Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Toshiba Klima Modelleri ve Fiyatları  için 122 sonuç bulundu

122 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Toshiba Klima

İklimlendirme cihazları arasında Türkiye'de çok uzun yıllardır tercih edilen ithal markalar arasında Toshiba, her zaman ön plana çıkmaktadır. Japon teknolojisi olmakla birlikte Toshiba markası, çok uzun yıllar öncesinde Türkiye'de de faaliyetlerine başlamış ve hem servis ağı hem de ürün çeşitliliği ile tercih edilmeyi başarmıştır. Bu bağlamda hem kış mevsimlerinde ısıtma elde edebilmek hem de yaz mevsimlerinde soğutma elde edebilmek için iklimlendirme açısından Toshiba klima farklı modeller kapasiteler ve boyutlara ait ürünleri ile kullanıcıların seçimine sunulmuştur. Toshiba markası ile üretilmiş olan klima ürünleri konutlarda, işletmelerde, binalarda, yapılarda ve fabrikalar gibi birçok farklı alanda kullanıma uygun şekilde tercih edilebilir. Kimi zaman split şekilde çalışan kimi zaman inverter modelleri ile daha düşük enerji sarfiyatı oluşturan klima modelleri yer almaktadır. Toshiba markası, kullanıcıların talep ettiği kullanım özelliklerini göz önünde bulundurarak, boyutları değişen ve havalandırma gücü düşük veya yüksek olan cihazlar üretmeyi tercih etmiştir. Bu sayede de küçük bir ev için çok düşük BTU özelliklerine sahip bir klima temin edilmesi mümkün olduğu gibi çok büyük boyutlu bir alan için de yüksek BTU özelliklerine sahip bir klima kullanımı sağlanabilir. Bu bağlamda Toshiba markası üzerinden farklı klima ürünleri arasından seçim gerçekleştirmek için öncelikle yaşam alanınız veya çalışma alanınızın boyutlarını belirlemeniz ve ortamın sıcaklık değerlerine göre ihtiyaçları tespit etmeniz gerekecektir

Toshiba Klima ile Yaz Mevsiminde Ferahlayın

Toshiba Klima ile Yaz Mevsiminde Ferahlayın

Yaz mevsimi delinince Türkiye'nin dört bir tarafında sıcak bir iklim ile karşılaşıldığı için serinleme amacıyla klima en çok kullanılan cihazlar arasında yer almaktadır. Özellikle ülkemizin Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nde çok daha yüksek sıcaklıklar ile karşılaşıldığı için klima önemli bir ihtiyaç olarak ön plana çıkmaktadır. Bu durumda birçok ev sahibi ve iş yeri sahibi Toshiba inverter klima seçenekleri sayesinde serinlemeyi tercih etmektedir. Klima yaz mevsimlerinde açık alandan aldığı havayı kendi mekanizması sayesinde soğuk havaya dönüştürerek kapalı alana aktarmaktadır. Kendi sistemi içerisinde yer alan termostat sayesinde de ortam sıcaklığını dengede tutabilmek için havalandırmayı düzenli bir hale getirmektedir. Bu sayede konutlarda veya işyerlerinde sürekli bir şekilde çalışan klimalar, ortamın istenilen serinlikte kalmasını sağlamaktadır. Ülkemizin birçok farklı şehrinde bu sistem sayesinde yaz mevsimlerinde sağlıklı bir hava elde edilmesi için Toshiba multi klima sistemleri kullanılmaktadır. Bu şekilde serinleme elde edilmesi ile birlikte cereyan, ters hava akımı, vantilatörler gibi diğer yöntemlerde karşılaşılan kas ağrıları, solunum sıkıntıları, kuru hava gibi sıkıntıların da önüne geçilmektedir. Çünkü Toshiba markası tarafından üretilmiş klimalarda ortamın nem miktarını koruyabilmek, havanın oksijen dengesini sağlayabilmek ve temiz hava oluşturmak için de ayrı bir sistem çalışmaktadır. Üstelik cihazlar sahip olduğu özelliklerle birlikte doğal serinlik imkanı oluşturduğu için solunum yolu rahatsızlıkları bulunan veya fıtık gibi rahatsızlıkları bulunan kişilerde ters etkilere neden olmamaktadır. Zira bu durum Toshiba markasının ürünlerinin kullanıldığı herhangi bir evde veya işletmede net bir şekilde ortama girildiği andan itibaren fark edilebilir. Çünkü Toshiba markası tarafından üretilen cihazlarda iklimlendirme açısından ve hava kalitesi açısından geniş bir farklılık olduğu görülmektedir. En önemli ayrıntı kullanım alanı için en uygun güç özelliklerine sahip ve en uygun boyutları oluşturan cihazların tercih edilmiş olmasıdır. Bu konuda da birçok farklı noktada incelemeler yaparak, hatta Toshiba klima yorumlar incelenerek, yaşam alanınız veya çalışma alanınız için doğru ürün tipini kolaylıkla öğrenip, seçimlerinizi yapmanız mümkündür. Genellikle evlerde salon ve oturma odası gibi kullanım alanlarında duvar tipi split klimalar ve işletmeler gibi daha büyük alanlarda ise Multi Split klimalar veya salon tipi klimalar gibi ürünler tercih edilmektedir.

Toshiba Klima İle Kış Mevsiminde De Rahatlayın

Toshiba Klima İle Kış Mevsiminde De Rahatlayın

Klima denildiğinde herkesin aklına ilk olarak yaz mevsimlerinde serinlemek gelse de aslında klima cihazları kış mevsimlerinde de sağladıkları ısıtma sistemleri ile birlikte büyük bir konfor oluşturmaktadır. Bugün kış mevsimlerinde ısıtma denildiğinde birçok yapıda doğalgaz sistemleri, kalorifer sistemleri veya soba kullanılsa da klima ile ısıtma sağlayan birçok ev sahibi ve işyeri sahibi de yer almaktadır. Örneğin, bazı büyük alanlarda salon işletmeleri ve mağazalarda Toshiba salon tipi klima kullanımı sayesinde ısıtma elde edilmektedir. Hatta yaz mevsimlerinde düşük enerji sarfiyatı için tercih edildiği şekilde Toshiba klima inverter ürünleri, kış mevsimlerinde de aynı mantık ile ısıtma için kullanılmaktadır. Klima sistemleri, yaz mevsiminde sıcak havayı soğutarak iç alana aktarırken, kış mevsimlerinde de soğuk havayı ısıtarak iç alana aktarır ve aynı çalışma mantığı ile temiz ve oksijeni bol bir iklimlendirme sağlar. Özellikle çok yüksek soğuk havaların yaşanmadığı bölgelerde çoğu zaman akşam saatlerinde iç ortamda oda sıcaklığı elde etmek için sadece bir klima cihazının kullanılması dahi yeterli olmaktadır. Elbette bu durumda da Toshiba marka cihazlarınızı tercih ederken ortamın boyutları ve özellikleri ile bağlantılı olarak doğru ölçüleri ve güç değerlerini seçmeniz gerekecektir. Klima cihazlarında güç değerleri BTU adı verilen bir değer ile ölçülmek ile birlikte bu değerin artışı sayesinde klimanın gerçekleştireceği iklimlendirme daha yüksek bir güce sahip olacaktır. Çok yüksek güç değerlerine sahip bir klima, çok küçük bir oda içerisinde kullanıldığında çok hızlı bir şekilde ısıtma veya soğutma elde edilebilir. Ama bu ortam için sağlayacağı hava sirkülasyonu çok yüksek bir kapasite oluşturacaktır. Özellikle kış mevsimlerinde ısıtma ve soğutma işlemini gerçekleştirmek için kullanılan bu klimalarda yüksek güç kapasitesi fazla enerji kullanılmasına ve ortamda rahatsız edici bir sıcak havanın ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu bağlamda 3+1 bir daire içerisinde salon tipi olarak kullanılabilecek bir ürün için Toshiba klima 18000 tarzında bir ürün gayet yeterli olabilecektir. 18.000 BTU gibi bir değer, ortalama 30 metrekare veya üzerinde bir salon için çok ideal bir şekilde yaz mevsiminde soğutma ve kış mevsiminde de ısıtma ihtiyacını karşılayabilir.

Toshiba Klima ile Tasarruf Edin

Toshiba Klima ile Tasarruf Edin

Klima, elektrik enerjisini kullanarak ısıtma ve soğutma gerçekleştirdiği için klima kullanımı tercih eden birçok kişi öncelikli olarak ne kadar enerji sarfiyatı ve elektrik faturası ile karşılaşacaklarını merak etmektedir. Klima denildiğinde özellikle BTU adı verilen güç değerlerine bağlı olarak ve klimanın çalışma süresine bağlı olarak enerji sarfiyatı değişiklik göstermektedir. Ancak son yıllarda klima sektöründe inverter teknolojisinin gelişmiş olması ile birlikte enerji sınıfı değişen klima ürünleri üretilmeye başlanmıştır. Hatta bu klima ürünlerinde çok düşük enerji sarfiyatı gerçekleştirerek karlılık oluşturan cihazlar da yer almaktadır. Toshiba marka cihazlara bakıldığında da enerji sınıfı A sınıfı, A+ sınıfı, A++ sınıfı ve A+++ sınıfı olarak değişen cihazlar ile karşılaşmanız mümkündür. Özellikle A+++ sınıfında yer alan yani üst kademede enerji tasarrufu yüksek olan cihaz sınıfını tercih ettiğinizde, en düşük enerji sarfiyatı ile çevre dostu bir kullanım elde etmeniz de mümkün olacaktır. Örnek olarak bu seri içerisinde Toshiba Shorai Edge ürün serisi, değişen güç değerleri ile birlikte en düşük enerji sarfiyatını tercih ederek kullanım gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. Güç değerleri anlamında bakıldığında da Toshiba cihazlarda Toshiba klima 12000’lik ürünü birçok farklı alan için en ideal ürünler arasında görülmektedir. Bu güç değerlerine sahip klimalar genellikle duvar tipi klima yani split klima olarak adlandırılırken, uzaktan kumanda vasıtasıyla kolaylıkla kontrol edilen, sessiz çalışma özelliğine sahip ve gece uykusu için ideal tercihler arasında görülmektedir. Toshiba tarafından ön plana çıkarılan bu modellerde Toshiba 18000 BTU klima sistemleri de yer almakla birlikte akıllı kullanım özelliği görülmektedir. Yani bu özellik ile birlikte sade ve kullanıcı dostu bir kumanda kullanımı gerçekleştirebilir ya da isterseniz akıllı telefonunuz ve akıllı tabletiniz üzerinden klimanın yönetimini Wi-Fi modülü sayesinde kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Ortam havasında ideal bir denge sağlayan ve enerji verimliliği oluşturan klima serileri açısından Toshiba ECO modu sayesinde yüzde 25'e varan bir enerji tasarrufu gibi fırsatlar ortaya çıkarmaktadır. Bu bağlamda isterseniz split yani duvar tipi bir klima isterseniz Toshiba çift üniteli klima modelleri arasından seçimler gerçekleştirebilirsiniz.

Toshiba Klima İçin Türkiye Modelleri

Toshiba Klima İçin Türkiye Modelleri

Türkiye'de Toshiba markası ile birlikte klima cihazları çok uzun yıllardır güven içerisinde kullanılmakta ve büyük bir takdir kazanmaktadır. Özellikle ev tipi klimalarda küçük boyutları ile birlikte düşük enerji sarfiyatına sahip olan cihazlar sıklıkla tercih edilirken, büyük tip işletmelerde, yapılarda, binalar mağazalar ve alışveriş merkezleri gibi alanlarda dahi Toshiba markasının güvencesi ile klima ürünleri kullanılmaktadır. Bu bağlamda Toshiba klima Türkiye seçimleri çok geniş bir yapıya ulaşarak, herkesin kendi yaşam alanı veya çalışma alanı için tercih edebileceği sistemler oluşturmaktadır. Temel olarak Toshiba markası tarafından sunulan klima çeşitleri arasında farklı kullanım alanları ve özelliklerine bağlı olarak; duvar tipi split klimalar, multi split klimalar, kaset tipi klimalar, yer tavan tipi klimalar, kanal tipi klimalar ve salon tipi cihazlar yer almaktadır. Bu cihazların her biri farklı bir kullanım alanına hitap etmekle birlikte örneğin duvar tipi klimalar genellikle evlerde mutfak, oturma odası, salon, yatak odası, çocuk odası gibi alanlarda kullanılmaktadır. Ayrıca çoğu zaman yüksek güç değerlerine sahip olarak Toshiba klima 24000 gibi cihazlar konutlarda büyük boyutlu salonlar için çok ideal bir kullanım özelliği oluşturmaktadır. Toshiba tarafından geliştirilmiş multi sistem klimalar ise birden fazla odada aynı dış ünite ile farklı iç ünitelerin kullanması vasıtasıyla iklimlendirme oluşturma şansı sağlamaktadır. Bu tip cihazlarda tek bir dış ünite kullanımı ile birlikte kimi zaman iki kimi zaman Toshiba 3’lü klima ürünlerinin duvar veya konsol tipi kullanılması sayesinde farklı odalarda akıllı güç yönetimi ile iklimlendirme elde edilmektedir. Genellikle büyük tip salon alanlarında, otellerde ve konferans salonu gibi alanlarda kaset tipi olarak tavana monte edilen klima çeşitleri tercih edilirken, yer veya tavanda kullanılabilecek şekilde de konsol tipi klimalar sunulmaktadır. Bugün konaklama işletmelerinde, oteller, hastaneler ve kamu kurumları gibi noktalarda da Toshiba markası güvencesi sayesinde kanal tipi ve salon tipi klima sistemleri de tercih edilmektedir. Zira bu sistemler sayesinde de düşük enerji sarfiyatı sağlanmaktadır. Ayrıca iklimlendirme açısından da hem kışın ısıtma hem de yazın soğutma gibi avantajlar sağlanarak, taze hava girişi ile sağlıklı bir kullanım imkanı elde edilmektedir.

Toshiba Klima Sistemleri ile Kolay Kullanım

Toshiba Klima Sistemleri ile Kolay Kullanım

Gelişen teknolojinin gözü önünde bulundurulması ile birlikte Toshiba markası tarafından klima sistemlerinde bu teknolojilere uygun yeni çalışma sistemleri ve ayarlar geliştirilmiştir. Özellikle akıllı telefon ve tablet üzerinden yönetme imkanı bulunan uzaktan idare edebileceğiniz Wi-Fi bağlantılı klimalar gibi sistemler ön plana çıkmaktadır. Ev ortamında kullanım gerçekleştirdiğiniz sırada marka tarafından sunulan Toshiba klima ayarları sayesinde çok pratik bir kullanım özelliği elde edebilir ve isterseniz split isterseniz multi split klimalarda bu özelliklerden yararlanabilirsiniz. Markanın klima modellerindeki en temel özelliklerden biri olarak yine sessiz çalışma özelliği son yıllarda büyük bir beğeni kazanmaktadır. Farklı klima serilerinde uygulanmış olan Quite modu sayesinde dış ve iç üniteden yükselen ses seviyesi çok düşük bir desibele indirgenmiştir. Bu sayede de geceleri uyurken klimayı çalıştırmak istediğinizde, yüksek ses nedeniyle rahatsızlık yaşamadan çok daha huzurlu bir uyku imkanı elde etmeniz mümkün olmaktadır. Çevrede de rahatsızlık oluşturmadan kullanım gerçekleştireceğiniz bu sistemler özellikle sessizlik ve izolasyon gerçekleştirilmesi gereken çalışma alanlarında da büyük bir fayda oluşturmaktadır. Bu sistemin sağladığı avantajı birçok noktada gerçekleştireceğiniz Toshiba klima nasıl araştırması sırasında da görmeniz mümkün olacaktır. Bu konuda kullanıcı yorumları sayesinde sistemin sağlamış olduğu sessizlik avantajının özellikle çocuklu evler gibi noktalarda nasıl büyük bir rahatlık verdiğini görebilirsiniz. Aslında Toshiba cihazlarında en önemli olarak ön plana çıkan özelliklerden birisi, ortamda sağladığı hava kalitesi olarak kabul edilmektedir. Bu konuda bilhassa SEIYA ürün serisi sayesinde iç ünitede elde edilen sistem, toz ve kirin içeriye girmesini engelleyerek, özel bir eşanjör kullanılması sayesinde sunulmaktadır. Bu klima servisi içerisinde bulunan tüm modeller kendi kendini temizleme fonksiyonuna sahip olduğu için klima kapatıldıktan sonrasında da bir süre çalışma göstererek, ortamdaki nemin kurumasını ve küf gibi istenmeyen sonuçların engellenmesini sağlamaktadır. Bu nitelik, Toshiba klima özellikleri açısından son yıllarda en fazla beğenilen ve istenilen özellikler arasında yer almayı başarmıştır. Tüm bu noktalara ek olarak sezonsal bir şekilde enerji sınıfında verimlilik sağlayan, -15 santigrat derece havalarda dahi soğutma ve ısıtma gerçekleştirebilen klima modelleri yer almaktadır. İnovatif kullanım özelliği oluşturan, hızlı bir şekilde aranan konforu elde etmek için kolay çalışma gerçekleştiren ve ozon tabakasına zarar vermeyen bir kullanım özelliği sağlayan cihazlar ile çok daha pratik kullanım elde edilmektedir.

Toshiba Klima Fiyatları

Toshiba Klima Fiyatları

Toshiba markası tarafından üretilmiş klimalar, ithalat vasıtası ile Türkiye'ye giriş gerçekleştiren cihazlardır. Bu nedenle marka tarafından üretilmiş cihazlar Japon teknolojisinin güvencesiyle fiyat konusunda da üst bir sınıfta yer almaktadır. Bu bağlamda birçok kullanıcı Toshiba markasının cihazlarını tercih ederken, bu noktanın farkında olarak markanın sunduğu özelliklerden ve avantajlardan yararlanmak için cihaz alımı gerçekleştirmektedir. Özellikle internet üzerinde birçok farklı noktada da görebileceğiniz üzere kullanım alanının boyutlarına, iklim özelliklerine ve bütçenizi karşılayacak şekilde sarfiyat özelliklerine bağlı şekilde klima modelleri arasında seçim yapmanız gerekecektir. Bu konuda yapmış olduğunuz seçimler sonrasında da Toshiba klima modelleri yer aldıkları serilere ve sunmuş oldukları özelliklere bağlı olarak fiyat değişimleri gösterecektir. Bu anlamda ortaya çıkan fiyat değişimleri genellikle klimanın türü ve BTU özelliklerine göre daha net bir şekilde belirlenebilir. Genel özelliklerine bakıldığında klimanın boyutları, kullanılan iç ünitenin güç özellikleri ve dış motorun yapısı gibi noktalarda teknik değişimler de ortaya çıkmaktadır. Genellikle son yıllarda Toshiba markası tarafından multi split klima yani 2’li klimalar birçok alanda tercih edilmektedir. Örnek olarak konutlarda yatak odası ve oturma odasında birer iç ünite bulunacak şekilde tek dış ünite ile çalışan multi split klima sistemleri sıklıkla tercih edilmektedir. Bu nedenle Toshiba ikili klima ürünleri arasında da hangi seride bulunduğuna ve hangi modele ait olduğuna göre fiyat farklılıkları görülmesi mümkündür. Çünkü örnek olarak bu ürünlerde bir adet 10.000 BTU ve bir adet 16.000 BTU cihazın birleştirilmesi imkanı bulunduğu gibi bazen bir adet 13.000 BTU ve bir adet 24.000 BTU cihazın birleştirilmesi gibi bir sistem de yer alabilir. Bu durumda da sistemlerde Toshiba klima 2’li yapısında yine iç ünitelerin özellikleri farklılıkları ortaya çıkarmaktadır. Toshiba markası, sunduğu ürünler ile birlikte her alanda kullanılabilecek uygun cihazları ortaya çıkarmaya çalışmaktadır. Bu nedenle tek bir kategori olarak bakıldığında kaset tipi klimalarda dahi farklı ürün modelleri bulunduğu için ve ürünlerde güç özellikleri değiştiği için değişik fiyat aralıkları ile ürünler tercih etmek mümkün olmaktadır. Bu sayede ev sahipleri veya işletme sahipleri bütçelerine uygun bir şekilde Toshiba markası tarafından üretilmiş klimaları tercih ederken, Toshiba klima fiyatları konusunda değişen rakamları değerlendirebilir. Bu anlamda siz de yaşam veya çalışma alanlarınız için uygun klima modellerini incelemek ve alışveriş gerçekleştirmek açısından sayfamıza göz atabilirsiniz.