Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Bilgisayar Mikrofonlu Kulaklık  için 4284 sonuç bulundu

4284 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Mikrofonlu Kulaklık

Bilgisayarların vazgeçilmez çevre birimlerinden ve yedek parçalarından biri olan kulaklıklar, hem iş hem de eğlence alanında kendine yer buluyor. Normalde dışarı ses vermemesi ve mahremiyet sağlaması için kullanılan bir tür hoparlör olan kulaklıklar, mikrofonlu modelleriyle birlikte güvenle kullanabileceğiniz bir iletişim özelliği kazanıyor.

Mikrofonlu Kulaklık Nedir?

Mikrofonlu Kulaklık Nedir?

Mikrofonlu kulaklık, yani headset, aslında adından da anlaşılacağı üzere mikrofonu olan bir kulaklık modelidir. Bu donanım cihazı, bir telefona veya bilgisayara bağlanarak kullanıcının eller serbest halde konuşmasına ve karşı tarafı dinlemesine olanak tanır. Kulaklıklı mikrofonları en sık teknik destek ve müşteri hizmet merkezlerinde görürüz. Böylece, çalışan kişi boşta olan elleriyle bilgisayara müşteri bilgilerini ve görüşme notlarını girebilir. Kulaklıklı mikrofonlar, bilgisayara genelde iki şekilde bağlanır. Birincisi, mini prizle. Jak da denilen kulaklık girişleri bu prizlerin uyacağı şekilde standart boyutta üretilir. Dolayısıyla kulaklığınızı bilgisayar, telefon, tablet ve daha birçok cihazda kullanabilirsiniz. İkinci bağlantı şekli de USB’dir. USB girişi olan veya USB çevirici takılı cihazlarda bu mikrofonlu kulaklıkları kullanmanız mümkün. Kulaklığı taktıktan sonra test etmek için bir video açın. Mikrofonu bilgisayarınızın ses kayıt programını açarak test edebilirsiniz.

Mikrofonlu Kulaklık Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Mikrofonlu Kulaklık Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Mikrofonlu kulaklık seçerken temel olarak kullanım amacınıza ve konforunuza hitap eden bir model seçmelisiniz. Mikrofonlu kulaklıklar kablolu ya da kablosuz olabilir. Mobil olmak sizin için önemliyse ve kablolarla uğraşmak istemezseniz kablosuz kulaklık modelleri size göre. Mikrofonlu kulaklıklar tek taraflı ve iki taraflı modellere de sahiptir. Tek taraflı modeller hafiftir ve ortamdaki diğer konuşmaları da duymanızı sağlar. Çift taraflı modeller özellikle eğlence için, mesela oyun oynarken veya film izlerken kullanılabilir. Mikrofonlu kulaklık seçerken ses kalitesine de dikkat etmelisiniz. Ses kalitesi açısından, mono, streo ve surruound olmak üzere üç çeşit mikrofonlu kulaklık bulabilirsiniz. Telefona bağlanan kulaklıklar daha çok mono olacaktır ama eğlence için ne kadar katmanlı bir ses sistemi sunulursa o kadar iyi. Uzun süre kulaklık kullanmanız gerekiyorsa sizin için ergonomik olması şart.

Mikrofonlu Kulaklık Fiyatları Ne Kadar?

Mikrofonlu Kulaklık Fiyatları Ne Kadar?

Mikrofonlu kulaklık fiyatları kulaklığınızın ses kalitesine, malzeme kalitesine ve ne kadar özellik içerdiğine göre değişir. Standart bir mikrofonlu kulaklık ile oyun için özel kulaklılar arasında elbette biraz fark olacaktır. Everest mikrofonlu kulaklık, Piranha mikrofonlu kulaklık ile Logitech, Trust, Philips, Snopy, Avec, Asus, Creative, Microsoft gibi ünlü markaların mikrofonlu kulaklık modellerini kategorimizde bulabilirsiniz. Kategorimizden aynı zamanda bütçenize ve kullanım amacınıza uygun kulaklığı bulabilir, en uygun fiyatlı kulaklık modellerini inceleyebilirsiniz. Ayrıca eğer tüm çevre birimleri ürünlerini incelemek isterseniz buraya tıklayabilir ve diğer ihtiyaçlarınızı da güvenle sitemizden temin edebilirsiniz.