Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Doğrayıcı & Rondo Modelleri ve Fiyatları  için 553 sonuç bulundu

553 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Doğrayıcı ve Rondo

En pratik mutfak araç gereçlerinden biri olan rondo; doğrayıcı ya da mutfak robotu olarak da bilinmektedir. Mutfakta yemek ya da tatlı yaparken ihtiyacınız olan aletlerin başında rondo gelir. Geniş bir kullanım alanına sahip olan bu ürün meyve ve sebzeleri küçük parçalara bölebildiği gibi fındık gibi sert kuruyemişleri de doğrayabilmektedir. Diğer yandan hamur ve bebek maması gibi yumuşak malzemelerin hazırlanmasında da büyük rol oynar. Aslında mutfaktaki tüm doğrama ve kesme işlemleri için kullanabileceğiniz bu ürün oldukça basit bir kullanıma sahiptir. Doğrayıcı makineyi kullanmadan önce her gıda malzemesi için özelleşmiş olan program ayarlarını incelemelisiniz. Mutfağınızda fazla yer kaplamamasına rağmen birçok farklı işi bir arada yapma özelliğine sahip bu ürünün en bilinen özelliği; meyve ve sebze doğrayabilmesidir. Ancak doğrayıcı mutfak robotu meyve ve sebzeleri küçültebilmesinin yanı sıra bunları püre haline de getirebilir. Bunun yanı sıra sert kuruyemişleri küçük parçalara bölebilir ve hamuru karıştırabilir. Fonksiyonel özelliklerinin yanı sıra estetik tasarımlarıyla da öne çıkan ürünler her ihtiyaca ve beğeniye hitap edebilmektedir. Örneğin yapacağınız çorbalar için gereken sebzeleri hızlı ve pratik bir biçimde aynı anda doğrayabilir, parçalayabilir ve dakikalar içinde kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Ya da spesifik ihtiyaçlara özgü oluşturulan lahana doğrayıcı gibi ürünleri seçerek lahana, cips gibi besinlerinizi kolayca doğrayabilirsiniz. Siz de bir çekmeli doğrayıcı alarak mekanik bir şekilde elinizle aparatın tutma kolundan çekip bırakarak soğan, sarımsak, domates, salatalık, kuruyemiş, buz ve daha pek çok besini kolayca parçalayabilirsiniz. Program ayarlarına uygun bir şekilde kullanıldığı takdirde uzun yıllar yıpranmadan verimli bir şekilde çalışan makinenin bıçakları da keskinliğini kaybetmez.

Keskin Bıçaklı Doğrayıcı ve Rondo Modelleri

Keskin Bıçaklı Doğrayıcı ve Rondo Modelleri

Genellikle yemek malzemelerini doğramak için kullanılan rondolar aslında hamur işlerinde de oldukça gereklidir. Kek, krep ya da pankek hamurlarını rondonuzda karıştırabilirsiniz. Diğer yandan yemek yapımında gerekli olan malzemeleri doğrayarak size zaman kazandırır. Yemek yaparken en çok kullanılan sebze soğandır ve soğan doğraması oldukça zahmetli bir iştir. Ancak soğan doğrayıcı mutfak robotu sayesinde birkaç dakikada soğan doğrama işlemini halledebilir ve yemeğinizi kolayca pişirebilirsiniz. Birçok gıda malzemesi için kullanılabilen mutfak robotlarını satın almadan önce ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekir. Boyut, bıçak sayısı ve kap çeşidi gibi özelliklere karar verdikten sonra alışverişinize başlayabilirsiniz. rondo doğrayıcı boyutuna karar verirken düşünmeniz gereken şey: bu ürünü ne tür gıda malzemeleri için kullanacağınızdır. Bunun yanı sıra mutfağınızda robotu saklamak için yeterli alan olup olmadığını da düşünmelisiniz. Küçük bir mutfağa sahipseniz küçük boyutlu modelleri satın almalısınız ama geniş ve saklama kapasitesi geniş bir mutfağınız var ise birçok özelliği bir arada bulunduran multi doğrayıcı serisini inceleyebilirsiniz. Ürünün boyutuna karar verdikten sonra bıçak sayısına ve bıçağın kalitesine karar vermelisiniz. Doğramak istediğiniz ürünleri büyük parçalara bölmek istiyorsanız az bıçaklı modelleri tercih edebilirsiniz. Diğer yandan yemek malzemeleri çok küçük parçalara bölmek istiyorsanız robotunuzun mümkün oldukça çok bıçağa sahip olması gerekir. Bu yüzden gıda malzemelerini çok küçük parçalara bölmek ve hamur karıştırabilmek istiyorsanız 4 bıçaklı doğrayıcı set sizin beklentilerinizi karşılayacaktır. Hem kuruyemişleri oldukça küçük parçalara bölebilir hem de kek hamurunuzu karıştırabilir. Ve son olarak alışveriş sürecinde dikkat etmeniz gereken şey ürünün sahip olduğu kap çeşididir. Kabın üretildiği malzeme ve boyutu ürünü kullanırken oldukça önem arz eder. Sağlık açısından kabın cam olmasını ve birçok ürünü aynı anda doğrayabilmek için geniş bir kap olmasını tercih etmelisiniz.

Mutfak Yardımcınız Doğrayıcı ve Rondo

Mutfak Yardımcınız Doğrayıcı ve Rondo

Özellikle katı besinleri küçük parçalar haline getirmek için doğrayıcı rondo sıkça kullanılır. Mutfaktaki etkili yardımcılardan birisi olan doğrayıcılar yemek yaparken doğramanız, küçük parçalar haline getirmeniz gereken besinleri hızlı ve kolay bir şekilde ufaltabiliyor. Her yemek yaparken bir şeyler doğramanın gerekliliği düşünüldüğünde böyle bir mutfak aletine sahip olmak oldukça büyük kolaylıklar getirecektir. Satın alacağınız doğrayıcı robot ile hem işlerinizi hızlı bir şekilde halledebilir hem de çok daha az enerji harcayarak gününüzü tamamlayabilirsiniz. Rondolar en sert kuruyemişlerden en yumuşak sebzelere kadar parçalama işlemini yapabilen cihazlardır. İstediğiniz besini istediğiniz boyutlarda parçalara ayırabilir ve kullanabilirsiniz. Kuruyemiş, buz, patates, soğan ve çeşitli meyvelerden dilediğinizi rondonun içerisine atarak parçalama, öğütme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin el rondosu ile domatesleri sıvı haline getirebilir ve sağlıklı püreler elde edebilirsiniz. Pürenin yanı sıra yapacağınız börek, poğaça gibi hamur işlerinde içine koyacağınız peynir ve patatesleri de küçük parçalar haline getirebilirsiniz. Doğrama, parçalama işlerinizi pratik ve kolay bir biçimde gerçekleştiren doğrayıcılar çok farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Örneğin jülyen doğrayıcı ile sebzelerinizi, meyvelerinizi uzunlamasına kesebilir, salatalarınıza ve yemeklerinize ekleyebilirsiniz. İster bütün besinlerinizi doğrayabilecek türden elektronik bir cihaz satın alın isterseniz de lahana, cips gibi özel isteklerinizi karşılayacak bir rondo alın her ihtimalde de işlerinizi kolaylaştıracaksınız. Doğrayıcı fiyatları içerisindeki bıçak sistemlerine, kesim aparatlarına göre değişebilmekle beraber; markasına, fonksiyonlarına ve modellerine göre de değişebilmektedir. Satın alma işlemini gerçekleştirirken ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre en doğru kararı vermelisiniz. Kullanım şeklinizi ve sıklığını göz önüne alarak yapacağınız seçimler, uzun vadeli kullanımlarınız için oldukça önemlidir. Tatlı yapımından çorbaya her alanda kullanılabilen rondo ve doğrayıcılar kullanım sıklığına göre seçilmelidir. Sık kullanım ihtimaliniz varsa, sert gıdaları da doğramak istiyorsanız sağlam çelik bıçak sistemine sahip ürün modellerini seçebilirsiniz. Seçeceğiniz büyük doğrayıcı farklı bıçak sistemlerini içerebilir, ihtiyaca göre dört bıçak ya da çift bıçaklar bulunabilir.

En Kaliteli Doğrayıcı Çeşitleri

En Kaliteli Doğrayıcı Çeşitleri

Ürününüzü seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise ebatlarıdır. Eğer geniş bir mutfağınız var ve çok yoğun bir biçimde doğrayıcıya başvuruyorsanız ebatları büyük bir rondo ya da doğrayıcı set edinebilirsiniz. Yine ürünleri incelerken haznelerine dikkat etmeli, bulaşık makinesinde yıkayıp yıkayamayacağınıza da öğrenmelisiniz. Sık ve yoğun kullanımlar için büyük hazneli ürünler fonksiyonel olurken, seyrek kullanımlarınız için küçük hazneli ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Diğer yandan bazı ürün modellerinde çift hazne sistemi vardır. Çift haznenin yer aldığı ürünlerde aynı anda farklı gıdaları parçalara ayırabilirsiniz. Bu parçalama ve doğrama esnasında besinler de birbirine ayrı haznelerde olduğu için karışmaz. Bu bakımdan rondo fiyatları hazne büyüklüğüne, sayısına, bıçak sistemine, kalitesine ve daha pek çok bileşene göre değişkenlik göstermektedir. Öte yandan doğrama, ufaltma, parçalama gibi işlemlerinizin yanı sıra sık sık hamur işi yapıyorsanız karıştırma özelliğine sahip cihazları da inceleyebilirsiniz. Ebatlarının yanı sıra bulaşık makinesinde yıkanıp yıkanamayacağına göre de kararınızı verebilir, farklı fiyatlar arasından bütçenize uygun olanını seçebilirsiniz. Kullanım açısından ise genel olarak basit ve pratik olmalarının yanı sıra markadan markaya, modelden modele, üründen ürüne kullanım şekilleri farklı olabilmektedir. Örneğin kimi ürün gruplarında dilimleyeceğiniz gıdaya göre farklı bıçak sistemleri bulunabilir ya da hız ayarı bulunan bir rondonuz olabilir. Kullanım imkânlarını öğrenmek, cihazınızı uzun süreli kullanabilmek ve tam verim alabilmek için oldukça önemlidir. Örneğin çoklu doğrayıcı ile aynı anda aynı salataya ya da yemeğe katacağınız besinleri doğrayabilir ve hem zamandan hem de alandan tasarruf edebilirsiniz. Elektrikle çalışan ve yüksek hız performansı sergileyen ürün modellerini tercih edebileceğiniz gibi elinizle mekanik bir şekilde doğramalarınızı gerçekleştirebileceğiniz elektrikli mutfak aletleri modellerini de satın alabilirsiniz.

Estetik ve Fonksiyonel Rondo ve Doğrayıcı Çeşitleri

Estetik ve Fonksiyonel Rondo ve Doğrayıcı Çeşitleri

Doğrayıcı çeşitleri arasından yapacağınız ihtiyaçlarınıza göre seçimlerinizde, ister elektrikle çalışan yüksek hızlı modelleri isterseniz de elle çalışan mekanik modelleri tercih edebilirsiniz. Rendeleme aparatları, buz kırıcısı, paslanmaz çelik bıçakları, hamur yoğurma aparatı ve daha pek çok özelliği bünyesinde barındırabilen ürünler hem mutfağınızda yer kaplamayacak kadar küçüktür hem de enerji tasarrufu yapmanızı sağlar. Günün bütün yorgunluğuyla doğrama işlemlerini elle yapmak zorunda olmadan mutfak rondosu çeşitleri arasından yapacağınız seçimlerle işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Diğer yandan baharat öğütme aparatları, kahve öğütme özelliği ve güvenlik kilidi olan ürün modellerini de ihtiyaçlarınıza göre değerlendirebilirsiniz. Kaymaz ayaklı turbo tasarımlar, ölçekli karıştırma kabına sahip modeller ve mikser, blender uçları bulunan modeller de kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilir. Beğeniyle kullanılan bu ürünler günlük hayatı kolaylaştırmakla kalmaz aynı zamanda enerjiden ve zamandan da tasarruf sağlarlar. Sizin için en doğru doğrayıcı tavsiye ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en çok uyan tavsiye olacaktır. Kullanım sıklığınız, genel olarak doğramaya ihtiyaç duyduğunuz besinler, karıştırma ve blender gibi özelliklere ihtiyaç duyup duymamanız, bütçeniz ve daha pek çok kriteri bir arada düşünerek kararınızı vermeniz gerekecektir. Uygun bir ürün seçimi yapmanız cihazınızdan alacağınız verimlilik ve tasarruf için oldukça önemlidir. Evinizde cips yapmak isterseniz cips doğrayıcı modelleri arasından seçimlerinizi yapabilirsiniz. Mama yapımından içecek yapımına, çorbadan hamur işine pek çok mutfak işinizde rahatça kullanabileceğiniz rondo ve doğrayıcılar küçük ev aletler ürün grubunda en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Daha küçük parçalara ayırmak için hem daha fazla enerji harcamanız gerekmeyecek hem de hazneleri sayesinde alandan da tasarrufa edeceksiniz. Örneğin değirmen doğrayıcı ile besinlerinizi toz haline getirecek kadar küçük parçalara ayırabilir ve salatalarınızda, tatlılarınızda çeşnilerinizi rahatça kullanabilirsiniz. Siz de çeşitli marka, tasarım ve modelleri incelemek ve seçiminizi yapmak için Tefal doğrayıcı ve rondo sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Mutfaktaki Kurtarıcınız Doğrayıcı ve Rondo Çeşitleri

Mutfaktaki Kurtarıcınız Doğrayıcı ve Rondo Çeşitleri

Salata, çorba ve tatlı yapımında kullanılabilen elektrikli bir mutfak aleti olan doğrayıcı ve rondolar birçok farklı özelliğe ve modele sahiptir. Kullanacağınız alana göre işlevleri değişiklik gösteren bu ürünleri satın alırken ne amaçla kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Örnek vermek gerekirse sadece soğan ve maydanoz doğramak için bir ürün arıyorsanız ipli doğrayıcı modelleri sizin için yeterli olur ancak çorba yapımı ve hamur karıştırma işlemlerini de yapabileceğiniz bir ürün arayışında iseniz daha komplike bir ürün almanız gerekmektedir. Geniş bir mutfağınız varsa ve her türlü doğrama, karıştırma işlemlerini sahip olduğunuz robot ile yapmak istiyorsanız profesyonel doğrayıcı modeli tam size göre. Sahip olduğu keskin bıçaklar sayesinde sebze ve meyvelerinizi doğrayabileceğiniz gibi kuruyemişlerinizi de doğrayabilirsiniz. Ayrıca hamur karıştırmak için sahip olduğu özel aparat sayesinde işlerinizi kolayca halledebilirsiniz. Soğan, maydanoz ve sarımsak doğramak için yaygın bir şekilde kullanılan ipli rondo modelleri tatlı ve çorba yapımı için oldukça yetersizdir. Ürünün bıçak kapasitesi ne kadar gelişmiş ise kullanım alanı da o kadar geniştir. İpli rondoların aksine birçok işlemi yapabileceğiniz elektrikli mutfak robotlarının sahip olduğu hazne boyutu oldukça önemlidir. Hazne boyutunun yanı sıra hazne sayısı da işlem hızınız açısından önem arz etmektedir. Örnek vermek gerekirse; aynı anda farklı malzemeleri doğramak istiyorsanız çift hazneli modeller sayesinde bunu yapabilirsiniz. Eğer çift hazneli bir mutfak robotuna sahipseniz patates ve soğanı aynı anda doğrayabilirsiniz yani ayrı bir patates doğrayıcı robotuna ihtiyaç duymazsınız. Kullanım alanını belirleme dışında mutfak robotu satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu malzeme kalitesidir. Kaliteli malzemelerden üretilmiş olan eşyalar uzun yıllar kullanılabilirken kalitesiz malzemelerden üretilmiş olanlar daha hızlı deforme olur ve işe yaramaz hale gelir. Bir rondo seti için önem arz eden özellikleri kısaca sıralamak gerekirse, bunlar şunlardır: kullanılan malzeme kalitesi, bıçak sayısı ve ürünün boyutu.

Doğrayıcı ve Rondo Alırken Bilmeniz Gerekenler:

  • Çok amaçlı rondo setlerini tercih ettiğinizde pek çok işlevi bir arada kullanma fırsatınız olacaktır.
  • Bıçak sayısı arttıkça doğrama ve parçalama, püre haline getirme kapasitesi de artacaktır.
  • Cam hazneli doğrayıcılar, plastik hazneli doğrayıcılardan çok daha sağlıklı ve uzun ömürlü olacaktır.
  • Rondo ve doğrayıcı satın alırken rondonun gücüne, kaydırma sorunu olmadığına, sessiz çalışmasına ve garantili ürün olmasına özen göstermelisiniz.

Doğrayıcı ve Rondo İle Neler Yapabilirsiniz?

  • Birkaç saniye içinde yemeklerinizde kullanmak üzere taze domates püresi elde edebilirsiniz.
  • Kek, pankek, krep hamurlarını rondonuzda karıştırabilirsiniz. Aynı zamanda puding ve krema karıştırıcıları olan rondo modelleri sayesinde harika tatlılar ve karışımlar hazırlayabilirsiniz.
  • Kıyma, kuşbaşı gibi et çeşitlerinden yapacağınız köfte harçlarınızı mutfak robotu, rondo ve doğrayıcı kullanarak hazırlayabilirsiniz.
  • Tatlı ve salatalarınızda kullanacağınız, bitkisel süt yapabileceğiniz kuruyemişlerinizi rondo ve doğrayıcılarda unufak edebilirsiniz.

Doğrayıcı Nasıl Kullanılır?

Mutfakta doğranması ya da parçalanması gereken malzemeleri kolayca küçültebilen doğrayıcıların kullanma şekli marka ve özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Ancak bütün doğrayıcılarda ortak olan özellik hız ayarıdır. Doğrayıcının parçalama hızını isteğinize göre azaltabilir ya da arttırabilirsiniz. Doğramak istediğiniz ürünün çok küçük parçalar haline gelmesini istiyorsanız hız ayarını yükseltmeli; eğer büyük parçalar halinde kalmasını istiyorsanız hız ayarını düşürmelisiniz. Bunun dışında modele göre değişiklik gösteren en önemli özellik aparat çeşididir. Çeşitli ürünleri doğrayabilmek için özel olarak üretilmiş farklı başlıklar vardır. Ancak her doğrayıcı modelinde bu başlıklar bulunmaz ihtiyacınıza uygun olan başlık aparatına sahip doğrayıcıyı satın alırsanız daha verimli bir kullanım süreci geçirirsiniz.

Doğrayıcı Ne İşe Yarar?

Doğrayıcıların sahip olduğu bıçak çeşidi ve farklı aparatlara göre kullanım alanları değişiklik gösterir. Ancak tüm modellerin amacı malzemeyi küçültmek yani doğramaktır. Hamur karıştırmak ya da çorba yapmak için ihtiyaç duyulan model başkayken soğan doğramak için gereken model başkadır. Örnek vermek gerekirse domates doğramak amacıyla üretilmiş olan domates doğrayıcı oldukça özelleşmiş bir üründür. Bunun aksine tüm doğrama işlemlerini yapabilen çok yönlü makineler da vardır. Bu modeller arasında en çok tercih edilen ürün hem meyve hem sebze hem de kuruyemiş doğrayabilenlerdir. Mutfakta genellikle ihtiyaç duyulan şey; bu gıdaların kolayca doğranabilmesidir.

Rondo Nasıl Kullanılır?

Genellikle mutfak robotu olarak bilinen rondolar, birçok yemek ve hamur işi için ihtiyaç duyulan küçük elektrikli mutfak aletleridir. Birçok işlemi yapma kapasitesine sahip rondolar; tek parçadan oluşmazlar ve doğrayıcılara göre daha fazla fonksiyona sahiptirler. Farklı gıda malzemeleri için farklı aparatlara ve başlıklara sahip olan rondolar profesyonel mutfaklar için de oldukça yeterlidir. Uygun olan başlık takıldıktan sonra gerekli olan hız ayarlanır ve rondo çalıştırılır. Saniyeler içerisinde malzemeleri parçalayan bu ürün yemek yapımını oldukça kolaylaştırmaktadır. Küçük ve büyük mutfaklara uygun ölçülerde üretilmiş olan mutfak robotları, boyut açısından oldukça çeşitlidir.

Rondo Ne İşe Yarar?

Mutfakta yapacağınız hemen hemen her işlem için kullanabileceğiniz rondolar, size oldukça zaman kazandırır. Doğrama, rendeleme ve çırpma gibi vakit alan karmaşık yemekler hazırlamak istiyor ve çok zamanınız yok ise rondo sayesinde tüm işlemleri oldukça kısa bir sürede halledebilirsiniz. Çorba, ana yemek ve tatlı yapımı için ortalama gereken 2 saatlik süreyi 45 dakikaya indirebilen bu mutfak aleti her ev için bir ihtiyaçtır. Yemek yapımında kullanılan doğrama ve parçalama özelliğinin yanı sıra farklı aparatları sayesinde çırpma ve karıştırma da yapabilen bu mutfak robotu tatlı yapı için de oldukça uygundur. Sizler de Arzum doğrayıcı ve rondo seçeneklerine göz atabilirsiniz.