine ait kanallara sahip olurlar. Burada profesyonel çekimler yapılabildiği gibi genel olarak tek başına çekim de yaygın bir şekilde yapılır. Youtube içerik üreticileri hem içeriklerini kendileri hazırlayıp hem çekimleri gerçekleştirip hem de montajını yapan binlerce kişi barındırır. Bu kişilerin birçoğu kamera anlamında eğitimi olan kişiler değillerdir. Bu kişiler sadece çekim yapmadığı için tek bir alanda profesyonelleşmiş kişiler değillerdir. Bu nedenle kolay bir kullanımı olan kamera ürünlerini oldukça fazla tercih ederler. Bu kişiler kolay bir kullanımı olan ürünü tercih ederek işlerini kolaylaştırırlar. Ancak Youtube gibi kanallarda ilerleyen bu içerik üreticileri zamanla çekimlerinin kalitesini de arttırmak isterler. Bu nedenle başlangıçta hem daha uygun hem de daha kolay kullanımı olan ürünleri tercih ederken bu platformda ilerledikten sonra yaptıkları çekimi de daha kaliteli yapmak isterler. Kazanç sağladıkça işlerine yatırım amaçlı daha profesyonel kameralar satın alırlar. Buradan da görüleceği üzere kameralar kişilerin istekleri, talepleri, beklentileri ve bütçeleri doğrultusunda birbirinden farklı çeşitler içerir. Bir kişi için sadece bir kamera uygun değildir. Zamanla da istekler ve beklentiler artacağı için başlangıçta daha düşük bir modelle başlayıp sonrasında daha profesyonel ürünleri tercih edebilirler.

Kaliteli Video Kamera Çeşitleri

Kaliteli Video Kamera Çeşitleri

Kaliteli video kamera satın almak için beklentiler göz önünde bulundurulmalıdır. Gece çekimi yapmak istiyorsanız gece görüşlü video kamera alabilirsiniz. Bu ürün gece karanlığında yani ışıksız ortamda dahi güzel çekimler yapmanıza olanak tanır. Çekim yaparken kameralar önemli olduğu kadar ışık ve ses de çok önemlidir. Yine kaliteli çekimler yapmak için 1080p video kamera ürünlerine bakabilirsiniz. Bu ürün görüntü kalitesi yüksek çekimler yapmanıza imkân tanır. Yine geniş açılı çekimler yapmak istiyorsanız en geniş açıya kadar alabileceğiniz 360° video kamera ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Geniş açılı video kamera ürünleri kadrajınıza tüm alanı sığdırmanıza olanak tanır. Yüksek kaliteli içerikler üretmek, çekimler yapmak istiyorsanız profesyonel kameralara göz atabilirsiniz. Bu kameralar sağladıkları profesyonellik sayesinde manuel ayarlamalar gerektiren özelliktedir. Manuel bir kullanımı olan ürün daha büyük ebatlarda olup ağır bir yapıdadır. Bu ürünü kullanmak için bilgi sahibi olmanız gerekir. Ayarlamaları manuel olarak yapabilmeniz gerekmektedir. Çekim yapmaya ilk defa başlayacaksanız öncelikli olarak dijital olan modellerle başlayıp kamera hakkında bilgi sahibi olduktan sonra daha manuel olan modellere yönelebilirsiniz. Ürün yelpazesi geniş olan bu cihazlar her beklentiye yönelik ürünü içerirler. Bu sayede kolayca seçim yapabilir kendinize uygun olan modeli satın alabilirsiniz. Daha yüksek kaliteli bir çekim gerçekleştirmek istiyorsanız profesyonel olan modellere göz atabilirsiniz. Bu ürünler manuel kullanımı olan ürünlerdir. Ayrıca günlük kullanıma ve taşımaya çok müsait olmayan modellerdir. Görüntü kalitesini ve iyi bir çekimi önemsiyorsanız bu modeli tercih edebilir, günlük kullanımda sürekli yanınızda taşımak, pratik bir kullanımı olsun istiyorsanız da daha küçük ebatlarda ki ürünlere göz atabilirsiniz. Bu elektronik cihazlardan alırken dikkat edilmesi gereken bir başka önemli konu ise ürünün depolama alanıdır. Ürünün kendi hafızası hariç dışarıdan eklenecek olan kartların ne kadar gigabayta kadar desteklediği de önemli bir husustur. Geniş bir depolama alanı her zaman avantajınıza olacaktır. Yüksek kaliteli çekimler yapmak yüksek hafızalara ihtiyaç doğurur. Tüm bu özellikler dikkate alınarak ürün seçmek en doğru yöntem olacaktır.

Video Kamera Fiyatları

Video Kamera Fiyatları

Video kamera fiyatları ürünlere göre değişkenlik göstermektedir. Her bir ürünün sağladığı imkânlar ve özellikler birbirinden farklıdır. Bu özellikler ve donanımlar ürünlerin fiyatlarında farklılıkları da beraberinde getirir. Bu fiyatlar satın alınacak olan modellere göre makinelerin markalarına göre de değişkenlik göstermektedir. Dijital video kamera fiyatları, manuel video kamera fiyatları ürünlerin donanımları değişik olduğu için farklılık gösterir. Bir diğer satın alınabilecek olan ürün de ışığın lens üzerinden aynaya düşmesi olayına ihtiyaç duyulmadan direkt olarak vizöre yansıtılıp görüntü elde edilmesini sağlayan aynasız video kamera ürünleridir. Bu ürün video çekimlerinde daha iyi sonuçlar elde etmenize imkân tanırken, pil ömrü diğer modellere göre daha kısa süreli olacaktır. Bu avantajlar ve dezavantajları göz önüne alınmalı hangisi daha ağır basıyorsa o konuda tercih yapılmalıdır. Kamera satın al ya da almadan elindeki ürünü değiştirmede bu bilgiler göz önünde tutularak tercihte bulunmak en doğru yol olacaktır. İhtiyaçlar göz önüne alınarak tercihte bulunmak en doğrusu olacaktır. Çeşitli modellerde olan kameralara ve birbirinden farklı özellikler barındıran bu ürünlere göz atabilir talepleriniz doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Son dönemlerde artan sosyal medya platformları beraberinde çekimlerin de artmasını sağlamıştır. Artık sadece profesyonel çekimler değil, amatör çekimlerde oldukça yaygınlaşmıştır. Kişiler birer kamera edinerek video içerikleri üretmeye başlamıştır. Bu kameralar başlangıç düzeyinde daha az donanımı olan ürünler olup belirli bir aşamadan sonra daha üst düzeylere çıkan ürünlere ihtiyaç duyulmuştur. Bu çekimler sırasında kameraların taşınabilirliği önemli olduğu için, boyut olarak küçük olmasına, ağırlığının az olmasına yani hafif bir yapıda olmasına ve kaliteli bir görüntü imkânı sağlanmasına dikkat edilir. Daha iyi çekim yapmak ve bu işi profesyonel bir iş haline getirmek için de daha donanımlı modeller tercih edilebilir. Kamera fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak ve kamera satın almak için Sony video kamera sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Hangi Kamerayı Almalıyım?

Kameralar kişiden kişiye göre beğenilerin farklı olacağı ürünlerdir. Ürün yelpazesi geniş olan bu cihazların her bir modeli farklı beklentileri karşılar niteliktedir. Belirli bir model diğerinden daha iyi değildir. Her bütçeye, ihtiyaca uygun olarak modeller farklılık göstereceği gibi beğeniler de farklılık gösterir. Profesyonel bir çekim yapacaksanız profesyonel olan kameraları tercih etmelisiniz. Bu ürünü tercih ederken kullanımının manuel olduğunu unutmamalı kullanmak için kamera bilginiz olması gerektiğini bilmelisiniz. Günlük yaşamınızı kayda almak, vlog çekmek için bir kamera arayışındaysanız ve kamera kullanımı hakkında detaylı bir bilgi birikiminin yoksa dijital olan modelleri tercih edebilirsiniz. Kamera almadan önce beklentilerinizi göz önünde bulundurmalı bunları karşılayacak olan modeller arasından tercih yapmalısınız.

Video Kamera Nasıl Çalışır?

Kameralar genel olarak benzer bir prensipler çalışan elektronik aletlerdir. Çekilen nesneden objeden yansıyan ışık kameranın lensi tarafından toplanıp görüntü aygıtı olan ccd veya pickup’a toplanır. Burada toplanan ışığı odaklar. Kameranın görüntü aygıtı bu ışığı video sinyallerine dönüştürür. Bu sinyaller tekrar işlenerek görüntülere dönüşür. Bir ekran varsa bu ekranda görüntü oluşturur. Kameranın temel çalışma prensibi bu şekildedir. Video kamerayı kullanmak için öncelikle ürünün yeterli şarjının olduğuna ve kayıt için yeterli bir depolama alanı olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Daha sonra her ürünün çekim yapma özelliği farklıdır. Dijital olan modellerde dijital ekran üzerinden çekim ayarlanabilir. Manuel olan modellerde bu daha ayrıntılı ve manuel bir haldedir. Her kameranın çalışma, kayıt yapma yöntemi farkıdır. Kameranızı en doğru şekilde kullanmak için ürün ile birlikte gelen kullanım kılavuzunu incelemeniz ve buradaki yönlendirmeleri uygulamanız gerekmektedir.

Video Kamera Özellikleri Nelerdir?

Video kameralar farklı ürünler içerir. Farklı ürünlerin de farklı özellikleri söz konusudur. Kamera almadan önce bu özellikler incelenmeli beklentiler doğrultusunda bir ürün alınmalıdır. Ürün seçerken sizlere uygun olacak bir çözünürlükte olduğuna dikkat etmelisiniz. Yine ürünün dijital mi yoksa optik zoom mu özelliği olduğunu bakmalısınız. Sizlere uygun olanını tercih etmelisiniz. Çözünürlüğe bakarken SD, HD, FULL HD veya 4K gibi farklı seçenekler önünüze çıkacaktır. Bunlardan sizler için yeterli olan seviyeyi tercih etmeniz gerekecektir. Yine ürünün depolama alanı da bir diğer dikkat etmeniz gereken özelliktir. Yüksek çözünürlükte kayıtlar daha fazla yer kaplar. Bu durumlar göz önünde bulundurularak seçim yapmak gerekir.

Vlog Kamerası Nasıl Kullanılır?

Vlog çekmek için bir kamera almak istiyorsanız bu kameraların sizlere uygun özellikler barındırdığına dikkat etmeniz gerekir. Birbirinden çeşitli kameralar olduğu için tek bir kullanım yöntemi söz konusu değildir. Kamerayı en doğru şekilde kullanmak için ürün ile birlikte gelen kullanım kılavuzunu incelemeniz gerekmektedir. Beklentilerinizi ve bütçenizi göz önünde bulundurarak geniş ürün yelpazesi olan bu kameralardan sizlere en uygun olanını tercih edebilirsiniz.